Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Dotaz na xenon světla

destiny

Recommended Posts

U 307 začíná zlobit pravé přední světlo. Je to dodělávaný xenon (několik let dozadu a do teď bez problémů). Symptomy jsou následující:

Po nastartování se světlo rozsvítí normálně, ale zhruba po 5ti až 8mi minutách zhasne. Stačí, když světla vypnu a hned zapnu a zase se rozsvítí. Po chvíli ale zase samo zhasne.

Můj dotaz je, jestli odchází výbojka nebo trafo. Dokáže to podle mého popisu někdo posoudit?

Abych vyloučil trafo, mohl bych prohodit výbojky levou za pravou, ale jak jsou xenony dodělávané dodatečně, tak se k tomu velmi špatně může, abych to jen snadno prohodil. Taykže se nejprve ptám, než začneme něco podnikat.

Skús skontrolovať kontakty aby išli natesno. Ja som mal voľný kontakt ako sa pripája pôvodná kabeláž do ballastu a po polroku to prestalo svietiť. Tak som naprv vymenil výbojky, nesvietila tá istá strana tak som to tipoval na balast. Potom začal z ničoho nič svietiť po niekoľkých dňoch a keď som utesnil kontakty odvtedy svieti stále.

No, volný kontakt by se projevoval nepravidelně. Třeba při přejetí nějaké nerovnosti. Toto ale opravdu vypadá na výbojku. Zkoušel jsem to i v klidu na parkovišti. Rozsvítil jsem světla a čekal co bude. Aniž by se auta někdo dotknul, zhaslo pravé přední. Stačilo jen k autu dojít a stáhnutým bočním okénkem světla vypnout a hned zapnout. A zase svítilo. Proto si myslím, že chyba bude buď ve výbojce nebo v trafu.

Původně zaslal: destiny

No, volný kontakt by se projevoval nepravidelně. Třeba při přejetí nějaké nerovnosti. Toto ale opravdu vypadá na výbojku. Zkoušel jsem to i v klidu na parkovišti. Rozsvítil jsem světla a čekal co bude. Aniž by se auta někdo dotknul, zhaslo pravé přední. Stačilo jen k autu dojít a stáhnutým bočním okénkem světla vypnout a hned zapnout. A zase svítilo. Proto si myslím, že chyba bude buď ve výbojce nebo v trafu.

Nemáš pravdu. Mne sa prejazd po nerovnostiach vôbec neprejavoval. To vypnutie počas svietenia môže spôsobiť aj pomerne vysoký prúd, ktorý tečie zlým kontaktom. Spôsobí jeho zohriatie a tým zväčšenie odporu a následne pokles napätia na balaste. Rob ako myslíš, ale skontrolovať tie štyri kontakty je podľa mňa jednoduchšie ako hneď riešiť výbojku alebo balast.