Alesek Odesláno 15. červen 2010 Odesláno 15. červen 2010 Chtěl bych koupit skůtr 50ccm. Zajímá mě čeho se vyvarovat čeho si všímat, kolik je moc najeto, jakej zhruba ročník a značku cenovej strop je cca 25000,-. Také mě zajímá jakej je rozdíl mezi 2T a 4T proč to a to ne:) A jestli je lepší koupit novou čínu, a nebo kvalitní ojetinu.(např Aprilii) Taky mě zajímá jestli raději koukat po seriových skůtrech a nebo upravených, variátor kit, výfuk atp. Pokud máte známe co prodávají a víte že je v dobrém stavu nebojte sem hodit inzerát. Všem děkuji. [upravil dne 15/6/10 Alesek] Citovat
koblih69 Odesláno 15. červen 2010 Odesláno 15. červen 2010 Stručně: * skůtr s najetými 10 a více tis. km bych už nekoupil ani za nízkou cenu * pokud máš takto omezené finanace hledal bych nějakou osvědčenou šikmoočku, která má už historii, dělá něco v liceni... třeba Kymco... * upravený skůtr rozhodně ne * 2 takt už bych taky nevolil ( kvůli životnosti... ) Citovat
Fr3sh Odesláno 15. červen 2010 Odesláno 15. červen 2010 Nejvice oblibeny server pro scootrare... http://www.scootland.cz/skutry/jak-dobre-koupit-skutr/ ja jsem zasadne proti sikmoocce...kazdy kdo v tom jezdi ti rekne kup Hondu, Yamahu, Aprilii...klidne v horsim stavu(plasty)....ty motoru jedou lepe a vice vydrzi..ja sam mam Yamahu a kluk z baraku Kymco...hrozny rozdil uz jen ve zpracovani... a pokud chces spolehlivy stroj...jako opravdu..doctes se to i v clanku i kazdy dobry mechanik skutru to rekne je Yamaha Neos 50...mam ho taky a jen doporucuji... [upravil dne 15/6/10 Fr3sh] [upravil dne 15/6/10 Fr3sh] Citovat
Alesek Odesláno 15. červen 2010 Autor Odesláno 15. červen 2010 Takhle přesně jsem si představoval odpovědi na moje otázky, jen teda nevím jestli ověřenou značku a nebo čínu:( já bych teda taky volil raději starší ale třeba právě tu yamahu nebo aprilii. Citovat
Fr3sh Odesláno 15. červen 2010 Odesláno 15. červen 2010 Reknou ti to vsude..nekupuj tu cinu..sere se to...i kdyz to nevypada zle...fakt...ja jsem se o skutry zajimal hodne...kup radsi omlacenou yamahu, ktera vydrzi dalsich 30 tisic km Citovat
daja535 Odesláno 16. červen 2010 Odesláno 16. červen 2010 Mám na prodej Speedfight 2 r.v.2005 najeto 1800 km dovezl jsem z I limitovaná serie PROST , má jiné červené kotoučové brzdy a nějaké polepy a zadní spoiler . cena 28000,- je moc hezký,ale nevyužitý . Má malinké kosmetické oděrky .vyjmul jsem restriktor z variátoru ted jede 80-90km/h Vyfuk a karbec serie . Jo je vodou chlazený !!! Daja . v případě zájmu 776 302 506 Citovat
Jirkap Odesláno 16. červen 2010 Odesláno 16. červen 2010 Fr3sh: já třeba s Yamaha Neos 50 jezdil jako služební v roce 2005. Starý typ byl v pohodě, ale ta nová se pořád srala. Měl jsem jí úplně novou a během 3 měsíců a 6 tis km jsem byl minimálně tak 20x v servise. Citovat
Wolfik Odesláno 16. červen 2010 Odesláno 16. červen 2010 Jelikož jsem kupoval skútra 50ccm tak ti mohu poradit. Předpokládám, že máš papíry pouze na B. Jelikož se jedná jen o 50ku, tak kup 2T. 4T je příliš líny a do kopce budeš neštastný a pokud pojedeš ve dvou, tak tuplem. Zeptej se třeba na skutrforum.cz nebo zajdi do nějaký solidní prodejny se skútry a řeknou ti to samé. 4T má smysl až od 125ccm. A na výdrž motoru se u 2T vykašli, 20-30tis vydrží a pak se snad dělá výbrus bo co a ten stojí pakatel. A pokud tě to chytne, tak si uděláš papíry na velkou moto, takže výdrž nemá cenu řešit. Sám si je budu přístí rok dělat. U 2T se musíš starat i o olej v samostané nádržce. U mě by měl vydržet snad na 1000km. Čínu nebrat ani novou. Mohu ti doporučit skútry od Kymca. Začínají na 30tis kč a troufám si tvrdit, že kvalitnou jsou na úrovni značkový strojů. A co se týká úprav. Moje Super8 2T po odblokování (ve variátoru restrikce, slepé kolínko na výfuku a větší tryska) jezdí po rovině na plný plyn 72km/h tacho (reál 67km/h). A jde to hodně pomalu ještě nahoru. U 4T to bude míň. Pak se mění ještě variátor, výfuk - laděný nebo streetový, tryska, a u kitu na 70, 75, 85ccm atd i karbec, atd. Když bych vyměnil, variátor, výfuk za streetový a trysku, měl bych se pohybovat kolem 90km/h. 4T nejsou na tuning moc vhodné. S 2T dosáhneš mnohem lepší výsledku. Na svém skůtřiku jsem během 25dní najel 1030km a bez jediného problému, i v těch největších vedre a to mám jen vzduchem chlazený motor. Po 500km přisla garančka a odblokování a 4dny po servisu jsem měl už slavný 1000km. Doporučuju prolézt: http://www.skutrportal.cz/ http://www.skutrforum.cz/ http://www.scootland.cz/ [upravil dne 16/6/10 Wolfik] Citovat
Gabriel 307 Odesláno 16. červen 2010 Odesláno 16. červen 2010 Podívej se tady http://www.skutrforum.cz/.Já jsem hledal nějaké informace tam.Koupil jsem Yamahu Neose 50 2T za 27.000,- rok výroby 2007 najeto 2.100 Km od kolegu z práce a už bych neměnil.Zvažoval jsem ještě Kymco.Vyndal jsem restrikce a jezdí to 70 Km/h:super [upravil dne 16/6/10 Gabriel 307] Citovat
Gabriel 307 Odesláno 16. červen 2010 Odesláno 16. červen 2010 Yamaha Neos [upravil dne 29/8/10 Gabriel 307] Citovat
Koča Odesláno 16. červen 2010 Odesláno 16. červen 2010 Jak už je psané nahoře. Čínu určitě NE. Kamoš má čínu a to zpracování je hrozné!Já jsem koupil loni Peugeot elyseo 50 2takt. Ted mám najeto 35tis. a motor v pohodě! A to vážím 125kg Citovat
Alesek Odesláno 16. červen 2010 Autor Odesláno 16. červen 2010 Všem Vám děkuji moc za rady hodně jste mi pomohli ještě prolezu ty odkazy co jste mi sem dali, a když koupím, tak se pochlubím:) Děkuji ještě jednou mockrát. Citovat
Alesek Odesláno 1. červenec 2010 Autor Odesláno 1. červenec 2010 Takže jak jsem slíbil že když seženu tak se pochlubím, tak jsem sehnal, nakonec vyhrála Aprilia SR 50 Ditech, koupil jsem ji s ladeným výfukem, a najetýma 20tk, oděrky a jiné kosmetické vady krásy jsou samozřejmostí, ale na to je času dost, co se týče uprav tak to není už snad ani nutné dále, protože bych to nazval \"Ku*va nasra*á padesátka\" ted´ka jsou nutné pneu a zadní brzdové obložení, jinak jsem opravdu spokojen:) Ještě doplním že rok výroby je to 2004:papa [upravil dne 1/7/10 Alesek] Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 1. červenec 2010 Odesláno 1. červenec 2010 Dobry vyber znacky, Aprilia patrila u mna pri skutroch k top znacke, a podla mna vedeli robit velmi dober nizkoobjemove motorky, vykonovo urcite ... Citovat
Alesek Odesláno 4. červenec 2010 Autor Odesláno 4. červenec 2010 Koupeno v ČR ale předtím doveženo z IT:) Citovat
Gabriel 307 Odesláno 7. prosinec 2012 Odesláno 7. prosinec 2012 Zdar kluci,tady to začalo a tady budu taky pokračovat.Zvažuji že bych prodal Neose a pořídil si motokoloběžku . Jeden kluk v práci to má a docela mě to chytlo(ještě jsem na ni nejel). Má někdo nějakou osobní zkušenost? EDIT: omlouvám se tady to nezačalo,začalo to na skutrforu 8. 4. 2010 už se mi to plete:mad: [upravil dne 7/12/12 14:51 od Gabriel 307] [upravil dne 7/12/12 14:51 od Gabriel 307] Citovat
koblih69 Odesláno 7. prosinec 2012 Odesláno 7. prosinec 2012 Hehe koukám, že jsem tohle vlákno pak už neviděl... pěkné, hlavně ty příspěvky typu \"Čínu nebrat ani novou. Mohu ti doporučit skútry od Kymca\" :D:D Citovat
Gabriel 307 Odesláno 7. prosinec 2012 Odesláno 7. prosinec 2012 jde mi hlavně o převoz a skladování - motokoloběžka je na to lepší,jezdí skoro stejně rychle jako Neos a nevím jak to je jestli chodí na STK a jak to je s POV [upravil dne 7/12/12 15:02 od Gabriel 307] Citovat
koblih69 Odesláno 7. prosinec 2012 Odesláno 7. prosinec 2012 Někde si to vyzkoušej. Z mě jako fór dobrý, ale jinak jsem větší blbost neviděl. Navíc je to velmi, ale velmi nebezpečný pokud vjedeš na nějakou nerovnost. [upravil dne 7/12/12 15:03 od koblih69] Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.