Guest Bosly Odesláno 29. listopad 2008 Odesláno 29. listopad 2008 Mam takovej docela problem na to ze je venku krapet zima, netopim ale tranzistorky ve vetraku sou nove, pojistky taky dobre, takze netusim co by to uz mohlo byt, nefunguje ovladani rychlosti vetraku ani ovladani teply studeny vzduch (ze by to topilo naporovym vzduchem) podle me je nekde problem v tom ovladacim panelu ze z nej nejdou pokyny ven ? mate nekdo nake skusenosti? nebo mi aspon popiste co vsechno je tam za dily co by se mohly posrat zkusim to projit kus po kusu nebo uz nevim co s tim mam delat,tepla voda do toho de a nefunguje to ani na nejvetsi rychlost což taky kdysi nekdo radil, nebo kde je umisteny servomotorek od klapky teplo zima? nemohl sem ho najit, ze bych si ho nastavil aspon rucne na teplo Citovat
milan vavra Odesláno 30. listopad 2008 Odesláno 30. listopad 2008 no podle meho tam nekde musi bejt kohout ke kteremu jdou ty tahla na otevreni nebo zavreni tepla.podel mne kdyz to otocis na otevreni na teplo az do konce melo by to topit?otazka druha jestli jde vubec vetrak aby ti slo teplo do auta ?Jemozne jestli neni zarostly radiator coz ted resim taky topi jen kdyz je to naplno otevreny a kdyz to malicko stahnu hned to fouka studeny taky premyslim co stim:myslimMozna mne napadlo rozpojit hadice od radiatoru a na primo pustit hadici do radiatoru vodu aby se to proplachlo nebo jestli prodavaj proplach na chladic tak to urcite proplachnu,takze to je asi vse co ti muzu napsat Citovat
ozzy56 Odesláno 30. listopad 2008 Odesláno 30. listopad 2008 Pežoti kohouty vody v topení nemají--voda neustále cirkuluje přes radiátor v zimě v létě. Teplota vzduchu do kabiny se reguluje jen přes klapky (míchání horkého a studeného vzduchu) a rychlostí ventilátoru topení. Zajeď si k autoelektrikáři,ať ti to rozchodí--nevím,jestli je to i klima--následky laických zásahů jsou drahé... Citovat
P607Olda Odesláno 30. listopad 2008 Odesláno 30. listopad 2008 Servomotorek teplo/zima ovládá klapku vzduchu (jak správně napsal ozzy1956), je umístěn z levé strany středového panelu, někde jak je pravé koleno řidiče, nebo spínací skříňka. V nouzi lze demontovat servo a klapku posunovat zakroucenými prsty. Ovšem jestli Ti nejede ani ventilátor, taku bude závada v řídící jednotce (předpokládám, že máš automaticky regulovanou teplotu). Citovat
rex Odesláno 30. listopad 2008 Odesláno 30. listopad 2008 Tedka je to týden sem to řešil:xvul Přestal jít větrák, ani jedna poloha nebrnkla, za ty roky zkušeností sem ho výtahl změříl napájení to tam bylo, pak změřil povaly 1,2,3,4 ta tyky šly. No a porád nic.... Sem myslel tranzistory v háji změřil je a dobré, motor Ok, dal sem celej novej repas větrák. Z po poslední zkušenosti taky v zimě a zase nic. Tak nic přopojil sem žárovku 55W na hl. napájení motoru větráku a nic. multimetr naměřil ,ale při zátěži nic. Měřil sem dál a zjisti že po tak 25cm od větráku je další konektor, byl uplně ZPEČENEJ, do větráku nešlo minus ............... konektor sem ucvakl a nahradil obyč svorkama a jedeme dál. PS: i ddyž máš klapky otevřené na teplo, naporem vzduchu z toho nedostaneš skoro nic..... vyzkoušej si sednout do auta zapnout zapalování na 2jku a pootoč si kolečkem regulace teploty na studaný a čekej pak na teplý a čekej.... je zřetelně slyšet zvuk serva (jemné vrkání) a přestavování klapek...... musí být ticho....:super fotka není nic moc ale je to hned těsně za větrákem. stačí zatahat za ten svazek co odpojíš od větráku.....:super Citovat
milan vavra Odesláno 30. listopad 2008 Odesláno 30. listopad 2008 HM tak to se taky na to preventivne podivam jak to stim je:super Citovat
Fusion Odesláno 30. listopad 2008 Odesláno 30. listopad 2008 Než sem na to přišel tak občas topení nejelo, občas jelo a stačilo pohnout tím kabelovýms svazkem co tam vede. Pak sem zkoumal co je s drátama a přišel sem na ten spálenej štekr. Citovat
milan vavra Odesláno 1. prosinec 2008 Odesláno 1. prosinec 2008 to je hrozny člověk pořad něco musi hledat patrát to je mazec:Takovej veci je hodne na co se podivat preventivně Citovat
milan vavra Odesláno 28. prosinec 2008 Odesláno 28. prosinec 2008 No mne ventilator toci na všechny polohy ale když zapnu teplo na plno tak to topi ale jak to jen malinko stahnu tak to fuci hned studeny co stim???????????????????????, Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.