jarda007 Odesláno 19. říjen 2010 Odesláno 19. říjen 2010 Ahoj vsem! Mel bych dotaz. Jak je to s jinym rozmerem pneu? Jde mi o to, ze mam v TP rozmer bud 205/60/16 nebo 215/55/17. Mam 407 sw, spousta lidi nabizi ale kola jinych rozmeru, napr. 225/55/17 nebo 205/55/16. Co kdybych tam tyto kola dal a pak se mi stala napr. nehoda? Jestli by z toho nebyl problem nebo zda to lze nejak to TP dozapsat, abych mel klidne spani Vim, ze kdybych sel na technickou, muzou mi delat problemy, ted mi ale momentalne jde o to, co by se stalo, kdybych boural, jestli nekdo nahodou nevite. Nebo je dulezitejsi rozmer kol a to myslim tim 7.0J 17-ky ci 6.5J 16-ky? Diky za info Jarda [Edited on 19/10/10 by jarda007] Citovat
AnotherOne Odesláno 19. říjen 2010 Odesláno 19. říjen 2010 Nesprávny rozmer môže byť dôvodom na nevyplatenie poistky. O dopísaní iných rozmerov sa tu toho už veľa popísalo, prakticky je to až na pár výnimiek neuskutočniteľné. Takže daj si tam čo máš v TP. Citovat
jarda007 Odesláno 19. říjen 2010 Autor Odesláno 19. říjen 2010 Ja si to myslel, diky moc za info. Citovat
vrtulnik76 Odesláno 19. říjen 2010 Odesláno 19. říjen 2010 ja mam taky na zimu nachystany kola 205/55/16 a myslím že to je v pohodě ale pravdou je že pokud člověk narazí na vola pojištovaka muze to byt problem ale poldle me není zas nic tak složitého nechat dopsat do TP Citovat
John_Ice Odesláno 19. říjen 2010 Odesláno 19. říjen 2010 proč na vola pojišťováka,....budeš účasníkem nehody (nemusíš ji ani zavinit)a budeš mít nesprávnej rozměr a jsi na tom jako když budeš mít alkohol...prostě auto nesplnuje technickou....a věř,že to lidí už hodně používá,že chce do protokolu udat rozměr pneumatik...každej ví,že hodně lidí jezdí na nesprávném rozměru tak proč to takle nezkusit. Citovat
Laďa Odesláno 19. říjen 2010 Odesláno 19. říjen 2010 ja mam taky na zimu nachystany kola 205/55/16 a myslím že to je v pohodě ale pravdou je že pokud člověk narazí na vola pojištovaka muze to byt problem ale poldle me není zas nic tak složitého nechat dopsat do TP Tak si tam nech napsat rozměr 205/55R16 a uvidíš jak není problém. Citovat
Vlado-77 Odesláno 19. říjen 2010 Odesláno 19. říjen 2010 Mne na STK zistili tiez chujoviny v papieroch. Kolesa som tam mal 16ky a 17ky vobec neboli napisane. Pritom to ato ma tie 17 od vyroby. Druha debilina je ze je tam napisana prevodovka M% a ja mam M6. Typek na STK mi len povedal ze si to mam ist dat opravit na dopravny inspektorat, ci kde a ze to vraj spravia zadarmo. Este som tam nebol, ale po tom co tu citam tak asi pojdem. Citovat
godzilaTO Odesláno 19. říjen 2010 Odesláno 19. říjen 2010 tak tak...nespravny rozmer bude problem pri nehode....rovnako aj pri kontrole policajnej mas problem...a rovnako aj problem mas na tachometry....hmm..stoji to za to? radsej ked tak najst alternativny rozmer a poziadat o zapis..ale to myslim ze najprv musis napisat do pezotu ze to chces zmenit aaz na zaklade ich vyjadrenia to potom mozes zapisovat...sama vec na DP PZ myslim:myslim:myslim:myslim si ja a viaceriy moji kamosi,ked sa otom bavime... sama vec pokial nemas kamarata policajta..vtedy to ide aj bez manierov...:D:D Citovat
stefano Odesláno 19. říjen 2010 Odesláno 19. říjen 2010 Vlado sme na tom rovnako. Prevodovka zapísaná M5, pneu zapisané 16ky aj keď na nalepenom štítku sú 17ky. Chybu urobili pri prvom zápise na odbore dopravy, ja to neriešim, zatiaľ som s tým nemal problém. Keď budem auto predávať, upozorním na to nového majiteľa, ak bude chcieť nech si to dá do poriadku. Citovat
Vlado-77 Odesláno 19. říjen 2010 Odesláno 19. říjen 2010 Vlado sme na tom rovnako. Prevodovka zapísaná M5, pneu zapisané 16ky aj keď na nalepenom štítku sú 17ky. Chybu urobili pri prvom zápise na odbore dopravy, ja to neriešim, zatiaľ som s tým nemal problém. Keď budem auto predávať, upozorním na to nového majiteľa, ak bude chcieť nech si to dá do poriadku. Presne ako pises Stefano. Ale skor ma strasi ze fakt do mna moze raz niekto drbnut (napr na semaforoch) a ja budem potahovany kade tade kvoli tomu ze nejaky blb zle popisal veci do dokumentov. [upravil dne 19/10/10 od Vlado-77] Citovat
čakom Odesláno 19. říjen 2010 Odesláno 19. říjen 2010 poldle me není zas nic tak složitého nechat dopsat do TP tak to jsi trochu mimo. ja už to zkouším asi 2 roky zapsat jiny kola do tp a neuspěšně. pokud nemaš znamy tak se ti to nepovede. .rovnako aj pri kontrole policajnej mas problem...a rovnako aj problem mas na tachometry... u nas v malym tp kola napsany nemame. takže policajti kontroluji jen jestli nejsou sjety. a ten tachometr neni tak strašnej ale zaleží jak velkej rozdíl je v pneu. 205/60 a 205/55 tam je rozdím mininalni. [upravil dne 19.10.2010 od čakom] Citovat
jarda007 Odesláno 19. říjen 2010 Autor Odesláno 19. říjen 2010 Diky moc vsem za informace, radis si tam necham dat urcite pneu, ktere mam jedine v TP. Citovat
vrtulnik76 Odesláno 20. říjen 2010 Odesláno 20. říjen 2010 Jako ok beru s tou pojištovnou mate pravdu s tim ze i normalni policajt na silnici bude pokutovat za nespravny rozmer to asi ne zaprve to neni psano v malem TP a do velkeho se nedostane a tezko nekdo vi jaka kola na jakem aute :super:super A podle info co ja mam neni problem zapsat do TP ale neco to stoji a ja mam po prodeji Alfa Romeo uplne novou sadu zimnich kol Godyer 205/55 tak je tam dam aspon na jednu zimu:P:P:P:P Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.