OK406 Odesláno 12. červen 2011 Odesláno 12. červen 2011 Hledal jsem zde na fóru, ale nikde jsem nic nenašel (možná jsem přehlédl). U 106 1.0i 37 kW r.v.1997 je volný spojkový pedál a navíc za studena nic moc vystavuje, ale jakmile se zahřeje, tak je to lepší. Chtěl jsem tedy trošku utáhnout (přitáhnout) lanko spojky, ale nikde jsem nic nenašel. Co jsem se ptal, tak každý mě odkazoval, že se to přitahuje v motorové části, kde je matka na konci lanka. Bohužel, v mém případě tam matka není a ani jiná možnost přitáhnutí spojkového lanka viz foto. Dá se tedy spojka u naší 106 seřídit ? Citovat
Jimmy106 Odesláno 12. červen 2011 Odesláno 12. červen 2011 ja jsem tam na jednolitru treba na uplnem konci lanka matku mel... a vyresil jsem to tak, ze jsem tam dal asi tri centimetrovou radku maticek abych si vymezil tu vuli.. a pak to bylo v pohode.. ale zanedlouho mi pak \"vybuchl\" motor, takze nemuzu posoudit, na jak dlouho se to takhle da resit.. Citovat
OK406 Odesláno 13. červen 2011 Autor Odesláno 13. červen 2011 Asi nic jiného nezbyde, než tam dát naříznutou matku. A snad to pomůže. Citovat
ozzy56 Odesláno 13. červen 2011 Odesláno 13. červen 2011 když nemáš na konci lanka u převodovky matku, je lanko se samostavem a budeš muset vyměnit celé lanko zkus i tu naříznutou matku (podložku),možná to samostav nějakou dobu udrží Citovat
OK406 Odesláno 13. červen 2011 Autor Odesláno 13. červen 2011 Takže koupit nové spojkové lanko?? Koukal jsem na nové spojkové lanko a je to docela pálka !!! [upravil dne 13/6/11 08:30 OK406] Citovat
ozzy56 Odesláno 13. červen 2011 Odesláno 13. červen 2011 když je možnost, kupuju lanko bez samostavu--nemá se na něm co pokazit a jednou za čas pootočit matkou není problém... Citovat
Ferry Odesláno 13. červen 2011 Odesláno 13. červen 2011 Dyk Starline lanko stoji bez slevy 888Kc, to neni tak hrozny, se slevou bude kolem 600 http://www.autokelly.cz/Catalog.aspx#CT=5|PDID=1454524 [upravil dne 13/6/11 09:26 Ferry] Citovat
OK406 Odesláno 13. červen 2011 Autor Odesláno 13. červen 2011 To zas není až tak hrozné. Díky. Koukal jsem na to. Bude to lepší, než nějaká podložka. Myslím, žeto lanko máme pod motorem. Nebude krátké?? [upravil dne 13/6/11 12:45 OK406] Citovat
hanci.miso Odesláno 13. červen 2011 Odesláno 13. červen 2011 ja som pozeral na svoju spojku a mne sa to da štelovat ale pod prevodovkou tadial mi ide lanko Citovat
OK406 Odesláno 13. červen 2011 Autor Odesláno 13. červen 2011 Já jsem koukal pod motor a tam taky něco je, ale co, tak to neví. Budu muset na to pořádně kouknout, ale jestli se to dá štelovat, tak nevím. Citovat
Cardaaa Odesláno 13. červen 2011 Odesláno 13. červen 2011 určitě máš lanko se samostavem (takový černý ,,husí krk,,) pod převodovkou, přímo na lanku, ja jsem měl opačný problém, pedál se mi moc přišponoval.. dal sem to do servisu, samostav zase nějak opravili se slovy může se to kdykoliv podělat, chvili sem jezdil pak jsem jel k Radkovi Hurvajzovi tady z klubu pro kola a v Hradci Kralovým se mi samostav rozsypal, nový lanko original peugeot i s praci 1800 takže doporučuju lanko matkama nepodkladat ale radsi dat nový Citovat
OK406 Odesláno 13. červen 2011 Autor Odesláno 13. červen 2011 Přesně tak. Je to pod převodovkou jak píšeš. Takže se koupím nový. Citovat
hanci.miso Odesláno 13. červen 2011 Odesláno 13. červen 2011 mne to nejaky mani trošku prerobil :-D a namiesto samoštelu tam dal MANUALštel :-D bože majstry :-D Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.