bibo807 Odesláno 31. leden 2011 Odesláno 31. leden 2011 Zdravičko všem PANUM automechanikum...prosim o radu na me 807 mam motor rht 79kw 2,0hdi 2002 a žere olej..turbo vyměněne a pořad. tudiš se ptam kudy muže unikat cca 0,6l na 1000km a ještě dotaz bude tam pasovat jiny motor třeba rhy atd?a jestli to muže byt třeba ze 406 nebo c5 Citovat
dýzl Odesláno 31. leden 2011 Odesláno 31. leden 2011 Motor můžeš měnit jak chceš,ale vždy jen za stejný typ!Tudíž pokud píšeš že máš RHT tak jen za RHT a je jedno zda bude z P406 nebo C5 či jiného auta. Žere olej buďto pístními kroužky nebo gufírky ventilů. Citovat
bibo807 Odesláno 1. únor 2011 Autor Odesláno 1. únor 2011 Motor můžeš měnit jak chceš,ale vždy jen za stejný typ!Tudíž pokud píšeš že máš RHT tak jen za RHT a je jedno zda bude z P406 nebo C5 či jiného auta. Žere olej buďto pístními kroužky nebo gufírky ventilů. vim že by měl byt stejny ale pominme nějake kontroly na stk atd když motory vypadaji stejně tak ho stejnak nemužu použit že i kdybych měl stejne uchyty jako na tom mem rht. a jak se da zjistit kudy to teda opravdu teče. vyndam motor sundam hlavu a je třeba nlit něco na pisty aby to slo poznat nebo to nic neukaže protože tam nejsou tlaky jako při nastartováni...nerad bych vyhazoval ten muj motor protože jsem s nim i spokojeny:( Citovat
ozzy56 Odesláno 1. únor 2011 Odesláno 1. únor 2011 když ti motor nikde neteče (to poznáš sám kde je za.raný od oleje), tak motor olej spaluje--měl bys to poznat tak,že motor kouří z výfuku modrobíle, nebo jde olej do vody (taky lehce poznáš... samotný únik oleje v motoru--přes turbo, gufera ventilů,těsnění pod palicí, válec-píst--toto lze zjistit zkouškou kompres. tlaků... Citovat
oddie Odesláno 1. únor 2011 Odesláno 1. únor 2011 Pokud tam dáš nesedící typ motoru, namontovat sice pravděpodobně půjde, ale to auto tím zabiješ, např. nepůjde prodat, naa STK pokaždé úplatek... pěkná blbost. Co se toho turba týče, kontroloval jsi, jestli to nové taky nepouští? Jinak, nebyl ten motor náhodou potkaný? Citovat
bibo807 Odesláno 1. únor 2011 Autor Odesláno 1. únor 2011 Pokud tam dáš nesedící typ motoru, namontovat sice pravděpodobně půjde, ale to auto tím zabiješ, např. nepůjde prodat, naa STK pokaždé úplatek... pěkná blbost. Co se toho turba týče, kontroloval jsi, jestli to nové taky nepouští? Jinak, nebyl ten motor náhodou potkaný? no nahodou byl:)nove turbo jsem nezkoušel jestli teče ale tak snad orginal garret by neměl byt schit...proto jsem ho nerepasoval..a nevi někdo o nějakem motoru rht? všude za něj chcou hřišny balik to je tak vzacny ten motor nebo co? Citovat
ozzy56 Odesláno 1. únor 2011 Odesláno 1. únor 2011 jj, psali tady že je to neobvyklý motor, cena na vraku prý cca 50 litrů Citovat
oddie Odesláno 1. únor 2011 Odesláno 1. únor 2011 No náhodou byl, přesně to jsem čekal, proto se taky ptám. Takže to s 99% teče kolem vodítek ventilů, pokud teda nepouští turbo. Kvůli tomu není třeba měnit motor, stačí sundat hlavu a opravit tohle - a dotčené ventily samozřejmě vyměnit. Citovat
bibo807 Odesláno 1. únor 2011 Autor Odesláno 1. únor 2011 aha mno a to musi jit motor ven a mechanik o tom žaden nechce ani slyšet aby to vyndavl kvuli takove věci:bojim Citovat
oddie Odesláno 1. únor 2011 Odesláno 1. únor 2011 Podle mě nemusí jít motor úplně ven, stačí sundat hlavu, nicméně u 807 jsem to nikdy nedělal, tak nevím, kolik je tam místa. Pokud se mu to nelíbí, dej to jinam, nebo prostě kašli na olej a jezdi. Citovat
bibo807 Odesláno 1. únor 2011 Autor Odesláno 1. únor 2011 no to dělam pul roku a už mě to nebavi jezdim docela dost za rok mam 27tkm takže to leze do peněz ten olej... Citovat
Wensdy Odesláno 7. únor 2011 Odesláno 7. únor 2011 aha mno a to musi jit motor ven a mechanik o tom žaden nechce ani slyšet aby to vyndavl kvuli takove věci:bojim bibo807: Vyndat motor není až takovej problém. Problém je vyndat vstřiky aby jsi se dostal někam dál. Momentálně jsem to zažíval a vyndali jsme pouze jeden Já mám taky 2,0HDi 79kW RHT a taky mi to žralo olej jak píšeš a hulilo. Teda dokud mi to ještě jezdilo než mi to skočilo před svátkama Jestli máš nějaké další postřehy tak se ozvi. Můžeme si kdyžtak vyměnit zkušenosti. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.