Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Chyba ABS

Petr Mazour

Recommended Posts

Ahoj lidičky.

Potřeboval bych od zkušených poradit ohledně ABS. Včerá se mi při odjezdu rozsvítila oranžová kontrola signalizující chybu ABS a palubní PC mi napsat ABS fault. Nevíte, kde může být problém. Dnes jsem prohlédl u každého kola kabeláž k čidlu, ale nikde žádný porušený není. Může být vadné jedno z čidel? Nevíte, jak lze poznat, které je vadné, nebo v originálním Peugeotu po připojení na diagnostiku poznají, které z čidel je špatné?

Předem moc díky za Vaše názory a rady.

Ahoj.

Tak právě jsem překontroloval všechny čidla. Na předku mají obě čidla odpor okolo 1500 a na zadku mají odpor obě čidla okolo 1600. Takže čidla jsou asi dobré. Tak teď už nevím, ještě dle Vašich rad může být špatné jedno z ozubených kol. Nemůže být také problém v tom, že mohl být někde špatný spoj, ale chyba zůstala uložena v řídící jednotce a proto ABS vypisuje hlášku ABS Fault? Protože teď se mi už ABS ani jednou nerozjelo. Předtím se alespoň 2x chytlo. Právě nevím, pokud problém zmizne, jestli nemusím na diagnostiku na smazání chyby, nebo se chyba odstraní sama, tak jak to samo předtím 2x udělalo. Doufám, že bude v háji řídící jednotka ABS, to je potom teda pěkná pálka. :-(

Ještě mě napadlo, nemůže být zavzdušněné ABS? Asi tak cca. před 3 měsíci se na autě dělaly brzdy ( byli odpojené hadičky ). Dělal jsem to poprvé a brzdy jak jsem se později dozvěděl jsem špatně odzvzdušnil. Vůbec jsem neodpojil baterku a tak. Auto potom docela blbě brzdilo, ale pak se to chytlo a brzdilo už perfektně.