Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Porucha spojky/prevodovky


573v0

Recommended Posts

Zdravím. Dneska sa mi stala taká vec- išiel som po ulici a zrazu mi vyskočila rýchlosť (páka ostala v zaradenej rýchlosti, len mi proste neprenášalo pohyb na kolesá), tak som to odparkoval a zistil som že pri vypnutom motore sa dá normálne radiť do všetkých rýchlostí s rovnakou ľahkosťou ako predtým, avšak pri pustenom motore nejde zaradiť žiadna rýchlosť- proste ma tam nepustí, akoby tomu niečo bránilo (keď silnejšie zatlačím páku do niektorej z rýchlostí, poklesnú otáčky motora, ako keby ho dusilo). Do spiatočky ma síce pustí aj pri zapnutom motore ale cez zuby ako keby bola nezošliapnutá spojka. Čo s tým môže byť? Dúfam, že nie prevodovka lebo to by bola už druhá :D Akákoľvek rada alebo skúsenosť má pre mňa momentálne cenu zlata tak ma nešetrite :-)

Link to comment
Share on other sites

Jj. na 99,9% spojka jen to nemusí být přítlačák či pružiny. Napřed zkontroluj hydrauliku (pokud máš hydraulickou spojku) jinak samozřejmě mechanický převod než se pustíš do rozebírání cvelé spojky.

Link to comment
Share on other sites

Píšeš sice že Tě do zpátečky pustí, ale přes zuby, tedy na sílu. Takže opět spojka. Zkus udělat následující, zařaď libovolnou rychlost sešlápni spojku a zkus nastartovat. Pokud bude mít auto tendenci se rozjet - je jasno - nevypíná. Jde už jen o to zjistit proč.

Link to comment
Share on other sites

FrantaCV- presne to som urobil, zaradil som jednotku, zošliapol spojku a pri šatrtovaní auto skackalo dopredu ako keby som spojku ani stlačenú nemal. Už som sa pustil do rozoberania, poloosi som už vytiahol z diferáku, najväčšia sranda bude dať dolu tú prevodovku, je tam príšerne málo miesta...

Link to comment
Share on other sites

Ako doživotné? No mám podozrenie že tá páčka v tvare písmena U ktorá vysúva spojku z hriadeľa sa proste zlomila, tak by som ju prípadne nahradil touto z druhej prevodovky. Čiže to proste stade vytiahnuť nepôjde či ako?

Link to comment
Share on other sites

No tak som sa konečne dostal k rozobratiu, väčšina šróbov bola tak zapečená že som musel flexkou usekávať hlavičky...no ale bola to tá spojka, ako vidno na obrázku nebola v najlepšom stave :-) Dal som tam spojku zo starého auta a už si to pekne jazdí...prevodovka je našťastie v poriadku takže nulové náklady na opravu :-) Tak díky moc...

post-0-14109612686513_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...