Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Potřebuji poradit, či podělit se o zkušenosti s odrůdami jablek. Chci na podzim nasadit rezistentní jablíčka a proto mi poraďte, jaké máte zkušenosti a které by jste mi doporučili. Jsem v nadmořské výšce cca 400 m, nyní mám Topas, Rubín, Spartan a šampion, všechno kvalitní a dobré odrůdy. Uvažuji o Rubinole, Angoldu, Goldstaru, Karmíně a Seleně. Tož přátelé raďte.

Odesláno

Záleží, na co jablka budou, zda na konzumaci přímou a nebo na uskladnění. Jinak špatná volba s Goldeny není. Jsou sice s tvrdčí šlupkou, ale jsou ,,šťavňatější!!

Odesláno
Původně zaslal: OK406

Záleží, na co jablka budou, zda na konzumaci přímou a nebo na uskladnění. Jinak špatná volba s Goldeny není. Jsou sice s tvrdčí šlupkou, ale jsou ,,šťavňatější!!

Jablka budou aji, aji, tzn, i na spotřebu a na uskladnění. Goldeny jsem měl, pokud byl teplý rok, nenahraditelné jablko, pokud nebyl teplý a v této nad. výšce-400m nic, moc.
Odesláno

myslím, že máš velmi dobré jablka, máme podobné asi 300m nad mořem, bohužel vzhledem k cenám výkupu vše končí jako kalvádos - to je totiž ta nejlepší odrůda jablek :D

Odesláno

Nevim ci goldeny myslite GOLDEN DELICIOUS, ten jde u nas nejlepe, velky, stavnaty, vynikajici ...

Odesláno
Původně zaslal: lubokpz

Ja by som odporúčal nejakú starú odrod, lebo sú osvedčené. Tým novým moc neverím, nemám s nimi dosť skúseností. Pozri toto http://www.kohaplant.sk/2009050025-stare-odrody možno Ti to pomôže. Mám dobré skúsenosti s Jonatthanom a ak máš tak ako ja rád nie moc sladké a chceš aby vydržali tak Ontario.

Nu trefil jsi na mou slabou stránku - Ontario. Dostal jsem, letos bedýnku těchto jablek a jsem z nich zcela paf. To je to jak se špenátem. Někdo ho miluje a někdo ho nenávidí. Jablíčko mi velmi chutná, je nakyslé, zkrátka super. Jen je problém tuto odrůdu u nás sehnat. Někdo tvrdí, že trpí rakovinou a nejde mu, jiný zase, že je v pohodě. Tohle Ontario bych preferoval. Zkusím dotaz, kolik by stálo poštovné. Díky za radu.

Odesláno
Původně zaslal: Medvěd

Nejlepší jablíčka jsou ve štrůdlu (nebo eventuelně tekutá, třeba odrůda BERENTZEN není úplně špatná).

Pokud bych volil druhou alternativu - tekutá, ptal bych se na švestku, té mám 20 l. Ukecal jsi mne, jdu si dát kalíšek.

Odesláno

Nu trefil jsi na mou slabou stránku - Ontario. Dostal jsem, letos bedýnku těchto jablek a jsem z nich zcela paf. To je to jak se špenátem. Někdo ho miluje a někdo ho nenávidí. Jablíčko mi velmi chutná, je nakyslé, zkrátka super. Jen je problém tuto odrůdu u nás sehnat. Někdo tvrdí, že trpí rakovinou a nejde mu, jiný zase, že je v pohodě. Tohle Ontario bych preferoval. Zkusím dotaz, kolik by stálo poštovné. Díky za radu.

neviem ako je to z dobierkou, skús im napísať, ale ak chceš aby sa im darilo, kupuj také, ktoré boli vypestované vo vyžšej nadmorskej výške ako ja tá tvoja (aspoň to tvrdia ovocinári)

Odesláno
Původně zaslal: lubokpz

Nu trefil jsi na mou slabou stránku - Ontario. Dostal jsem, letos bedýnku těchto jablek a jsem z nich zcela paf. To je to jak se špenátem. Někdo ho miluje a někdo ho nenávidí. Jablíčko mi velmi chutná, je nakyslé, zkrátka super. Jen je problém tuto odrůdu u nás sehnat. Někdo tvrdí, že trpí rakovinou a nejde mu, jiný zase, že je v pohodě. Tohle Ontario bych preferoval. Zkusím dotaz, kolik by stálo poštovné. Díky za radu.

neviem ako je to z dobierkou, skús im napísať, ale ak chceš aby sa im darilo, kupuj také, ktoré boli vypestované vo vyžšej nadmorskej výške ako ja tá tvoja (aspoň to tvrdia ovocinári)

Děkuji Ti za pomoc, budu samozřejmě velice rád.

Odesláno

Ak by si chcel vrúbľovať (roubovat) Ontario tak sa koncom zimy zastav pre rouby ( tak sa tomu tuším u vás hovorí). Inak z tých čo si uvažoval - Rubinola, Angold :super

Odesláno
Původně zaslal: rarasik

Ak by si chcel vrúbľovať (roubovat) Ontario tak sa koncom zimy zastav pre rouby ( tak sa tomu tuším u vás hovorí). Inak z tých čo si uvažoval - Rubinola, Angold :super

Jo, tož to bych měl nejdražší Ontaria asi na světě. Nevím, ale tipuji to z Opavy k Vám tak na 400-500 km. Být to blíže, samozřejmě jsem tam. Poslat rouby(vrúble) poštou asi nelze.¨, ale i tak díky.

Odesláno

sorry za :xvul ale nedá mi to - je to fakt jako s tim špenátem, já si vůbec nemůžu vzpomenout, kdy vlastně jsem naposledy jablko jedl. jo už vim, bylo to někdy loni v létě, když jsem se motal u nějaký zahrádkářský kolonie..

Odesláno
Původně zaslal: Otan

Původně zaslal: rarasik

Ak by si chcel vrúbľovať (roubovat) Ontario tak sa koncom zimy zastav pre rouby ( tak sa tomu tuším u vás hovorí). Inak z tých čo si uvažoval - Rubinola, Angold :super

Jo, tož to bych měl nejdražší Ontaria asi na světě. Nevím, ale tipuji to z Opavy k Vám tak na 400-500 km. Být to blíže, samozřejmě jsem tam. Poslat rouby(vrúble) poštou asi nelze.¨, ale i tak díky.

Tož jsem se díval na mapě, je to cca 180-200km, pokud by to nešlo poslat poštou, tak bych viděl. Samozřejmě bych nejprve napsal.

  • O 2 týdny později...
Odesláno

Ide to poslať aj poštou. Odrežeš ich cca 5 cm dlhšie a konce zapichneš do burgine a zabalíš do vlhkých novín a igelitu. Vydrží to aj niekoľko týždňov.

Odesláno
Původně zaslal: lubokpz

Ide to poslať aj poštou. Odrežeš ich cca 5 cm dlhšie a konce zapichneš do burgine a zabalíš do vlhkých novín a igelitu. Vydrží to aj niekoľko týždňov.

Rarasíčku, pokud bych měl problémy k Tobě dojet, byla by možnost poslat vrúble dobírkou, jak výše :myslimuvedeno?

Odesláno
Původně zaslal: Otan

Původně zaslal: lubokpz

Ide to poslať aj poštou. Odrežeš ich cca 5 cm dlhšie a konce zapichneš do burgine a zabalíš do vlhkých novín a igelitu. Vydrží to aj niekoľko týždňov.

Rarasíčku, pokud bych měl problémy k Tobě dojet, byla by možnost poslat vrúble dobírkou, jak výše :myslimuvedeno?

Tak a je vyřešeno Ontario. Kluk mi sežene a přiveze vrúble. Nyní ještě vyřešit, jaké další rezistentní odrůdy do 400 m n.m, hlavně zimní. Podělte se o zkušenosti.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...