Jump to content

Chyba tempomatu

xplayer5
 Share

Recommended Posts

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda je tento jev normální nebo ne. Nechal jsem si přidat tempomat a aktivovat v diag. NĚKDY když jedu a mám uloženou rychlost např. 49, vypnu tempomat, zrychlím na 55 a chci tuto rychlost ulozit (sipkou nahoru, dolu) tak mi 49 zacne blikat a nejde s tempomatem vubec manipulovat, musím ho vypnout zapnout a pak naběhne nebo naběhne až po nějaké chvíli. Děkuji

Tak se mi dnes rano zobrazilo přeškrtnuté ESP, což podle toho co jsem četl koresponduje se špatnými čidly pod pedály. Už mi to zase zmizelo, ale stejně občas ten tempomat nejde. Poradil by někdo, kde mám čidla hledat a kde je očistit? Ten tapecírung (nad pedálama) ještě dokážu sundat :-) Děkuju moc.

Tak dnes odpoledne zase po nastartování vyskočil vykřičník - že nefunguje tempomat a následně ESP, tak jsem ho na cestu vypnul, obě hlášky přestali. Dojel jsem, znovu jsem nastartoval a žádné hlášky...neví někdo co s tím?

Tak konkrétně:

Speed system control faulty + ESP/ASR faulty

Jednou mi to svitilo celou cestu, podruhé to po chvíli vypnulo...zajímavé je, že vždy se to zobrazí současně a nebo se to nezobrazí vůbec!

Prosím, může někdo poradit?

[upravil dne 19/8/09 xplayer5]

Původně zaslal: xplayer5

Tak konkrétně:

Speed system control faulty + ESP/ASR faulty

Jednou mi to svitilo celou cestu, podruhé to po chvíli vypnulo...zajímavé je, že vždy se to zobrazí současně a nebo se to nezobrazí vůbec!

Prosím, může někdo poradit?

[upravil dne 19/8/09 xplayer5]

přesně to stejné děllo i mě,vyčisti spojkový a brzdový spínač a bude vše v pořádku,popřípadě je kup nové,nejsou drahé...