kakot Odesláno 20. červenec 2008 Odesláno 20. červenec 2008 Potřeboval bych odkaz na nějaký sportovní sání na 306ku 1.6i r.v. 98.Všude jsem našel jen na vyšší obsahy. [upravil dne 20.7.2008 kakot] Citovat
tom406 Odesláno 20. červenec 2008 Odesláno 20. červenec 2008 http://cgi.ebay.co.uk/K-N-57i-INDUCTION-KIT-PEUGEOT-306-1-6-8v-93-97_W0QQitemZ280233352786QQcmdZViewItem?_trksid=p3286.m20.l1116 Citovat
kakot Odesláno 20. červenec 2008 Autor Odesláno 20. červenec 2008 Původně zaslal: tom406 http://cgi.ebay.co.uk/K-N-57i-INDUCTION-KIT-PEUGEOT-306-1-6-8v-93-97_W0QQitemZ280233352786QQcmdZViewItem?_trksid=p3286.m20.l1116 Diky,ale to je 93-97 ja mam 98. Citovat
domikra Odesláno 27. červenec 2008 Odesláno 27. červenec 2008 koukní na muj profil,děláne na koleně Citovat
Fakir Odesláno 27. červenec 2008 Odesláno 27. červenec 2008 Na sportovní sání bacha. Když to uděláš blbě, tak si nejen nepomůžeš, ale ještě výkon snížíš. Citovat
Gash Odesláno 28. květen 2009 Odesláno 28. květen 2009 tak tak, dej si sportovni vlozku do originalniho airboxu Citovat
GRiMx Odesláno 28. květen 2009 Odesláno 28. květen 2009 tak pošlete někdo nějakej návod nebo podrobnější popis.. mě by to taky docela zajímalo jak na to aby to bylo dělaný opravdu pořádně Citovat
Kvasky Odesláno 28. květen 2009 Odesláno 28. květen 2009 možná zbytečná práce... Investuj do vložky... [upravil dne 28.5.09 Kvasky] Citovat
dolly1010 Odesláno 28. květen 2009 Odesláno 28. květen 2009 Jak může změna sacího potrubí snížit výkon motoru? To jako kdyby někdo blbě vyved to potrubí mimo proud vzduchu za jízdy? Já mám na sání (auto viz. popis) takový zúžený místo. Nevíte k čemu to je \"dobrý\"?? :myslim Citovat
kovi306 Odesláno 28. květen 2009 Odesláno 28. květen 2009 já to mam jednoduše...vyndal sem vložku z origo airboxu a do předu na tu truvku jsem namontoval sport filtr... Citovat
Fakir Odesláno 28. květen 2009 Odesláno 28. květen 2009 Původně zaslal: dolly1010 Jak může změna sacího potrubí snížit výkon motoru? To jako kdyby někdo blbě vyved to potrubí mimo proud vzduchu za jízdy? Snadno. Stačí, aby sportovní filtr sál spoustu teplého vzduchu z motorového prostoru. Délkou a tvarem potrubí zase můžeš ovlivňovat průběh točivého momentu. Proud vzduchu za jízdy vůbec neřeš, dokud nebudeš mít aerodynamicky čistý sací otvor (podle NACA) a nepojedeš aspoň 200 km/h. Do té doby je vliv jakýchkoliv \"náporových\" sání naprosto zanedbatelný. Citovat
dolly1010 Odesláno 28. květen 2009 Odesláno 28. květen 2009 Takže říkáš - sát studenej vzduch a přímá trubka (bez zatáček) k motoru Citovat
Fusion Odesláno 28. květen 2009 Odesláno 28. květen 2009 Dýchá se ti líp v horkým usným pařáku nebo v příjemným chládku? Citovat
Qcko Odesláno 28. květen 2009 Odesláno 28. květen 2009 Aj ked to nema s tym moc spolocne, najlepsie je to poznat na motorkach, ktore maju naporove chladenie, ked je teply den tak to moc netaha, ale podvecer ked sa trochu ochladi motorka frci ako diva:D:xvul Citovat
Fakir Odesláno 28. květen 2009 Odesláno 28. květen 2009 Původně zaslal: dolly1010 Takže říkáš - sát studenej vzduch a přímá trubka (bez zatáček) k motoru Zatáčky nevadí, pokud jich není moc. Musíš si najít vhodné místo pro filtr, ve 206 je to třeba v podběhu za levou mlhovkou, kde je po odstatnění sériového sání spousta místa. Obecně lze říct, že by to mělo být co nejdál od výfukových svodů a pokud možno spíš níž (ne zas moc nízko, aby do toho nelítal bordel od kol), protože horko je především nahoře pod kapotou. Delší trubka pomáhá vyššímu točivému momentu ve středních otáčkách, čím kratší, tím vyšší pásmo otáček, ve kterém sání funguje. Poměrně nešťastným řešením je položit kuželový filtr do původního airboxu, místo deklu. Trubka je většinou příliš krátká a nahoře je horko. Představa, že tam airbox sám nafouká studený vzduch je poměrně bláhová. Čiže toť pár tipů, které mně teď akorát napadly. Neznám rozložení motorového prostoru ve 306, takže konkrétní řešení ti vymyslet neumím. Citovat
dolly1010 Odesláno 28. květen 2009 Odesláno 28. květen 2009 Ještě k tomu zúžení. Řešil jsem to tady a odpověď se bohužel nedostavila. Je tady njaký Peugeot-znalec-technik? Citovat
wooody Odesláno 28. květen 2009 Odesláno 28. květen 2009 mel sem oba modely, starej i novej, oba s 1.4 55kw a tohle sem nemel ani na jendom, Citovat
GRiMx Odesláno 28. květen 2009 Odesláno 28. květen 2009 Původně zaslal: wooody mel sem oba modely, starej i novej, oba s 1.4 55kw a tohle sem nemel ani na jendom, jj taky to tam nemám ani to jinde neviděl... Citovat
dolly1010 Odesláno 28. květen 2009 Odesláno 28. květen 2009 chjo Proč zrovna já musím mít zúžení na nasávání Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.