automale Odesláno 21. říjen 2008 Odesláno 21. říjen 2008 nazdar :-( dnes som si vsimol kaluz pod motorom. patral som co to je. olej ee. je to masna kvapalina zltkastej farby priehladna. vyzera to na chdiacu kvapalinu. mam otecenu celu olejovu vanu ale nevidel som kde to zacina. mal som pocit ze niekde pod omerkou na olej. dufam ze to bude len nejaka hadicka. inac pri omerke na olej je nieco neviem co - ide do toho hadica z nadoby na chladiacu a aj vychadza a je tam aj jeden volny otvor smerom dolu bez hadice a na nom bola tiez kvapka - moze to byt z toho? motor - 1.9 D a este - normalne to asi neni ze? ta kaluzka [upravil dne 21.10.2008 automale] Citovat
vix Odesláno 21. říjen 2008 Odesláno 21. říjen 2008 chladicí kapalina mizí ? brzdovka mizí ? olej drží hladinu ? náplň do ostřikovačů máš modrou ? A nafta to být nemůže ? Citovat
automale Odesláno 21. říjen 2008 Autor Odesláno 21. říjen 2008 chladiaca - ani neviem , pozeral som a zdalo sa mi ze jej tam je tolko co pri kupe, ale isty som si neni brzdova - ma nenapadla musim pozriet olej - po vymene zatial drzi ostrekovace - mam modru kvapalinu nafta - chytal som to, cuchal som to a nesmrdi to takze nafta ee nemoze to byt len z orosenia ? ono je to flak na asfalte priemer tak cca 25-30cm Citovat
OK406 Odesláno 21. říjen 2008 Odesláno 21. říjen 2008 Původně zaslal: automale chladiaca - ani neviem , pozeral som a zdalo sa mi ze jej tam je tolko co pri kupe, ale isty som si neni brzdova - ma nenapadla musim pozriet olej - po vymene zatial drzi ostrekovace - mam modru kvapalinu nafta - chytal som to, cuchal som to a nesmrdi to takze nafta ee nemoze to byt len z orosenia ? ono je to flak na asfalte priemer tak cca 25-30cm Kdyby si měl klimatizaci, tak je to něco jiného. Citovat
OK406 Odesláno 21. říjen 2008 Odesláno 21. říjen 2008 Původně zaslal: honza406 u 205?? jsem se nesetkal Ale může býti;) Citovat
vix Odesláno 21. říjen 2008 Odesláno 21. říjen 2008 jo, taky mi nabízeli chladič s \"klimou\" klimu, stejně jako ABS a vyhřívaný sedačky měly 205 jako \"Sonderausstattung\" Citovat
Guest servisman Odesláno 21. říjen 2008 Odesláno 21. říjen 2008 těch ale moc nebylo jinak od klimy je sice loužička,ale ta vyprchá Citovat
automale Odesláno 21. říjen 2008 Autor Odesláno 21. říjen 2008 noo tak tato luzicka uz schne. ani na olejovej vani uz nebolo tolko kvapiek. v noci je zima cez den teplo - nemoze to byt tym rosenim??? nema niekto skusenost? alebo sa tym mam zapodievat az ked mi zmizne pol nadoby kvapaliny? robilo mi nieco podobne aj na skode 120 a nikto neprisiel na to co to bolo tak sa len dolievala voda. Tu by som tak dopadnut nechcel. brzdova je tam vsetka ..... no a - co je taka ta vec medzi merkou oleja a vzduchovym filtrom - ide do nej hruba hadica od chladica a tensia od nadobky s chladiacou a cele je to kovove a ide do motora??? naspodu toho je otvor a nejde z neho ziadna hadicka - je to ok alebo mi tam nieco chyba??? navrchu toho je aj nejaky kusok pliesku od ktoreho by som cakal nejaky ten kabel do pristrojovky ale neni tam. celkovo som si vsimol ze mam sem tam praznu dieru po srobe akoby tam nieco chybalo Citovat
Mitja Odesláno 21. říjen 2008 Odesláno 21. říjen 2008 Nekdy je lepsi fotka nez tisic slov :-). Kdyz ti nic neubyva, tak co z toho potom tece.. neni to fakt brzdovka? zkus nekoho posadit do auta at ti macka brzdovy pedal a divej se do tech mist jestli ti to nekde nestrika.. ale v tech mistech to teda vetsinou nerezne. Citovat
automale Odesláno 21. říjen 2008 Autor Odesláno 21. říjen 2008 hm ked brzdovky mam v nadobke nad maximum ta to asi nebude a asi by nestriekala az na blok motora a odtial nestekala dolu na vanu ...... Citovat
ozzy56 Odesláno 21. říjen 2008 Odesláno 21. říjen 2008 Teda,když nemáš tu klimu , tak z orosení to nebude. Prostě ti něco teče. Citovat
automale Odesláno 21. říjen 2008 Autor Odesláno 21. říjen 2008 hej len co ? sa mi tak zda ze to zacina niekde tam ako zacina omerka oleja na bloku motora, nevidim tam ale dobre nieco pred tym je - neviem co, niesom mechanik. no a nadtym je \"taka ta vec\" co som popisoval vyssie ale neviem co to je. zajtra ak stihnem skusim hodit nejake fotky. nemam ho ani mesiac a uz to zacina. . . Citovat
automale Odesláno 22. říjen 2008 Autor Odesláno 22. říjen 2008 no takze som spravil par fotiek - mam pocit ze to tecie odtialto, moze byt ci sa mylim? je to hned vedla vzduch. filtra a ta hruba hadica ide od chladica: kape to dolu na to co je podtym - neviem co to je a odtial na blok motora a steka to po vani: tu je to z hora - nema tam byt nahodou nejaky kablik od toho plechu k pristrojovke na nejaku kontrolku? a ked som pri tom som si vsimol ze nemam v predu ventilator, to ako na diesle nerobili ci co? pls help, nejake rady by boli dobre..... [upravil dne 22.10.2008 automale] [upravil dne 22.10.2008 automale] Citovat
vinorak Odesláno 22. říjen 2008 Odesláno 22. říjen 2008 jelikož tomuhle motoru nerozumim tak jediný co vim je, že vrtule je zepředu chaldiče a ne v motorovém prostoru Citovat
ozzy56 Odesláno 22. říjen 2008 Odesláno 22. říjen 2008 tak teče hadice (spoj) na termostatu ten konektor nechej tak,jak je-ukazuje ti teploměr vody??? ventilátor je před chladičem Citovat
automale Odesláno 22. říjen 2008 Autor Odesláno 22. říjen 2008 nooo mam tu klasicku pristrojovku - teplota motora tam neni, no a kontrolka na pristrojovke pri strarte svieti, potom zhasne s ostatnymi no a to tecenie? spravim to aj sam alebo ked to povolim vytecie mi vsetka kvapalina a budem musiet aj odvzdusnovat? [upravil dne 22.10.2008 automale] Citovat
vix Odesláno 22. říjen 2008 Odesláno 22. říjen 2008 Hadice na tělese termostatu. Jo, tahle hadice mi taky \"dost štvala\" Dotáhnout a čekat. P.S.: Jinak, teď, jak se mění teploty, ty 205 začínají šílet (loni, předloni... stále to samé a stejné ) ... dotáhnout, popř. vyměnit... Citovat
ozzy56 Odesláno 22. říjen 2008 Odesláno 22. říjen 2008 opravíš to sám--zkus přitáhnout pásku,když poteče dál,vypust tak dva litry chladící kapaliny (kohout na chladiči) a dva centimetry té hadice uřež,natlač na nátrubek skříně termostatu a znovu přitáhni páskou.Nalej zpět kapalinu, na hadici do topení to odvzdušni a fertig. Citovat
automale Odesláno 22. říjen 2008 Autor Odesláno 22. říjen 2008 ok diky moooc vsetkym. skusim a uvidim Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.