Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

servis


reniha

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...
Som majitel ojazdenej 307 SW, ak by ste vedeli o dobrom peugeot servise na SK v Seredi a okoli, tak budem len rad. ;) (Zisla by sa komplet diagnostika...)

No známý si nechal dělat na 307čce rozvody v ATU (je to kousek od obchodního centra Futurum v Ostravě), dal za to prý dost, ale nemá s tím jediný problém a má to už asi dva roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No známý si nechal dělat na 307čce rozvody v ATU (je to kousek od obchodního centra Futurum v Ostravě), dal za to prý dost, ale nemá s tím jediný problém a má to už asi dva roky.

dik, rozvody mam uz vymenene, pre pokoj chcem aj diagnostiku, ale org. servisu uz nechcem dat zarobit, keby sa nasiel niekto zanieteny, bol by som rad... a btw. Ostrava je od Serede, trosku daleko.... :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tož když už tu máme vlákno o servisech, ptám se Brňáků a okolí, máte někdo osobní zkušenost s panem Strejčkem z Lažánek? Já k němu nejezdím, mám svého mechanika, ale na pana Strejčka jsem slyšel jen samou chválu. Je odborník na Peugeoty, a hlavně na nafťáky. Měl jsem s ním debatu benzín-nafta, když jsem kupoval 307. Závěr - je naftovej, já benzínovej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tož když už tu máme vlákno o servisech, ptám se Brňáků a okolí, máte někdo osobní zkušenost s panem Strejčkem z Lažánek? Já k němu nejezdím, mám svého mechanika, ale na pana Strejčka jsem slyšel jen samou chválu. Je odborník na Peugeoty, a hlavně na nafťáky. Měl jsem s ním debatu benzín-nafta, když jsem kupoval 307. Závěr - je naftovej, já benzínovej.

Tak to by mě taky zajímalo. Máš kontakt na něj? Díky (dle googlu je Strejček v Blansku na ulici Lažanky, ne v obci Lažánky u Bitýšky - je to on?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no v okoli serede sice neviem ale prave sa mi vratilo auto od mechanika, byvaleho zamestnanca peugeotu co si otvoril vlastny servis.

Prisiel som do servisu s tym ze mam to auto nejake rozkyvane, gumene a ze mi tecie /zerie olej.

Pristup bol super, bolo vidno ze je to nova dielna a ze chalan ma zaujem ziskat si zakaznika (proste nie ako v original servisoch kde som len jeden z dalsich zakaznikov).

Chalan mi rozmontoval komplet auto, pozrel napravy, poloosi, tlmice, capy stabilizatory, pozrel motor od sviecok az po katalyzator (ktory mam skoro na odstrel aky je prepaleny od oleja). Vsetko predo mnou a aj mi vsetko povysvetloval ako by to malo zniet a ako to znie (lozisko na PP kolese). Proste taka mala instruktaz. Toto by mi nikto v orig servise urco nespravil.

Dohodli sme sa na GO motora (pretesnenie, odkarbonovanie, zabrusenie+zrovnanie hlavy/ventilov, vymena simeringov u sustruznika), vymenu vsetkych filtrov, oleja, sviecok, menili sme vsetky tri silentbloky na motore, lozisko PP, silentbloky na prednej naprave, vymena vodnej pumpy (ktora bola menena v orig servise 9 mes dozadu a tiekla!), sponovacia kladka rozvodovy remen atd. okrem toho som ho poprosil ze ked uz bude to auto rozmontovavat tak nech kukne zbezne co uvidi a utiahne/opravi (fakt sa to auto citilo ako keby drzalo na jednom srobe). Tak mi iniciativne opravil ten prasivy buchajuci kryt zadneho tlmica, gumene puzdro predneho tlmica, proste take drobne blbosti...

Auto mi odovzdal po 4 pracovnych dnoch a musim povedat ze zatial fakt spokojnost, motor bezi pravidelne (kto pozna stare benzinaky 1.4 vie), ticho a do otacok ide pomaly ako nove tfsi :D. Aj analfabet ako ja to hned citi.

nechal som tam 1200 euro z coho 800 bol material z orig peugeotu (moja poziadavka) a 120 pre sustruznika ktory mi z hlavy motora spravil zrkadlo (videl som stav pred a po).

Plus m vratili auto umyte znutra aj zvonka, navoskovane a nalestene (dnu aj vonku).

Dohodli sme sa na revizii po tyzdni jazdenia ci nieco netecie atd. Mimochodom auto malo 120 000 kilometrov (na budikoch) a uz bolo suce na takyto servis nakolko predosly majitel sa na to poriadne vys*al.

Takze este stale som vo faze testovania ale uz len pristupom ma u mna plus. Takze ak by niekto potreboval servis v ba, v SZ blizsi kontakt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...