Marky Odesláno 12. červenec 2009 Odesláno 12. červenec 2009 Keďže tu sú členovia rôznych profesií potrebujem poradiť s nasledovným problémom. V miestnosti som položil klasickú dlažbu z kociek 30x30cm. V strede miestnosti je však plech cca 100x70cm ktorý prekrýva šachtu. Ten som zatiaľ obložil len dookola. Rád by som však mal dlažbu aj tam. Problém však je, že potrebujem prístup do šachty (veľmi zriedka) a plech, ktorý ju prekrýva, pruží ak sa naňho postaví statný chlap. Takže mám obavu, že pri nalepení bežným spôsobom na plech dlažba opadá resp. popuká. Napadá niekoho ako to vyriešiť? [upravil dne 18.7.2009 Marky] Citovat
ozzy56 Odesláno 12. červenec 2009 Odesláno 12. červenec 2009 nejsem zedník,ale budeš muset ten dekl udělat třeba z betonu (cca 5 cm) asi..., a pak dát na něj dlažbu Citovat
Marky Odesláno 12. červenec 2009 Autor Odesláno 12. červenec 2009 Tak to nepôjde, neviem ako by som ho tam upevnil. Terajší plech je osadený do takého rámu okolo šachty. Myslel som skôr nejak vystužiť plech alebo možno existuje lep, ktorý znesie určitý ohyb - v strede plechu cca 1cm. Citovat
vendelinek Odesláno 12. červenec 2009 Odesláno 12. červenec 2009 v týdle tloušťce bych dovnitř dal dráty nebo nějakou kulatinu a do kříže,a prosypal jemnym kamínkem,přece jen je to docela slabý na nosnost jetli je to silnej plech,tak zespoda navařit do kříže z trubek rám [upravil dne 12.7.2009 vendi.stejskal] Citovat
MatrixChose Odesláno 12. červenec 2009 Odesláno 12. červenec 2009 Udělal bych \"plech\" z nějakýho kotláku ať to něco unese Citovat
Marky Odesláno 12. červenec 2009 Autor Odesláno 12. červenec 2009 Ten plech má hrúbku cca 3-4mm a sedí na otvore zhora. Teraz keď je obložený tak okolitá dlažba vyčnieva práve o hrúbku dlažby a niečo nad ním. Čiže plech je momentálne pod urovňou terénu asi o 6mm. [upravil dne 12.7.2009 Marky] Citovat
MatrixChose Odesláno 12. červenec 2009 Odesláno 12. červenec 2009 Zespoda na ten plech navař výztuhy aby se neprohejbal tolik a pak asi opravdu to lepidlo Citovat
Marky Odesláno 12. červenec 2009 Autor Odesláno 12. červenec 2009 Ak by som teda privaril výstuž napr. z jokloviny, môžem potom na vrch plechu použiť obyčajné lepidlo na dlažbu? Bude držať na plechu? Citovat
vendelinek Odesláno 12. červenec 2009 Odesláno 12. červenec 2009 Tady bych to řešil tim vystuženim zespoda,přivařit nějakou trubku do X a z rohu do rohu,jednu v celku,to musí držet a navrch se dlažba vejde?mám pocit,že je tloušťa dlažby 6-10 mm,kam dáš lepidlo?:myslimminimálně o 3 mm se ti to zvedne [upravil dne 12.7.2009 vendi.stejskal] Citovat
Marky Odesláno 12. červenec 2009 Autor Odesláno 12. červenec 2009 Vojde je to urobené tak na hrúbku dlažby plus nejaké ot lepidlo. Existuje nejaká alternatíva? Použiť miesto dlažby niečo iné v podobnej farbe, nejakú gumu alebo čo, pozor nie obyčajné lino to tam už bolo a nerobilo dobrotu. Citovat
Edison Odesláno 12. červenec 2009 Odesláno 12. červenec 2009 Trubky ne a ne do X. Materiál L tak 25x25x3. A dával bych to zhruba tak, aby vyšly pod každou dlaždicí jedna výstuha podlně a jedna příčně. Citovat
MatrixChose Odesláno 12. červenec 2009 Odesláno 12. červenec 2009 Taky myslím, že spíš \"L\" aby vznikl s plechem jakoby trojúhelník, ale zase křížem bych seho nebál dát, zase taky aby to nevážilo metrák Citovat
Marky Odesláno 12. červenec 2009 Autor Odesláno 12. červenec 2009 Linom to bolo pôvodne prekryté celé teda aj to kde je dlažba. Keďže podlaha tam nebola rovná celé sa to nadúvalo, naťahovalo, proste vyzeralo zle. Existuje taká hrubá \"elektrikárska\" guma vhodnej hrúbky, ale tá je tušim len čierna? [upravil dne 12.7.2009 Marky] Citovat
MatrixChose Odesláno 12. červenec 2009 Odesláno 12. červenec 2009 Ale na takovým kousku plechu, když ho přilepíš, to nemůže dělat nic Citovat
Marky Odesláno 12. červenec 2009 Autor Odesláno 12. červenec 2009 To by bola jedna z možností. Čo to lepidlo? Treba nejaké špeciálne aby držalo na plechu? Mne prišlo, že keď mi to tam náhodou kvaplo tak to išlo odlúpnuť celkom ľahko. Citovat
MatrixChose Odesláno 12. červenec 2009 Odesláno 12. červenec 2009 Tak musí to bejt očištěný a odmaštěný, to je snad jasný. Se podívej, na auta se taky přece lepí kde co a drží to při daleko větší námaze Citovat
Marky Odesláno 12. červenec 2009 Autor Odesláno 12. červenec 2009 No dobre ale na auto sa to nelepí lepidlom na dlaždice. Citovat
MatrixChose Odesláno 12. červenec 2009 Odesláno 12. červenec 2009 Třeba lepidlo na čelní sklo musí držet Citovat
Marky Odesláno 12. červenec 2009 Autor Odesláno 12. červenec 2009 Čo by to stálo v takom množstve? Asi tu bude pekne drahé? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.