Jump to content

kupa auta + oprava

carter
 Share

Recommended Posts

zdravim,

mam mensi problem, chcem kupit auto, no nema uz platnu STK, pred tyzdnom skoncila a je buchnute na prednu cast. Nic vazne, naraznik aj svetla su na svojom mieste, akurat prasknute. Predna konstrukcia pod naraznikom je trocha ohnuta, ale do motora nezasiahla. RJ je v haji (auto nestartuje), takze treba kupit novu.

Pri zhanani RJ je treba davat pozor na motorizaciu a rok vyroby, ci este aj na nieco ine?

Bude problem s prihlasenim na Slovensku, ked je auto z ciech a nema uz platnu STK?

diky

jestli můžu poradit--auto kup až bude mít platnou STK a funkční ŘJ...,ušetříš si možná spousty problémů...

jinak ty karosářské opravy si pak udělej třeba sám...,ta řídící jednotka musí mít stejné číslo jako ta původní,nebo číslo povolené náhrady

o tom přihlášení nevím nic,:nevim

Presne tak ako pise OZZY. A to majitel ti povedal ze RJ je v haji. Lebo ak je to benzin tak po tom tukanci moze byt este vyskocena poistka na palivo. To je taky ten cerveny gombik pod kapotou. A ak je to z ciech tak este by som dal pozor aby to nebol utopenec po terajsich zaplavach.

na tú RJ by som si tak isto dal pozor. Nie je to súčiastka ktorá by na autách všeobecne pravidelne odchádzala. Nehovorím, že sa nemôže pokaziť, ale je to, len mizivé percento. Viac pravdepodobné je, že to mohol byť utopenec, alebo sa niekto v tom vŕtal a dodrbal ju.

jeden chlapik co nam opravoval aj predosle auto by mohol ist so mnou, vyzna sa v tom viac ako ja, tak poradi co by to cca vsetko stalo a co vsetko je vlastne poskodene..

zatial vdaka za odpovede.

Nevie niekto ako je to s tym prihlasenim, ked uz nema platnu STK?

viem, ze pred prihlasenim musi mat auto spravenu STK. Ale ci je vacsi problem kupovat auto bez STK alebo je to jedno?

Keby bola platna, uznaju mi ju aj u nas, nie? A ked uz prepadla, treba spravit novu u nas. V nicom inom nie je rozdiel? Nerobia problemy napr na STK, ze auto je dovezene a bez platnej kontroly?

Nerobia problem, len mas problemy s prepravou, s autom musis stale jazdit na privese alebo ho tahat, najlahsie mas spytat sa na to v STK (vidim ze si z PB,, tak nechod do Podhradia, ale skoc radsej do Bytce;) )...a potrebujes aj kontrolu originality samozrejme, ked to mas, auto ti prihlasia...ale ak to nie je nejaka velkolepa tutovka za par korun, tak burane auto na predok by som nekupoval, aj ked vies (mozno) co vsetko je tam \"zle\"...

Myslim ze jedina uznavana STK a EK je s ceska. Ono najlahsie by bo bolo keby majitel si vybavil STK v CR, a ty si pojdes iba na administrativnu STK pre nove nalepky ...

Ale ked to tak nebude, malo by platit presne to co na slovensku, tj prides a proste si spravis STK ... U nas tiez ked ti prepadne STK a prides az mesiac po nej, nitko ty nic nepovie ...