Zazimir Odesláno 21. květen 2010 Odesláno 21. květen 2010 Jako nový majitel Pažouta:) a coby nový člen tohoto seskupení Vám chci touto cestou poděkovat za nasosané informace . Sděluji tímto, že jsem zakoupil aditivum VIF Super diesel letní a dopřeju tomů mému pojezdu, to nejlepší krmivo do krmelce. Citovat
hugo.v.r. Odesláno 21. květen 2010 Odesláno 21. květen 2010 Taky si musím vypleskat játra: na podzim jsem dal čistej ten jejich novej Agip a žádná změna zvuku ani zátahu. Přes zimu jsem proto tankoval výhradně hypermarketovou ropu a dopoval jí VIFem a jelo to nějak subjektivně líp a tišejc. A na jaře jsem zjistil že celou zimu startuju bez problémů, ale jaksi bez fungujícího žhavení Ono je to fakt těžký, pumpa od pumpy se liší. Jen z Tank-ONO mám strach - kdybych tam VIFa nalil celou bandasku... holt Obchod s Nespalitelnými Odpady Citovat
Luboš.H Odesláno 21. květen 2010 Odesláno 21. květen 2010 Myslím, že strach z Tank-ONO není na místě ve srovnání s ostatními. Stejně to jde všechno z jednoho zdroje, jen ty značkové si přidávají svoje aditiva. Na ONO v Jihlavě jsem tankoval více než rok, byla to jedna z mála pump která loni neměla problém při kontrole. Taková Shellka na tom není o nic lépe, má jen lepší reklamu. Citovat
Luboš.H Odesláno 21. květen 2010 Odesláno 21. květen 2010 Ještě k tomu přidávání aditiv do Vervy - citace ing.Louly-Benzina na ForumŠkoda : ... k vašemu dotazu o přidávání aditiv do nafty v širších souvislostech o aditivované prémiové naftě VERVA Diesel vám zasílám vysvětlení k motorovým naftám, které prodává naše společnost. Dodáváme na trh paliva s větší přidanou hodnotou a zlepšenými užitnými vlastnosti (základní jakost je předepsána technickými normami a to ČSN EN 590 pro dieselová paliva). Společnost BENZINA má ve své obchodní i sortimentní strategii v nabídce zásadně aditivované pohonné hmoty (např. základní nafta je prodávaná pod obchodním názvem Diesel TOP Q )a vedle toho v prémiovém segmentu stanic BENZINA plus má v nabídce prémiová vysoce aditivovaná paliva s obchodním názvem VERVA. Marketingově název VERVA vyjadřuje přidanou hodnotu paliv formulací aditivace a složením paliva - V výkon - E ekologie - R rychlost - V vytrvalost - A akcelerace Sortiment prémiových pohonných hmot pod obchodní značkou VERVA tvoří : VERVA diesel je speciální formulace aditiv a vyšší cetanové číslo, tento parametr je měřítkem vznětlivosti ,snižuje prodlevu vznícení, tím je docíleno nástupu maximálního výkonu, tiššího spalování a snížení spotřeby. Další skupinu přísad tvoří mazivostní přísady a antikorozní a detergentní přísady. Soubor těchto vlastností uchovává vstřikovací trysky, palivovou soustavu čisté, zlepšuje ochranu palivového čerpadla před zadřením. Zvýšením cetanového čísla v kombinaci s vyšší mazivostí a snížení třecích ztrát je provoz úspornější. V případě prémiové nafty kde dosahujeme cetanové číslo 55 jednotek (což snižuje hlučnost,zlepšuje akceleraci vozidla) , detergenty udržují palivovou soustavu čistou tak se domnívám , že není nutné doplňovat další individuální aditivaci SDA (Super diesel aditiv). Také základní motorovou naftu, kterou prodáváme pod názvem Diesel TOP Q aditivujeme ve vybrané formulaci aditivace (např. vylepšená mazivost., snížená pěnivost, ochrana proti korozi). Samozřejmě u základních naft lze kýženého výsledku dosáhnout individuální aditivací právě přípravkem VIF Super diesel aditiv, který zvyšuje cetanové číslo až o 5 jednotek, chrání palivový systém před korozí , zlepšuje mazací schopnost paliva, potlačuje pěnění, v zimním odobí zlepšuje tekutost a filtrovatelnost. Tento druh SDA (letní i zimní kvality) máme v nabídce u našich čerpacích stanic -byl také odbornými kruhy nejlépe hodnocen z pohledu užitných funkcí. Samozřejmě jeho přidávání dieselovému motoru prospěje u základních neaditivovaných naft jej mohu určitě doporučit. *) pro úplnost vysvětlení ještě doplňuji, že kolekci prémiových paliv VERVA dále tvoří vysokooktanový benzin VERVA 100 a v oktanové hladině 95 je to aditivovaný benzin VERVA 95. Citovat
ozzy56 Odesláno 21. květen 2010 Odesláno 21. květen 2010 Původně zaslal: oddie Vy máte teda problémy. Naposledy tankováno Globus 29.90, předtím Lukoil, předtím nevím. VIF dávám v zimě, v létě jen když si vzpomenu a mám jej náhodou v autě. A JZD? Tam kde maj John Deery, New Hollandy apod. do toho budou určitě lejt nějakou sračku, aby si ty stroje zkurvili, už to vidím. Naopak znám taková družstva, kterým věřím o 100% víc než všem Shellům, OMV a Benzinám dohromady. [upravil dne 5/20/10 oddie] tam,kde mají zemědělci stroje zn. John Deere,New Holland atd. určitě nelejí nějakou mrdku naftu, problém je v tom, že u nás ve východní gubernii (oblasti) se tyto stroje moc nevyskytují (na rozdíl od středočeské oblasti),takže místní bývalé JZD vlastní převážně unikátní historické stroje a těm mrdka nafta tolik nevadí...,tyto JZD jsem měl na mysli Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.