Jump to content

kontrolka lpg

honza205D
 Share

Recommended Posts

Zdarec,když jsem měnil žárovičku u kontrolky pro světla,tak jsem si všiml,že je tam i chlíveček pro žárovku na kontrolku označenou LPG,jen nebyla osazena a doma nemám ten slot pro žárovku,tak jsem se chtěl zeptat,zda nemá někdo zkušenost s tím,zda to nějak spolupracuje s plynem. Mám 1,8 16V s plynem od AG:myslim

Guest servisman

nemáš zač vem že je čas dovolenek a pod ,nehledě kdo má LPG není třeba tu.Taky dotaz jsi dal večer a pomalu bys chtěl odpověď do minuty :) Já LPG nemám tak nemohu sloužit.

Podle mne pokud je origo LPG v autě tak ta kontrolka je asi funkčí pokud je dodělávané tak má kontrolku asi u ovladače LPG a není natáhnutá do palubky :papa

Otázka znela: \"zeptat,zda nemá někdo zkušenost\". Evidentne asi nikto s tým skúsenosť nemá. Budíky sa robia temer univerzálne a 406ka sa možno robila i v prevedení na plyn. Preto je tam tá kontrolka. Ak tam aj dáš žiarovku tak sa nič neudeje lebo tvoje auto bolo bonzínové a plyn máš domontovaný. Aspom tak som to pochopil. Jediné ako sa dá takontrolka využiť je jej prepojenie s ovládaním domontovaného splynovača aby svietila po prepnutí na plyn. Ak toto považuješ za spoluprácu tak potom áno, môže to spolupracovať.

edit: honza406 bol rýchlejší.

Kombinácia benzín + plynový pohon bol na motoroch EW7J4.

[upravil dne 22/8/09 pastorek]

Ale jak je vidno,naráz tu odpovědi jdou a ne,že se každý jen podívá a jde listovat dál...

Ještě jsem se nedostal tak daleko,abych si vyplnil auto,ale předpokládal sem,že když píši v sekci 406 a dám obsah,tak že by to mohlo stačit. Podle všeho bych měl mít motor FZ6,ale když sem na něj kupoval řemen,tak prodejce koukal jak tele na nová vrata. Nemám tušení,zda je dodělávaný,je to dotah z holanska,ale asi bude. jen mě zajímalo k čemu je a teď to vím,takže děkuji všem zainteresovaným:roker

zkusenost mam a to takovou, ze jsem si do budiku dotahl drat od + kontaktu ventilu LPG a ve chvili kdy si RJ prepne na LPG a otevre ventil, rozsviti se mi kontrolka na palubce, jednoduchy jak facka :) na to jsi ani nemusel zakladat dotaz a rozcilovat se, ze nikdo neodpovida :D

Když nemáš origo plyn a le dodělávaný, tak ti to chodit nebude. Pokud by jsi po kontrolce tak moc toužil, tak si natáhni slabé vodiče od kontrolky běhu plynu u tvého systému (asi ti tam něco signalizuje chod plynu - možná LEDka) a na konec vodičů, které natáhneš za přístrojovku dej taky LED diodu a tu zastrč odizolovanou od tišťáku přístrojovky do chlívečku LPG a máš to :-)

Chce to ledku 6000K. Mám je tam všude a svítí až až :-) Jde o to že když zapojím k Ledce, která je v ovladači plynu a indikuje zapnutý stav paralelně žárovku, tak mi přestane svítit i ta origo kontrolka. Záleží ale na systému plynu. Já mám LPG Magic a tam je do ovladače pouštěno z ŘJ LPG pouze ovl. napětí o nominálu 3 V, což je pro žárovku málo :-)