Kurt Odesláno 16. říjen 2005 Odesláno 16. říjen 2005 Tenhle \"vyblikávací\" postup je popsán (zcela stejně) např. http://www.bxclub.com/view.php?cisloclanku=2005071102 a http://auto-diagnostika.com/hardware/vyblik.htm Citovat
vector Odesláno 16. říjen 2005 Odesláno 16. říjen 2005 Tak nejnovější postup. Zkoušené auto 306 HDi Má dvě zásuvky malou a klasickou OBD2 Komunikační protokol nových Peugeotů je ISO Klasické připojení K-Line (VAG s optickým oddělením) Profi provedení od českého výrobce. VAG samozřejmě nefunguje ELM emulátor nefunguje Specialisovaný soft Peugeot z roku 97 ani z roku 02 nefunguje. Verze softu pro MObi převodník a MAX převodník nefungují. Jediné co jde ověřit, že redukce je pod napájením a ohlásí se systému. Po připojení do Octavie I VAG najede a umožňuje všechno co je potřeba s autem dělat. Další plánovaný postup... 1... a) zkusím vrátit VAG jestli ho někdo nechcete b) opatřím redukci s ELM převodníkem a zkusím Všechen software co pro ELM existuje. Několik programů vypadá, že bude s PSA mluvit bez problémů. c) dám vědět. 2... Postavim si USB kabel ke KWP2000 (nebo to na někoho hodin, schema mám) nebo až budou koruny tak ho koupim a konečně si vyčtu a zapíšu EE bez rozebrání jednotky. Citovat
vendym Odesláno 17. říjen 2005 Odesláno 17. říjen 2005 to vector Nejsem sběhlý v elektronice a cos napsal tak polovině nerozumím, udělal jsem si vyblikávací obvod, a vzhledem k tomu že mám jen diagnostickou zásuvku u řidiče tak jsem to prubnul na vývod 7 a 15 - ta jdou z ŘJ na 15 bez reakce a na 7 vyblikáno č.1421 a stále se opakující - pokud jsem to dobře spočítal, ale jinak nic, asi to neumí.- je to HDI 406 z roku 99 Citovat
kilian Odesláno 20. říjen 2005 Odesláno 20. říjen 2005 Tak po přečtení tohohle vlákna bych se rad dozvěděl jak to dopadlo funguje diagnostika s redukci vishay9243 anebo s elm 323 at vim co koupit. Nebo je reseni uplne jine Citovat
lipnicak Odesláno 21. říjen 2005 Odesláno 21. říjen 2005 Tak sem honil co slo o diagnostice Peugeot. Je nekolik moznosti pripojeni k PC. U starsich vozidel by udajne mel chodit kabel s optocleny a starsimi softy. Pripadne vyblikat. U novejsich vozu asi od 1996 do 2000 je problem,protoze maji OBD standartni konektor,ale nekomunikuje v OBD2 protokolu. Dale sou tam jesteste vyvedeny piny pro airbagy,ABS,pristrojovku atd. Posledni provedeni je od roku 2000 az do dnes (euro norma). Pracuje v norme OBD2 a mel by chodit ze softem ktery tento protokol podporuje. U 406ky/97 sem nasel treba jiny konektor(hranaty velky) nez na 306/97 kde byl OBD. Obvody vishai 9243 je urcen pouze pro nektere softy VAG a je urcen vyhradne VW-Audi-Group auta. u ELM 323 je to podobne ale byl testovan podle nekterych stranek uspesne na Peugeotech/2000 protoze plne podporuje OBD2 Ve vysledku je vtom docela gulas. Proto nekdo tvrdi ze mu to chodi a nekomu ne. Je tam tolik moznosti a kombinaci, ze dat to dohromady da docela fusku. I zakoupenim Profi zarizeni nemusite mit vyhrano. I u prodejce techto zarizeni mi nikdo nedokazal rict jestli je to kompatibilni. Jedinej kdo o tom musi nekdo neco vedet,sou technici v peugeotu, ale ty nic nepovi. Citovat
vector Odesláno 24. říjen 2005 Odesláno 24. říjen 2005 Původně zaslal: kilian Tak po přečtení tohohle vlákna bych se rad dozvěděl jak to dopadlo funguje diagnostika s redukci vishay9243 anebo s elm 323 at vim co koupit. Nebo je reseni uplne jine Měla by chodit od 2000 ELM, ale na ověření čekám až bude. Citovat
Xander Cage Odesláno 10. březen 2006 Odesláno 10. březen 2006 Tak jsem to zkoušel a funguje to. Vypsalo mi to chybu s lambda sondou, o tom vím, a pak to vypsalo, že poměr paliva avzduchu je mimo toleranci, myslíte, že to může souviset s tou lambdou? Citovat
vector Odesláno 10. březen 2006 Odesláno 10. březen 2006 Původně zaslal: Xander Cage Tak jsem to zkoušel a funguje to. Vypsalo mi to chybu s lambda sondou, o tom vím, a pak to vypsalo, že poměr paliva avzduchu je mimo toleranci, myslíte, že to může souviset s tou lambdou? Jo to může.. nebo špatná váha vzduchu. Tzn.. hodí údaje, pro které už není mapa. Nebo Lambda neustále tvrdí, že je třeba chudá směs i když jde maximum. Citovat
Fusion Odesláno 10. březen 2006 Autor Odesláno 10. březen 2006 Původně zaslal: Xander Cage Tak jsem to zkoušel a funguje to. Vypsalo mi to chybu s lambda sondou, o tom vím, a pak to vypsalo, že poměr paliva avzduchu je mimo toleranci, myslíte, že to může souviset s tou lambdou? Tak to je super žes to rozfachal. Kterej to byl nakonec konektor? A ta labda neukazovala chybu diag. při jízdě? to až u tohoto testu? Citovat
dubravap Odesláno 19. březen 2006 Odesláno 19. březen 2006 Původně zaslal: tomson Zdar chlapi mám teď nejnovější BOSCH DIAGNOSTIKU na všechny vozi. Citovat
dubravap Odesláno 19. březen 2006 Odesláno 19. březen 2006 da sa pouzit aj na peugeot 406 1,6i 16, r.v.2000? Citovat
Guest jirikrous Odesláno 29. červen 2006 Odesláno 29. červen 2006 Tak to je super žes to rozfachal. Kterej to byl nakonec konektor? A ta lambda neukazovala chybu diag. při jízdě? to až u tohoto testu? jak si to dělal,vyblikával? Citovat
Guest jirikrous Odesláno 29. červen 2006 Odesláno 29. červen 2006 co myslíte tohle,nefungovalo by to? http://www.motordiag.cz/motordiag/produkty/detail.php?p=./pristroje/001 Citovat
cardiag Odesláno 1. červenec 2006 Odesláno 1. červenec 2006 Diag2000 je HW a k nemu je prislusny soft , vyraba to actia , Lexia je rovnake zariadenie ale urcene na citroen , podobne vyrobok actia . Stracate cas hladanim na nete k nicomu sa nedopracujete a ak tak iba k velmi obmedzenym softom ktore su viac menej k nicomu Citovat
cardiag Odesláno 1. červenec 2006 Odesláno 1. červenec 2006 Ospravedlnujem sa to malo ist na iny prispevok , este raz sorry Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.