Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ECU - zapojení počítače k autu


Recommended Posts

Odesláno

Tak nejnovější postup.

Zkoušené auto 306 HDi

Má dvě zásuvky malou a klasickou OBD2

Komunikační protokol nových Peugeotů je ISO

Klasické připojení K-Line (VAG s optickým oddělením) Profi provedení od českého výrobce.

VAG samozřejmě nefunguje

ELM emulátor nefunguje

Specialisovaný soft Peugeot z roku 97 ani z roku 02 nefunguje.

Verze softu pro MObi převodník a MAX převodník nefungují.

Jediné co jde ověřit, že redukce je pod napájením a ohlásí se systému.

Po připojení do Octavie I

VAG najede a umožňuje všechno co je potřeba s autem dělat.

Další plánovaný postup...

1...

a) zkusím vrátit VAG jestli ho někdo nechcete

b) opatřím redukci s ELM převodníkem a zkusím Všechen software co pro ELM existuje. Několik programů vypadá, že bude s PSA mluvit bez problémů.

c) dám vědět.

2...

Postavim si USB kabel ke KWP2000 (nebo to na někoho hodin, schema mám) nebo až budou koruny tak ho koupim a konečně si vyčtu a zapíšu EE bez rozebrání jednotky.

Odesláno

to vector

Nejsem sběhlý v elektronice a cos napsal tak polovině nerozumím, udělal jsem si vyblikávací obvod, a vzhledem k tomu že mám jen diagnostickou zásuvku u řidiče tak jsem to prubnul na vývod 7 a 15 - ta jdou z ŘJ na 15 bez reakce a na 7 vyblikáno č.1421 a stále se opakující - pokud jsem to dobře spočítal, ale jinak nic, asi to neumí.- je to HDI 406 z roku 99

Odesláno

Tak po přečtení tohohle vlákna bych se rad dozvěděl jak to dopadlo

funguje diagnostika s redukci vishay9243 anebo s elm 323 at vim co koupit. Nebo je reseni uplne jine

Odesláno

Tak sem honil co slo o diagnostice Peugeot.

Je nekolik moznosti pripojeni k PC. U starsich vozidel by udajne mel chodit kabel s optocleny a starsimi softy. Pripadne vyblikat.

U novejsich vozu asi od 1996 do 2000 je problem,protoze maji OBD standartni konektor,ale nekomunikuje v OBD2 protokolu. Dale sou tam jesteste vyvedeny piny pro airbagy,ABS,pristrojovku atd.

Posledni provedeni je od roku 2000 az do dnes (euro norma). Pracuje v norme OBD2 a mel by chodit ze softem ktery tento protokol podporuje. U 406ky/97 sem nasel treba jiny konektor(hranaty velky) nez na 306/97 kde byl OBD.

Obvody vishai 9243 je urcen pouze pro nektere softy VAG a je urcen vyhradne VW-Audi-Group auta. u ELM 323 je to podobne ale byl testovan podle nekterych stranek uspesne na Peugeotech/2000 protoze plne podporuje OBD2

Ve vysledku je vtom docela gulas. Proto nekdo tvrdi ze mu to chodi a nekomu ne. Je tam tolik moznosti a kombinaci, ze dat to dohromady da docela fusku. I zakoupenim Profi zarizeni nemusite mit vyhrano. I u prodejce techto zarizeni mi nikdo nedokazal rict jestli je to kompatibilni. Jedinej kdo o tom musi nekdo neco vedet,sou technici v peugeotu, ale ty nic nepovi.

Odesláno
Původně zaslal: kilian

Tak po přečtení tohohle vlákna bych se rad dozvěděl jak to dopadlo

funguje diagnostika s redukci vishay9243 anebo s elm 323 at vim co koupit. Nebo je reseni uplne jine

Měla by chodit od 2000 ELM, ale na ověření čekám až bude.

  • O 4 měsíce později...
Odesláno
Původně zaslal: Xander Cage

Tak jsem to zkoušel a funguje to. Vypsalo mi to chybu s lambda sondou, o tom vím, a pak to vypsalo, že poměr paliva avzduchu je mimo toleranci, myslíte, že to může souviset s tou lambdou?

Jo to může.. nebo špatná váha vzduchu. Tzn.. hodí údaje, pro které už není mapa. Nebo Lambda neustále tvrdí, že je třeba chudá směs i když jde maximum.

Odesláno
Původně zaslal: Xander Cage

Tak jsem to zkoušel a funguje to. Vypsalo mi to chybu s lambda sondou, o tom vím, a pak to vypsalo, že poměr paliva avzduchu je mimo toleranci, myslíte, že to může souviset s tou lambdou?

Tak to je super žes to rozfachal. Kterej to byl nakonec konektor?

A ta labda neukazovala chybu diag. při jízdě? to až u tohoto testu?

  • O 2 týdny později...
  • O 3 měsíce později...
Guest jirikrous
Odesláno

Tak to je super žes to rozfachal. Kterej to byl nakonec konektor?

A ta lambda neukazovala chybu diag. při jízdě? to až u tohoto testu?

jak si to dělal,vyblikával?

Odesláno

Diag2000 je HW a k nemu je prislusny soft , vyraba to actia , Lexia je rovnake zariadenie ale urcene na citroen , podobne vyrobok actia . Stracate cas hladanim na nete k nicomu sa nedopracujete a ak tak iba k velmi obmedzenym softom ktore su viac menej k nicomu

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...