Jump to content

Trhanie z celým autom

Duffusss
 Share

Recommended Posts

Dobrý deň. Mohli by ste mi prosím vás poradiť? Pri jazde, pri zaradenom hocijakom stupni mi po pridaní a po ubratí trhne a zatrasie z celým autom. Dnes som prišiel aj na to, že po vyradení, padajú otáčky príliš nízko ako keby to chcelo zdochnúť. A na voľnobehu nie su rovnaké, raz sú akolo 830 a potom zas okolo700. Neviete mi prosím poradiť čo to môže byť. Nemôže to byť niečo zo vzduchom, alebo snímač otáčok? Ďakujem

Motor 1.6 16v benzín r.v. 2003 najazdene 101000 km.

možné závady :

- vyčistenie šrtiacej klapky - cca 30 min roboty, dokážeš to aj doma...

- sviečky

- lambda sonda

-teplotný snímač

Podobné problémy sme už mali viacerí, ja tiež. Začal som postupne, výmena lambdy - pomohlo to sčasti, potom som lial do nádrže prípravok na prečistenie - pomohlo to sčasti. Ale totálny pokoj som mal až po výmene sviečok + čistenie klapky a v servise prišli na to, že je vadné aj teplotný snímač. Od odchodu zo servisu až doteraz ani raz trhnutie ( od vtedy som nabehal asi 3 000 km ). Ešte pred servisom som mal podozrenie na vstreky, ale našťastie sa to po servise vyriešilo. Začal by som asi od tej klapky, vyčistiť, vysprejovať a vyskúšať. Ak to pomôže, bude to ok. Ak nie, išiel by som asi po sviečkach.

Ako som písal, najskôr vyčistiť šrtiacu klapku, stačí vyčistiť technickým benzínom. Toto je defacto zadara.

- ak to nepomôže, išiel by som po sviečkach - 40 Euro/ sadu

Ja som menil naposledy v servise za 260 Euro toto :

- výmena strednej a zadnej časti výfuku

- klinový remeň

- komplet sviečky

- výmena brzdovej kvapaliny

- výmena zadných brzdových doštičiek

- predné stierače

- vyčistenie škrtiacej klapky

- výmena tepelného snímača

Do tej doby sommal aj ja problém s trhanou jazdou, príspevky sú tu viaceré. Po servise sa môj problém úplne odstránil, čo pripisujem klapke a sviečkam. Navyše ma napadá aj možnosť výmeny výfuku, hlavne zadnej časti, tlmič už bol zvonka skorodovaný, naviac už bola príruba k tlamiču vzadu nahrádzaná poľským medzikusom, čiže teoreticky stačilo kus hrdze v tlmiči a motorom drhlo...:)