Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chyba omedzovača rýchlosti


matejgigi

Recommended Posts

V origo servise mi vraveli že na dorábaných tempomatoch s obmedzovačom býva problém práve s tým obmedzovačom no ja ho mám od výroby tak neviem. Som objednaný na diagnostiku v utorok, tak uvidím čo poriešia, potom dám vedieť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V origo servise mi vraveli že na dorábaných tempomatoch s obmedzovačom býva problém práve s tým obmedzovačom no ja ho mám od výroby tak neviem. Som objednaný na diagnostiku v utorok, tak uvidím čo poriešia, potom dám vedieť.

...mám ten istý problém.

Má niekto s touto poruchou skúsenosť, dá sa ten spínač prípadne opraviť, alebo vymeniť?:myslim

V pežo servise mi po dia navrhli jedine výmenu celého pedálu.:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpor čoho? Spínača alebo tých odpojených káblov? Spínač keď je funkčný musí mať buď veľmi malý odpor (skrat) alebo nekonečný odpor - rozpojený. Nič medzi, žiadne kiloohmy. Tu je obrázok zapojenia toho spínača. Keď tomu dobre rozumiem v krajných polohách je zopnutý (pri pustenom a plne stlačenom plyne). V polohe niekde uprostred je rozopnutý. Podľa mňa je len chyba v tom spínači, malo by stačiť prestriekať kontoxom. Mal som podobný problém s chybou ESP, stačilo prestriekať spínač na brzde.

post-14867-14109613881007_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S jardackem jsem tento problém řešil. Celý spínač rozebral a nakonec koupil nový pedál plynu. Potom jsme spolu mluvili a prý v jednom stavu má odpor 6k3 a v druhém 300 ohmů. Mě připadá že funguje jako mikroswitch, který vlastně jenom cvakne, čili pouze mžikově sepne nebo přepne. Bohužel jsem u toho měření nebyl, takže jenom jak jsem to pochopil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, když to vezmeme logicky, v případě rozepnutí, čili nepřítomnosti spínače limiter nefunguje. Pokud se konektor proklemuje tak také nefunguje. Tak tam asi budou nějaké jiné hodnoty než zkrat nebo rozpojeno. Protože kdyby někdo chtěl omezovač a nevadilo by mu (nedoporučoval bych to), že nemá bezpečnostní spínač, tak by to po propojení pinů na konektoru mělo fungovat, ale nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na tom obrázku je to nakresleno bez odporu ale jsou tam,když zapneš omezovač tak skočí 30Kh a pak-----takže to detekuje tlačítko aniž bys ho sešláp.měřily jsme nové tlačítko a hodnoty jak píše Honza.když novej pedál odpojíš a nastartuješ zapneš omezovač tak to hodi chybu ,zapojíš pedál nastartuješ zapneš omezovač a funguje bez sešlápnutí pedálu.když to propojíš natvrdo tak to taky hlásí chybu,takže tam odpor je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, proto si myslím že v klidu tam bude těch 6k3 a při mžikovém sepnutí 300 ohmů.

Tak včera som na to znova pozrel - na plynový pedál. Podľa rady som rozpojil konektor od spínača na plynovom pedáli. Dal som tam 6 k odpor, ale obmedzovač stále po zapnutí hlásil chybu. Potom som tam skúsil dať väčší odpor 6k6 (poskladaný z 3x 2k2) a obmedzovač ide, aj funguje.

Vďaka za radu.:super:super:super

Spínač na pedáli nefunguje - je odpojený, teda ani funkcie zvýšenia krútiaceho momentu a ani vypnutie obmedzovača.

Skúsim ho vybrať a premerať, prípadne rozobrať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

netřeba rozebírat napajej to mezy ty draty klidně hned u konektoru.ten orygo odpor je 6,3k.

[upravil dne 7.12.2010 16:00 jardacek]

Ten odpor som zatiaľ strčil do konektora od spínača a funguje to.

Ten spínač som z pedála vybral a meral. V kľude som nameral okolo 500 k ohmov a pri stlačenom spínači 820 ohmov. Podľa mňa tam bude v tom spínači ešte nejaký elektonický obvod, ktorý je v mojom prípade asi poškodený.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čaute páni, no bol som s autom v origo servise na diagnostike a tam konkrétne nevypíše o čo ide len toľko že chyba obmedzovača rýchlosti, ale nakoľko už mali takýto prípad tak mi na skúšku vymenili plynový pedál a všetko bolo v poriadku žiadna chybová hláška sa neobjavila. No nakoľko sa blížia Vianoce za jeden taký pedál 256€ je pre mňa dosť drahá záležitosť. Tak sa budem musieť zaobísť bez obmedzovača alebo nájsť dobrého elektrikára čo by to vyriešil s tým odporom o ktorom ste písali vyššie.

PS: AK by ste niekto mali obrázok alebo foto zapojenia toho odporu bol by som rád ak by ste ho sem dali a tak pomohli aj ostatným kto má podobný problém. Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...