Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

par problemu se 406 - prosba o tipy - NECO VYRESENO !!!


Recommended Posts

Odesláno

zdravim kolegove, na mem pezotu mam najeto asi 192t km, je to prelomovy rocnik 99... dlouho jsem se tady neozval s zadnym zasadnim problemem a prosbou o radu :D ale postupne zjistuju, ze se mi na nem zacina hodne veci s..t, zde maly vycet...

- vymlacene horni ulozeni prednich tlumicu ??? - proste pri toceni volantem se ozyva bouchani a lupani nekde kolem vrchu tlumicu, zbytek napravy je pry ok (rikal servis)

takze vymenene loziska horniho ulozeni tlumicu ...jdeme dal

- pri rozjezdu vpred nebo vzad se od zadni napravy ozve takove bouchnuti, jakobych mel neco v kufru a spadlo to, jakoze v kufru nic nemam, nekde jsem tady cetl, ze to jsou tycky stabilizatoru ???

vymeneno- tycky stabilizatoru na obou stranach, cepy rizeni na obou stanach a nejake vodici cepy ...dale, POZOR, pouze predek, zadni naprava pry ok, bez vuli ... dejme tomu

- trochu markantnejsi problem - pri brzdeni z vetsich rychlosti A NEBO z kopce se mi roztrepe jemne volant a trochu to citim i na pedalu a je to horsi v pripade, ze zaroven jedu do LEVE zatacky, do prava to dela min ... nekdo to tady mel taky tento problem a vyresil to vymenou stabilizatoru ??? mohou to byt silentbloky motoru ? nebo brzdy ?

no, takze nove predni kotouce ATE, desticky ATE ... vibrace zmizely...kotouce zajizdim

- spojka - jelikoz mam trochu penez, tak silne uvazuji o jeji vymene vcetne setrvaku, jeho cvrlikani je tady na foru stokrat zmineno ... mimochodem, nemate nekdo zkusenost se sadou ECAR, kterou prodava RALL, je i se setrvakem a stoji do 8t ???!!! to bude asi nejaka china co

tak to je lahudka, original s dvouhmotou vymenen za novou origo sadu s jednohmotou, nic uz necvrlika, spojka taha perfektne pri akceleracich ze 4 a na 5 stupni, proste drzi ... takze doufam, ze do konce zivota (tohoto auta) uz si na ni ani nevzpomenu...

a dalsi vec, ktera me stve, je hlucnost motoru, nevim kam se ztratil ten sametovy chod hdi, ale momentalni hlucnost pripomina tdicka, proste traktor, nejsem schopen vypozorovat odkud ten klepot jde, ale vim jiste, ze pri teplem motoru je markantnejsi, a je vice slyset v kabine nez venku

co se tyka zvukoveho projevu motoru, tak semi zda jeste markantnejsi nez predtim, vypozoroval jsem, ze nejhure se projevuje od 1300 do 2000, jsou to proste takove tvrdsi jakoby vibrace, kdy pri akceleraci na plny plyn citim vibrace ve volantu i sedacce, ne vibrace,ale proste takovy tvrdsi chod motoru... nevim jak to popsat. jeste me napadl, jestli to nemuze mit na svedomi katalyzator... jinak uz fakt nevim a jsem opravdu zoufaly, jeste se objednam na diag korekce vtrikovacu ..ale pak uz fakt nevim

auto proste ztratilo svuj zvukovy komfort ..:(

jeste detail, byla mi provedena i geometrie, pry prave kvuli vymene tech vodicich cepu ci co ????

[upravil dne 2/7/09 BV406]

Odesláno

to horní uložení tlumiče bych vyměnil co nejdřív. pokud je v pr... ložisko tak ti časem praskne pružina.

[upravil dne 19.6.2009 čakom]

Odesláno

co sa tyka toho buchnutia pri rozjazde vpred alebo vzad, mal som podobny problem na prednej naprave, tiez som to vsetko prevratil hore-nohami, a nakoniec som nasiel urvatu srubu na silentbloku, mi tam lietal hore-dole, ked som to tam zavaril, tak bol pokoj, takze budes tam mat nieco len uvolnene a tycky stabilizatora urcite nie, lebo mal som ich na zadnej naprave v prdeli a ony nepukaju, ale vydavaju taky dunivy zvuk

a mal som aj ten problem, ako pises, ze ti pri brzdeni hadze volantom, mne to zasa robilo, ked som vytocil volant doprava a robilo mi to aj po vymene kotucov. potom mi ale zmerali v servise hadzavost kotuca a jeho upevnenie na naboj a odvtedy je vsetko ok

a este hovoris, ze pri toceni volantu, ti to tam niekde puka, nemohol by to byt homokineticky klb alebo mozno odbity cap riadenia (mozno aj preto ti to vibruje pri brzdeni), mne tiez v servise povedali, ze je na naprave vsetko ok, a s kamaratom som doma v jame zistil, ze mam vadny homokineticky klb

a co sa tyka hlucnosti motoru, mas tam ten isty olej ako predtym, alebo ti tam naliali nejaky smejd??? skontroluj si mnozstvo, moze byt ze mas malo oleja!!!!! myslim si ze keby si mal vadne silentbloky, tak by sa ti to prejavovalo vibraciami volantu pri vyssich rychlostiach

p. s.: vsetky problemy som uz ale vyriesil a auto ide tichucko, ani po prejazde nejakej nerovnosti nic nebucha ani neklepe:D

[upravil dne 19/6/09 BrankoKK]

[upravil dne 19/6/09 BrankoKK]

[upravil dne 19/6/09 BrankoKK]

Odesláno

ta ložižiska hor. uložení vyměň--nestojí to moc a s půjčenýma stahovákama uděláš sám...

dokud spojka neprokluzuje,nedělej s ní nic--škoda vrážet prachy,tu sadu ECAR neznám,asi fakt čína,dělají i pro Škodu...

při vypínání motoru nestůj na spojce--není pro to důvod...ale může to dělat ten setrvák

Odesláno
Původně zaslal: tomike

neviete niekto najst v servicebox cislo hornych ulozeni? dakujem

to horní uložení se málokdy mění...nemyslíš jen LOŽISKO horního

uložení?

to číslo Peugeot (toho samotného ložiska) OE-5035.32

jinak mají v Autobenex tato:

RUVILLE RU865902---1017 kč

SNR M25909 --- 958 kč

SASIC SA0355325--834 kč

[upravil dne 20/6/09 ozzy1956]

Odesláno

co se tyka oleje, tak jsem si ho dodal sam, znackovy, acea b4, 10W40

nic, kazdopadne tento tyden to musim vyresit, takze me ceka navsteva servisu .... sam jsem zvedav, jak to dopadne...

jo, jeste me napadlo k tomu hluku, nemuze to byt prevodovka ? nevite jestli prevodovka muze byt hlucna a co to zpusobuje ? uvazuju jestli nenecham vymenit rovnou i olej v prevodovce

zda se mi, ze ma motor takovy tvrdsi chod, pokud to je motor :myslim

[upravil dne 21/6/09 BV406]

Odesláno

\"- pri rozjezdu vpred nebo vzad se od zadni napravy ozve takove bouchnuti, jakobych mel neco v kufru a spadlo to, jakoze v kufru nic nemam, nekde jsem tady cetl, ze to jsou tycky stabilizatoru ???\"

:myslimMôžu byť, ale mal som to isté a bol to spodný guľový čap zadnej nápravy. Po výmene OK.

Odesláno

ja som riešil podobný problém s tou zmenou zvuku motora ako píšeš

Bolo to naftou čo som tankoval. Nebola to pritom žiadna lacná TESCO čerpačka.

HDI je veľmi citlivé na kvalitu naftu.

Zmenil som čerpačku a pridavam do nafty VIF aditivum po cely rok. Najdi si na fore o VIF-e je tu popisane dost.

Hned som zbadal zmenu a ma to ten isty stary dobry zamatovy zvuk ako pises.

Odesláno

ahoj, diky za tip, ale naftu tankuju vetsinou na jedne cerpacce, a vif pridavam taky, od doby co jsem to auto koupil... tzn. rok

taky poznam, kdyz natankuju nejake smecko ;) ... nn, naftou to neni :(

Odesláno
Původně zaslal: BV406

ahoj, diky za tip, ale naftu tankuju vetsinou na jedne cerpacce, a vif pridavam taky, od doby co jsem to auto koupil... tzn. rok

taky poznam, kdyz natankuju nejake smecko ;) ... nn, naftou to neni :(

Ahoj, já bych s tou kavalitou nafty byl trochu opatrný. Podle nějaké debilní novely zákona či nějaké jiné úpravy, musí od ledna letošního roku výrobci PHM do paliva přidávat rostlinné složky (naftu z řepky). Celkem dost se diskutovalo na téma možnosti poškození motorů - výsledek z kompetentních míst - jak jinak \"to nemůže mít vliv\". Už jste někdo natankovali bionaftu?? 3x jsem tu chybu udělal u mého bývalého \"Myšáka Galanta TDI\" skončilo to kompletním čištěním palivové soustavy od nádrže až po vstřiky - ty to odnesly nejvíc.

  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...