Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

zakopany pes v topeni help


Recommended Posts

Odesláno

Mam takovej docela problem na to ze je venku krapet zima, netopim ale tranzistorky ve vetraku sou nove, pojistky taky dobre, takze netusim co by to uz mohlo byt, nefunguje ovladani rychlosti vetraku ani ovladani teply studeny vzduch (ze by to topilo naporovym vzduchem) podle me je nekde problem v tom ovladacim panelu ze z nej nejdou pokyny ven ? mate nekdo nake skusenosti? nebo mi aspon popiste co vsechno je tam za dily co by se mohly posrat zkusim to projit kus po kusu nebo uz nevim co s tim mam delat,tepla voda do toho de a nefunguje to ani na nejvetsi rychlost což taky kdysi nekdo radil, nebo kde je umisteny servomotorek od klapky teplo zima? nemohl sem ho najit, ze bych si ho nastavil aspon rucne na teplo

Odesláno

no podle meho tam nekde musi bejt kohout ke kteremu jdou ty tahla na otevreni nebo zavreni tepla.podel mne kdyz to otocis na otevreni na teplo az do konce melo by to topit?otazka druha jestli jde vubec vetrak aby ti slo teplo do auta ?Jemozne jestli neni zarostly radiator coz ted resim taky topi jen kdyz je to naplno otevreny a kdyz to malicko stahnu hned to fouka studeny taky premyslim co stim:myslimMozna mne napadlo rozpojit hadice od radiatoru a na primo pustit hadici do radiatoru vodu aby se to proplachlo nebo jestli prodavaj proplach na chladic tak to urcite proplachnu,takze to je asi vse co ti muzu napsat

Odesláno

Pežoti kohouty vody v topení nemají--voda neustále cirkuluje přes radiátor v zimě v létě. Teplota vzduchu do kabiny se

reguluje jen přes klapky (míchání horkého a studeného vzduchu) a rychlostí ventilátoru topení.

Zajeď si k autoelektrikáři,ať ti to rozchodí--nevím,jestli je to i klima--následky laických zásahů jsou drahé...

Odesláno

Servomotorek teplo/zima ovládá klapku vzduchu (jak správně napsal ozzy1956), je umístěn z levé strany středového panelu, někde jak je pravé koleno řidiče, nebo spínací skříňka. V nouzi lze demontovat servo a klapku posunovat zakroucenými prsty.

Ovšem jestli Ti nejede ani ventilátor, taku bude závada v řídící jednotce (předpokládám, že máš automaticky regulovanou teplotu).

Odesláno

Tedka je to týden sem to řešil:xvul

Přestal jít větrák, ani jedna poloha nebrnkla, za ty roky zkušeností sem ho výtahl změříl napájení to tam bylo, pak změřil povaly 1,2,3,4 ta tyky šly. No a porád nic....

Sem myslel tranzistory v háji změřil je a dobré, motor Ok, dal sem celej novej repas větrák. Z po poslední zkušenosti taky v zimě a zase nic.

Tak nic přopojil sem žárovku 55W na hl. napájení motoru větráku a nic. multimetr naměřil ,ale při zátěži nic. Měřil sem dál a zjisti že po tak 25cm od větráku je další konektor, byl uplně ZPEČENEJ, do větráku nešlo minus ...............:roker

:potlesk konektor sem ucvakl a nahradil obyč svorkama a jedeme dál.:aut

PS: i ddyž máš klapky otevřené na teplo, naporem vzduchu z toho nedostaneš skoro nic.....

vyzkoušej si sednout do auta zapnout zapalování na 2jku a pootoč si kolečkem regulace teploty na studaný a čekej pak na teplý a čekej.... je zřetelně slyšet zvuk serva (jemné vrkání) a přestavování klapek...... musí být ticho....:papa:super

fotka není nic moc ale je to hned těsně za větrákem. stačí zatahat za ten svazek co odpojíš od větráku.....:super:super

post-0-14109603476026_thumb.jpg

Odesláno

Než sem na to přišel tak občas topení nejelo, občas jelo a stačilo pohnout tím kabelovýms svazkem co tam vede. Pak sem zkoumal co je s drátama a přišel sem na ten spálenej štekr.

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...