Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cesta autem do Bulharska a zpátky


Recommended Posts

bude to trochu :xvul ale i ja se chystam do BG ale až koncem července. Ja se chystam přes Rumuni z dôvodu že nemám pas a ani sestrin priatel (bulhar) takze jedeni Rumuni. ale ak by som ta mohol poprosit - ked sa vratis napis cestu a kade si siel. aspon to madarsko. Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se letos v půlce července stejně jako loni taky chystám do BG, konkrétně do Obzoru. Popis mé loňské cesty je popsán výše. Každopádně chci říci, že zajet to za 15 h je absolutně nereálný. Co se týče poplatků za mýtnice v Srbsku, tak loni až po Niš to stálo dohromady 15 EURO, letos to nejspíš bude podobné. Na každé mýtnici berou platební karty a ani nevyžadujou PIN nebo podpis. Pokud chceš konkrétnější info, musíš to specifikovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Landman... tak pokdu to sjel bratr prez rumunsko jeepem za 19hod... po tech normalnich cestach, tak jak to muze byti prez srbske dalnice tak zdlouhave... ja se priznam mam se srbama dobry i zly skusenosti na hranicich, ale posledni cesta byla upo bez problemu.. jenom videli napis na pasu CR a uz mi ho vracely zpet ani nedivaly dovnitr...

1600 km mi to vychazi do varny, ale po ceste se stavim jeste v Shumenu vyhodit matku, takze 1600km kdyz pojedu prumnerne 100km 16hodin... kdyz pripocitam celni blbosti tak se musim do 20hod vejit... hodlam delat po ceste pouze zastavky za nakupem dalniccnich znamek... a kdyz vezmu v potaz ze pojedu okolo 120-150km/h tak to tam musim za tu dobu bejt ne? Chorvatsko 1000km sem ujel na napodruhe za 9hodin...na poprve 12h tak to tech 1600 nemuze byt takova hruza kdyz vezmu v potaz ze to chorvatsko sem jeste sjel prez slovinsko po okrskach....

Autobusem sem jel prez srbsko 18hod prez noc... tak to musime nejak stihnout ne?? :roker

Pokud sme koukal tak skoro az ke konci srbska je to cele po dalnici... To jsou ty dalnice tak spatny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nehodláš dodržovat místní předpisy a pojedeš tzv. \"jako hovado\", tak to možná stihneš. Ale dřív nebo později se dostaví únava a když tě z ní nevytáhne ani druhej energeťák, budeš si muset dát voraz. Taky nepočítáš s frontami srbsko -bulharské hranici, pokud nepojedeš přes Tompu tak i na maďarsko srbské, kde můžeš strávit i pár hodin. Taky nepočítáš s tím, že dálnice občas \"stojí \" (nejčastěji kvůli nehodě, ale taky třeba v místě kde je jeden jízdní pruh uzavřen). Jinak jet do BG přes Rumunsko za 19 h je pro mne trochu sci-fi. Já to jel loni zpátky domů přes Rumunsko a jen samotným Rumunskem jem jel od Ruse až do Nadlaku za 13 h a to jsem se neflákal. Jel jsem to v noci a krom nutných pauz na wc jsem stál déle jen na obchvatu Bukurešti, a to asi 1 h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno ja nepojedu jako hovadu.. proste podle rychlsoti v aktualni zemi maximalni..

Jako druhy ridic pojede pritelkyne, a ta mne aspo na chvilku vytrida.

K tem brzdenim na dalnici to doufam ze me nic takoveho nepotka...

Pocitam ze vyjedu v patek vecer takze srbskem budu projizdet v sobotu nad ranem... prave ze cr,sr a madarsko je no problem... ale uvidim co to srbsko...

Jako fine uzil sem si tam i 19hod na hranicich.. ale treba posledne to nebylo vice jak hodina... tak to tam snad neni tak spatny? nebo jo... uz je fakt doba kdy sem jel naposled.

A bratr prez to rumunsk to tak daly, napred 10hod do rumunska a tam v nejkym hotelu prespaly a potom pelasily dale, a to jely s plne nalozenym jeepem takze pomalu.. tak do 100 si myslim..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak studuji navod od pana maestra Ladman... Tak to vidim prez srbsko, prez prechod tompa....... nedela si nadeje 15h.. spis tak 19h.. bych to mohl sjet...

Kazdopadne mi ted volal bratr ze bude ted nekolik mesicu uzavrena dalnice ze sofie smer varna... tak uvidim... rumunsko teda asi nepojedu....

Uz ted se tresu co bude... kazdpadne udelam potom velky report... :D

Pokud dojedu. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já nevím,ale já to jel před 5 lety a ne přes srbsko,ale pěkně do bratislavy pak maďarska,zaplatil mýtné a v pohodě pak přes rumunsko do bulharska.Na rumunských hranicích sice opruzovaly rumuni s těma jejich vyřezávanýma dřevěnýma šachama a somraly cigarety a prachy,ale jinak dobrý.Jejich nafta - motorina byla za 14kč,pohoda.Akorát jsem nechápal ,,taxu ekologičnaju\",to se projelo jámou z vápnem a platit.V rumunsku zase na každé benzínce bezprizorních psů,že ses bál vylézt natankovat,ale prý to už rumunští rasi vyřešily.Silnice super,takové nové tu ani my nemáme,ale 30 km před bukureští a 30 po jako kdyby každý den někdo vyhodil plnou náruč granátů a bukurešť jak o hl.město hrůza.Různé šoky jako vychrtlý koník s dřevěným vozíkem obouchaným německýma značkama jak si vozily ty ojetiny domů,na něm rodinka rumunů,kolem něj smečka psů a míjel to poslední model mercedesu a tak.Mají tam ale dost serpentýn a omezení na 40km a pod.Ale rumuni na to prdí a jedou i s kamionem jako by ho ukradly.Ale bulharsko super,ceny buď stejné nebo levnější jak u nás.Pro čech neskutečný ráj,asi jediná země kde se necítíme ze svými platy za idioty. Moře i okolí čisté,všude plavčíci,kteří hlídají pobřeží,mají to rozděleno podle bójek.Jídla všude mraky,taky zábava,zkrátka pohoda.Ale ta cesta je ůmorná,taky bych už to nejel.Za půl hoďky je člověk letadlem v burgasu a za 25 minut leží na pláži v primorsku,vybalený.Jsou tam různé zájezdy,takže se dá pocestovat i taxíků je tam fůra.Už to dávno nejsou ti kromaňonci co mají jenom jednu zupu jak za komančů.A co tam jezdí známí stále,říkají,že ty ceny jsou pořád dobré i když trochu taky podražily,pořád pohoda.Vřele doporučuji,ale svojím autem už asi né.Dělají různé fligny,jakože musíš si to dát na placené parkoviště jinak ti to před hotelem vykradou a tak různě si přihazujou kšefty navzájem.Primorsko,Sevastopol gut,ale jsou tam i letoviska jako je Albena která jsou drahá jako prase a nic moc kamarád byl strašně zklamaný.Nej. je Primorsko,odzkoušeno mnoha včetně mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno bol som autom 2x Bulharsko, 1x Grecko, striedavo cez Rumunsko. Srbsko. Mat cas, peniaze, siel bych HNED. Cesta cez Srbsko pohoda, nikde ziaden problem, ludia srdecni. Ked som sa zastavil v NIS - i, a chcel zaplatit SMS - kou parkovne (mali to uz pred 4 rokmi) tak mi kontrolor (daky student s PDA-skom a tlaciarnou, ktorou rovno tlacil pokutove listky) hladiac na moju znacku vravi: ty nemusis!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ALbena neni spatna.. byl sem tam naposledy pred 7lety... a bylo tam fajn.. ale draze tot pravdea.. clovek sesel po plazi o jednu vesnici dolu a hned polovicni ceny... a super diskoteky....

UZ pomalu balm veci.. stahuju aktulani mapy do GPS.. .a valim zitra touhle dobou uz budu nekde na kraji madarska... snad.....

Od pondeli sem do dnesniho dne najel 1130km... zitra me ceka dalsich 1700.. kua me jebne... 3tis km za jeden tyden/..... sem dobrej....:D

jeste nejsem ale budu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uz sem v bulharsku. Jel sem prez srbsko. Cesta upne ok, za 12h sem dojel na bulharske hranice. A potom cca 6hod prez cely bulharsko do shumenu. Srbsko uplne bez problemu pri vjezdu 10min cekani a pri vyjezdu totez.

Ted projizdime s brachou bary, je tu super, neskutecny teplo vcera bylo skoro 30C ale dnes trosku sprchlo.

Nazpet zkusim cestu asi prez rumusko podle nalady. Kazdopadme dam vwdet co a jak.

Nic jdu popijet.

Dnes sem potkal p406 s nalepkou bulgarian peugeot club... cool a taky uz sem ve varne potkal 3ks p406 coupe. Coz je take dobre, ale silnice jsou tu na pikacu.. pozdeji dodam vixce infoooo... zatim ciao

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Rumunsku pozor na kamionistov. Jazdi tam vela Low End sppolocnosti s herkami a absolut bezohladni. Mno a natrafil som tam na hafo radarov. Na prvych 100km od madarskej hranice asi 10. Vyberaju hlavne cudzincov. Cesty, mimo miest, boli pocas prvej navstevy (cca 8 rokov) nove, v bezvadnom stave. Pri poslednej navsteve bolo na nich poznat hustu kamionovu premavku. Inak pekna priroda, kazdych 5-10 km parkovisko s roznymi stankami a samo \"spravnou\" obsluhou.

Mno a pri navsteve WC mimo velkych cerpacich stanic, je dobre mat natrenovane triafanie letiacim h..m do dierky.

[upravil dne 17/5/10 xmilos]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Chepp

Tak uz sem v bulharsku. Jel sem prez srbsko. Cesta upne ok, za 12h sem dojel na bulharske hranice. A potom cca 6hod prez cely bulharsko do shumenu. Srbsko uplne bez problemu pri vjezdu 10min cekani a pri vyjezdu totez.

Ted projizdime s brachou bary, je tu super, neskutecny teplo vcera bylo skoro 30C ale dnes trosku sprchlo.

Nazpet zkusim cestu asi prez rumusko podle nalady. Kazdopadme dam vwdet co a jak.

Nic jdu popijet.

Dnes sem potkal p406 s nalepkou bulgarian peugeot club... cool a taky uz sem ve varne potkal 3ks p406 coupe. Coz je take dobre, ale silnice jsou tu na pikacu.. pozdeji dodam vixce infoooo... zatim ciao

tak ked sa rozhodnes ist naspat cez rumunsko please potom o info kade si isiel, ake su cesty a na co si davat pozor a kde tankovat. ja sa chystam do varny 17.7. a musim prave cez rumunsko koli mojmu pasu a este jednemu pasazierovi - nemame pas a ani mat nebudeme. On je bulhar a na slovensku nema pas. a ja som v CZ a nemam si kedy vybavit pas na SVK :-) dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako som pisal, cesty su zanovne, avsak uz poznacene. Trasa:

Oradea, Cluj-Napoca, Sibiu,Pitesti, Bukurest (bacha, abys trafil na obchadzku), Ruse, Shumen, Varna

Presne tuto trasu mam za sebou (2x), nema problema!

Samo, da sa Budapest, Arad, Pitesti,....

A asi bych sa vyhol dnom, kedy jazdia TIR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jel Bulharsko (Černomorec u Sozopolu) jen jednou a to v 87 roku a to bylo dobrodrůžo. Dopředu spočítat kolik benzínu kde se bude čerpat, protože byl na příděl a muselo se v Autoturistu nakoupit poukázky a to jiné pro Rumunsko a jiné pro Bulharsko. Jinudy se jet nedalo a v dobře naložené 120tce jsme jeli 4 dospělí a dítě. No co Vám budu povídat tam nostop jako jediný řidič takže bez střídání a zpět už jsem to odmítnul a spali jsme dvakrát. Cesta tam od pátku odpoledne do neděle v poledne. Ale láká mě to to zkusit to znovu. Tak pište ať vím co mě čeká, ale horší to určitě nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted sedim sa rodinou v sumenu na coffe.. ve varne je jeste zima a opravuji dalnici... tak snad to stihnout opravit aby jse tu v lete jezdilo lepe... silnice ve varne jsou trgedie, takove diry ze tam nechape pulku auta.. sofia je to samy, ten obchvad je tragedie.. tesd je i uzavreno velikotrnovo... tyakze cesta sofia-shumen- tragedie.

Jinak ceny jsou tu porad ok pro cechy... varna je trosku drasi ale i tak je to o neco lepsi nez u nas... daval sem si nejake ryby v restauraci na plazi aa opravdu byla grandiozni...

Do leta by mnela byti dalnice aspon v useku shumen varna spravena takzew to zas bude ok..

Strec co jezdi kamionem mi rekl ze se mam vykaslat na rumunsko ze tech 15ecek co mne satoji srbsko je zlaty... uvidim co cesta zpet.. jinak tu te byla zima atrosku prselo, ale uz je hezky... a bude uz jen lepe... zatim sa majte dodam dalsi info pozdeji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

xmilos: ano v kazdem pripade...

Rumunsko je zas krasne na prirodu.. v srbsku toho neni co zhlednouti... ale je to zas rychlejsi a potom cesta bulharskem je taky pekna...

Uz tu prestal foukat vitr a je tu primo nadherne.. ve stinu okolo 20C a na slunku okolo 30C, coz je tak akorat.... na plazich uz se chystaji destniky, cistijou tobogany....

More je ted plny meduz.. krasn pohled.. Jinak more je nadherne cisty i plaze.. hromadu musli a uz i malych krabu....

Mno nic o vykendu se vratim zpatky, ale lete opetovne sem dorazim, bude tu primo nadherne.

Kdyby jste nekdo chtel treba sehnat bydleni v Varne, muzu rict bratrovi at vam neco zaridi... mu staci dobra flasa slivky a bude spokojen... kdyby jste neco chtely jeste vedet piste.. do v sobotunebo nedeli hodlam vyrazit zpatky do CR, tka pokud chcete neco vedet tak rikejte... V kazdem pripade ja sem smenil za leva uz v cr kupova sem za 14kc jeden lev... tady je aktualni kurz 2leva = 1euro.. takze vy mnelo o malinko lepe vijit kdyz vezmes eura a smenis je na leva, ale bude zalezet od aktulniho kurzu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...