Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

znama si koupila 306 a uplnyho sociala,ma to jen na dojizdeni do prace s zenskejma,takze by uvitila aspon central,stacil by na klicek. co vsechno budu potrebovat sehnat? dikec..

Odesláno

RJ centralu + moturky - bud koupis neorigo sadu kde je vsechno, jak RJ, tak moturky a kde se moturky prisroubujou nekam do dveri a spoji s puvodnim zamkem tahlama ( trosku prace se serizovanim) a nebo sezen komplet origo zamky ze 306 a origo RJ centralu ( teoreticky se da pouzit i neorigo RJ a treba i s dalkovym ovladacem a pripojit k origo moturkum), ktera central mela (vlozky na klic u prednich dveri a kufru jsou samostatne, takze se nemusi menit klicek) a vymenis jen zamky + natahnes draty a pripojis k jednotce

(predni dvere jsou s 5 draty, zadni a kufr jen se dvema)

+ jeste nejakej ten drobnej material, jako gumove pruchodky mezi dverma a sloupky, sroubky apod

[upravil dne 8/2/11 22:08 Ferry]

Odesláno

takze kdyz sezenu z 306 pouze motorky a RJ, tak by to melo fachat jo? ja teda vim,ze u me RJ je teda hafo dratu, to bude tahani kabelu po celem aute co? no koukam ze jsem neco prislibil a ono to bude docela fuska.

Odesláno

obyc central neni tolik dratu, neorigo do 106 (3dver) jsem dodelaval asi 5hodin, nejvetsi opruz je ladeni tech dodatecnych tahel a umistovani moturku ve dverich, pokud jsou origo zamky s moturkama, tak jen vyhaknes 3 tahla, povolis 3 srouby, vymenis zamek a jedny dvere mas za 5 minut hotovy, bez zdlouhavyho ladeni, aby vse cvakalo jak ma, pak jen protazeni tech dratu pruchodkama, pripajeni konektoru a montaz tapecu, vseho vsudy 15 minut na jedny dvere musi stacit :D

Odesláno

no nevim ferry jestli to neni rukama, montaz neorigo motorku do meho Ritma peti dver 3 hodiny a to nemluvim o tom ze motorky museli az uplne dolu v dverich a spojovaci tycky jsem nahrazoval tyčkama na ražničí :D:D:D

Odesláno

To Pe.Tr:

:xvul uz ti nikdy s nicim nepomuzu :aut:D

u 106 jsem se s tim sr..l tak dlouho, protoze kdyz jsem to namontoval, fungovalo to, pak jsem namontoval tapec, prestalo to fungovat, tim, jak se zvysilo treni toho koliku, kterym se zevnitr rucne zamyka, to proste prestalo chodit, pak prislo ladeni tahel, tapecu apod., stejne to pak fungovalo jak kdy, v zavislosti na teplote, zkrizeni dveri, nakonec jsem stejne po dvou letech ty neorigo moturky vyhodil, nacvakl origo a od te doby chodi bezchybne. Ono je blby, kdyz mas central a stejne pak obihas auto, jestli se skutecne vsechny dvere zamkly :bacha

[upravil dne 8/2/11 23:25 Ferry]

Odesláno

hehe , už mlčím,

jen dodam že jen hodinu nam zabralo zjistit kam central napojit aby se sparoval s alarmem jablotron, když už jsme si mysleli že to mame a na zmacknuti zamknout se auto zamklo a odemknout se odemklo , mě napadlo bouchnout do čelniho okna a spustit alarm , cudliky od dveri litali nahoru dolu sem a tam pocelou dobu poplachu :D:D:D:D:D:D

Odesláno

vy jste chlapi blaznivy, to je hruza.. :D:D tak asi mrknu po origo zamcich s jednotkou. zatim dekuju a tobe ferry pokud to nebude vadit,az to budu delat, se kdyz tak ozvu..

Odesláno

Ahoj lidičky.Tak to tu rošičku pročítám a koukám že tady jsou chytré hlavičky;).Múžete mí prosím poradit kde bych našel řídicí jednotku centrálu??Mám 306 r.v.99 obsah 1,6 combi.Za každou radu předem děkuji:-)

Odesláno

RJ centralu je bud za kastlikem spolujezdce nebo nekde za pravou zadni sedackou, sediva krabicka cca 2x5x15cm s hnedym konektorem

Odesláno

V zadu za sedačkou určitě není, protože mám combi a už jsem to prolezl.Myslíš přímo za kastlíkem??Takže pokus sundat kastlik??No mám trochu z toho strach abych neodpojil airbag:-D

Odesláno

pod kastlik se da vlezt i zespod, staci sundat ten tapecirunk

ad krabicka na stredovem tunelu - to je RJ na airbagy a pyropasy

Odesláno

:mad: díky za osvětu

Ferry, je problém nahradit origo jednotku neoriginální? Sehnal jsem si klíč s dálkou (z jiného auta), ale nejde mi napárovat (doma, bez diagnostiky).

Neorigo centrál mám z P309.

Odesláno

s tim DO je to trochu slozitejsi, zalezi co je to za rok vyroby a jestli to ma BSI apod.

u starsich aut v pripade dalkoveho ovladani nejde ani tak o jednotku centralu, ale o jednotku prijimace DO, ktera je natvrdo sparovana s klicem (resp. vysilacem v klicku) takze kupovat jedine komplet - elektronika v klicku+RJ DO

parovani jde az u MUX verzi (cca r.v. 02 a vys) u te prechodne verze, kde je BSI, ale neni to jeste MUX bohuzel presne nevim, jak to s DO je

kazdopadne se da dozapojit nejakym zpusobem vzdy neorigo DO s tim, ze se zamykaci a odemykaci impuls pripoji na draty vedouci od zamku v prednich dverich, kde je spinac, ktery dava RJ centralu vedet, zda jsou dvere zamcene ci odemcene, pokud se na tyto draty pripojis, pak muzes CZ jednoduse ovladat zapornymi impulzy

Odesláno

Mám to na 306 HDI, tam BSI snad není. Takže jedině sehnat komplet? To mě moc nepotěšilo, někdo mi tu radil, že mi stačí klíč :( (stál 150 Kč, tak to tolik řešit nebudu :D ).

Tedy uni jednotku jde připojit. Ale přesně jsme to nepochopil (elektrika není moje hobby). Chápu, že do uni vytáhnu fousy od předních dveří a přední budu ovládat uni jednotkou a na základě zamčení dveří mi origo zamkne zbytek.

Je to tak, nebo jsem úplně mimo? :aut

[upravil dne 15/2/11 12:14 MilanF1]

Odesláno

jj presne tak to je, jen jeste tu neorigo jednotku DO pripojis na 12V a kostru, pripadne na nejaky dverni spinac (to zalezi na typu co si poridis a jak bude popsano zapojeni) takze vcelku staci jen par dratu

HDi uz asi BSI mit bude, to by se zjistilo podle VIN kodu, pripadne pres diag, nekdy muzem dat sraz, az zas budes ve skole v Pze a muzem to napichnout

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...