enikybeniky Odesláno 13. květen 2010 Odesláno 13. květen 2010 Prosím místní IT-borce, jestli by nevěděli, jak a kde splašit ovladače pro notebook. Kamarád mi zadal úkol nahodit znovu komplet jeho noťas, problém ale je, že k tomu nemá vůbec žádnou placku s ovladači, jediný co jsem vyčetl, že je to Toshiba Satellite. Spodní štítek s model no. je už hodně vybledlej, ale snad jsem dobře vyčetl označení: SA60-302 PSA60E-00J04LCZ Víc tam toho bohužel neni. Někdo se v tom už rýpal, ve správci zařízení jsou u zařízení otazníky, na ploše pouze zástupce Tento počítač s názvem \"Test\", nikde se nedá nic vyčíst. Zkoušel jsem podle těch čísel podporu Toshiba, ale nejpodobnější je tomu několik verzí A60. Pomůže mi na tohle třeba Everest Ultimate nebo existuje nějaká fičura, která zjistí přesně, co to je? Ovladače pro A60 jsem taky googlil, ale nic moc. Potřebuju hlavně komplet desku (video, audio, usb, wlan, touchpad atd.) Jsem PC-čkář, notebooky nemám rád, ale tohle bych chtěl udělat. Citovat
Ferry Odesláno 13. květen 2010 Odesláno 13. květen 2010 tak z toho vytahni stary ovladace pred reinstalem napr. Driver Genius Citovat
enikybeniky Odesláno 13. květen 2010 Autor Odesláno 13. květen 2010 Právě že podle správce zařízení to vypadá, že tam u většiny hardwaru žádný nejsou, když jsou u toho otazníky... Na ploše někdo nechal Driver Finder nebo tak něco, tak už někdo něco asi zkoušel.... Citovat
NicolasB Odesláno 13. květen 2010 Odesláno 13. květen 2010 Strejda google Edit tak link nefunguje ale je to Toshiba Satellite A60 302 na ofic stránkách toshiby jsou ovladače. [upravil dne 13.5.2010 NicolasB] [upravil dne 13.5.2010 NicolasB] [upravil dne 13.5.2010 NicolasB] Citovat
enikybeniky Odesláno 13. květen 2010 Autor Odesláno 13. květen 2010 NicolasB: Odkaz mi nějak nefunguje... Přesně na těchhle stránkách podpory jsem byl... Citovat
MrChodny Odesláno 13. květen 2010 Odesláno 13. květen 2010 Tady vyberes Family Satellite, Series A60 a model A60-302. Citovat
NicolasB Odesláno 13. květen 2010 Odesláno 13. květen 2010 Tak ne ně bež znovu a je tam odkaz na drivers Citovat
enikybeniky Odesláno 13. květen 2010 Autor Odesláno 13. květen 2010 Ježiš, díky, já byl TADY A myslíte, že mám postahovat a nahodit všechno? V noteboocích se fakt moc neorientuju, spíš vůbec. Nevidim tam nic jako USB driver, mainboard nebo tak něco... [upravil dne 13/5/10 enikybeniky] Citovat
Jenda 309 Odesláno 13. květen 2010 Odesláno 13. květen 2010 Původně zaslal: enikybenikyA myslíte, že mám postahovat a nahodit všechno? V noteboocích se fakt moc neorientuju, spíš vůbec. Nevidim tam nic jako USB driver, mainboard nebo tak něco... Rozdíl mezi PC a ntb není žádnej krom toho že je kompaktní a většina věcí integrovanejch, jinak je to stejný, tak nvm co řešíš Citovat
enikybeniky Odesláno 13. květen 2010 Autor Odesláno 13. květen 2010 Jenda 309: Tím jsi mi ale vůbec neodpověděl na můj dotaz, který máš i v citaci. Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 13. květen 2010 Odesláno 13. květen 2010 Všechno, teda něco je tam dvakrát, to proto že je možný že byli dva vyrobci např. touchpadu který se do toho montovali, takže buď v Everestu zjistit jestli je touchpad od toshiby nebo synapticu a podle toho instalovat, nebo to prostě skusit, vyhodí to hlášku že hardware nebyl nalezen a tím pádem je to ten druhej. Jo BIOS update tam nedavej Jenda 309: to se teda dost pleteš, Notebooky jsou dost jiný oproti stolním PC, jsou tam dost specifický ovladače, hlavně je jich víc a nejsou nijak univerzalní jako třeba Realteky a ATI či Nvidia u stolních PC U notebooku někdy nejde najit srávný driver, protože ani vyrobce ho na svych strankach neuvede, je nutný ho pak hledat po strankach vyrobce onoho zařizení, např Bluetooth, a mužu ti zaručit že v každym noťasu je to jiný [upravil dne 13/5/10 Radek Hurvajz] Citovat
enikybeniky Odesláno 13. květen 2010 Autor Odesláno 13. květen 2010 Chlapi, problém. Když chci spustit systém z CD, tak mi to CD s Win nenabootuje. V Biosu je prioritní bootování nastavený na CD-ROM, po restartu to zkusí, ale pak vyhodí, že v mechanice není bootovací CD a jede dál do Win. Co s tím, prosím? Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 13. květen 2010 Odesláno 13. květen 2010 CD s Win je pálený? pokud ano tak je blbě vypálený, pokud je to original tak něco děláš blbě, po načtení by měl chtít libovolnou klavesou spustit bootování z CD. Nebo je poškrábaný či zapatlaný a proto ho nenačte [upravil dne 13/5/10 Radek Hurvajz] Citovat
enikybeniky Odesláno 13. květen 2010 Autor Odesláno 13. květen 2010 Jsou pálený, ale vždycky fungovali.... Nedělám to poprvé, ale teď to na mě nějak prdí... On právě detekuje, ale nevydetekuje... Zkusím tam hodit svoje originál... Tak to je těma kopiema, moje originál to vzalo v klidu, díky. [upravil dne 13/5/10 enikybeniky] Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 13. květen 2010 Odesláno 13. květen 2010 Skus ho vyčistit, třeba je jen zamatlaný Citovat
enikybeniky Odesláno 15. květen 2010 Autor Odesláno 15. květen 2010 Tak po nainstalování Windows si to samo od sebe bez instalování našlo většinu ovladačů, doinstalovat musím jenom grafiku, zvuk, modem a ještě něco. To by mě zajímalo, jak to, když jsem nahodil úplnej formát, čistá instalace... Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 15. květen 2010 Odesláno 15. květen 2010 No nezapomeň na Touchpad, čtečku karet, wifi, BT, možná nějaký manažer na spravu multimed. tlačítek apod. Citovat
enikybeniky Odesláno 15. květen 2010 Autor Odesláno 15. květen 2010 Touchpad normálně funguje, samo si to rozeznalo HDD, DVD, Infra, prostě skoro všechno, což mi hlava nebere, ale když to funguje, tak proč ne... Funkci všeho postupně zkontroluju. Citovat
Jenda 309 Odesláno 15. květen 2010 Odesláno 15. květen 2010 Jenda 309: to se teda dost pleteš, Notebooky jsou dost jiný oproti stolním PC, u notebooku někdy nejde najit srávný driver, protože ani vyrobce ho na svych strankach neuvede, je nutný ho pak hledat po strankach vyrobce onoho zařizení, např Bluetooth, a mužu ti zaručit že v každym noťasu je to jiný Mno já nvm jsem takovej samo domo \"oprávář\" PC co kdo ze známých přinese a zatím jsem ani s jedním NTB problém neměl projdu stránky výrobce popř pokud je tam u toho forum a je to... Je pravda ale že většinou to byli lenovo a hp, ale co vím tak toshiba taky není zrovna křáp, nebo lajdácký výrobce typu acer. Citovat
pastorek Odesláno 15. květen 2010 Odesláno 15. květen 2010 Původně zaslal: enikybeniky Tak po nainstalování Windows si to samo od sebe bez instalování našlo většinu ovladačů, doinstalovat musím jenom grafiku, zvuk, modem a ještě něco. To by mě zajímalo, jak to, když jsem nahodil úplnej formát, čistá instalace... V takomto prípade používam programček PC wizard . Dokáže pomerne slušne všetko analyzovať a uviesť i typ a prevedenie HW. Dobre sa osvedčil i v prípade že výrobca udáva 2 - 3 ovladače jedného zariadenia . Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.