Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jaky mobil?


f3Rd@

Recommended Posts

Cau, sice jsem se svou starou nokiou 6510 spokojeny, ale docela by se mi hodilo BT, abych ho mohl pripojit na HF v radiu.

Takze pozadavky na mobil:

Cena co nejmensi

BT

prehravani MP3

moznost rozsireni pameti nejakou kartou

fotak aspon 1M

znacka nejlepe nokia nebo sonyericsson -s ostatnima nemam zkusenost a motorola me opravdu vubec neoslovuje.

Jediny vhodny kandidat je zatim SE k550i za necele 3000Kc

Zamlouvala se i nokia 5300, pak je tu jeste nokia 3110 ale tu jsem v zivote nevidel a nevim co od ni muzu cekat. Takze uvitam napady, postrehy a zkusenosti.

Diky vsem.

EDIT: jak tak koukam na ty mobily, tak zatim vitezi ten SE, z nokii me jeste napadla N72, ale je o 800 drazsi, vyplati se? Pokud by na to sla bodnout treba navigace, tak by mi to za to stalo, ale jinak ne.

[upravil dne 17/7/08 f3Rd@]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S novymi telefonmi som kazdy den v stiku :)

S vimenovanych odporucam jednoznacne bez zavahania nokiu 3110. Je to sice low-end telefon, ale bohato staci.

Je to velmi podareny model. Dizajn ma taky strohy, klasicky, ale mne sa celkom paci. Ma velmi pevnu konstrukciu, a vydrzi aj nejaky ten pad.

Na displayi mas 262 000farieb, ma 1.3 MPX fotak, ma pametove karty MICRO SD co je obrovska vyhoda, pretoze kartu 1GB kupis za 300SK... Mozes rozsirit az do 2GB. Priamo v baleni je telefon, baterka, handsfree, nabijacka, datovy usb kabel k PC, nokia PC SUIT a samozrejme manual.

Telefon tu zatial nebol ani raz na reklamacii.

Urcite ovela lepsi ako K550i... 5300 vka nokia je viacmenej hudobny funny telefon, a nema prilis velku povnost, pretoze je to slider...

Urcite tu 3110...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted jsem si koupil po 5letech nokii a to 5310xpressmusic,to je telefonek,doporucuji:super,velice tenky,lehky a dlouhohrajici,s vystupem jack 3.5,16.7 mil barev,no proste:super

http://shop.aaamobilshop.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=nokia-5310-red-2gb&lngDepartmentID=72

jinak jsem srovnaval foto s k550i,kterou ma bratr a nokie ma hezci fotecky

koukni i na 6300,je za dobry prachy a je tenky a pevny! a ma podobne funkce ja 5310

[upravil dne 17/7/08 genzer]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: genzer

ted jsem si koupil po 5letech nokii a to 5310xpressmusic,to je telefonek,doporucuji:super,velice tenky,lehky a dlouhohrajici,s vystupem jack 3.5,16.7 mil barev,no proste:super

http://shop.aaamobilshop.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=nokia-5310-red-2gb&lngDepartmentID=72

jinak jsem srovnaval foto s k550i,kterou ma bratr a nokie ma hezci fotecky

koukni i na 6300,je za dobry prachy a je tenky a pevny! a ma podobne funkce ja 5310

[upravil dne 17/7/08 genzer]

5310 je skoro 2x drazsi nez ta 3110 ovsem 6300 vypada docela dost dobre, co na ni rika odbornik Lubk0? :)

[upravil dne 17/7/08 f3Rd@]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze 3110 nema symbian ani nahodou :) Symbian 2 generace ma napriklad hore spominana N70 tka.

N70 tku by som ty v ziadnom pripade neodporucoval, jedna sa o dost velky, symbianovy telefon. Pokial od telefonu necakas mnozstvo funkcii, tak do nej urcite nie. Inac to bol vydareny telefon, len na dnesnu dobu uz troska out. Tie automaticke ostrenia, su pri tichto 1.3 MPX uplne zanedbatelna polozka...

Ja mam E50 zo symbianom, mam tiez len 1.3 MPX, lebo som to potreboval skorej na pracu, a foti dobre. Ta 3110 ma este lepsi fotacik ...

Takze N70 ne :D

5310x express music je dobra, ale pre tich co pocuvaju casto hudbu, pre tych, co to maju ako mp3 prehravac. Tam by som to odporucal. Len jedna sa o to, co chces do toho vrazit. Pokial ozaj vela pocuvas MP3, a neni si ochotny dat tolko penazi tak tu 5300 co si spominal , by som bral. Ale ne v pripade, ze na tom pocuvas MP3 len obcas.

6300 bol velmi vydareny model po funkcnej stranke, len mi na nom dodnes den chyba jedna vec. 3110 ma 262 00 farieb, 6300 m ao troska vecsi disply a ma 16 milionov farieb. Podstatne to zerie baterku. 3110 pri klasicko vyuzivani vydrzi dva krat dlhsie.

Medzi 6300 a 3110 je tazko poradit. To uz je len vec vkusu. Pokial preferujes funkcnost, pevnost, vydrz baterie a vsestranost, urcite by som volil 3110. Pokial chces nieco lepsi, o nieco lepsi fotak, krajsi disply a viac IMAGE, a nevadia ti troska mensie tlacitka a asi o polovicu horsia vydrz baterky + o nieco vecsia cena chod do 6300vky.

Ale ako hovorim, 3110 sa vobec, ale vobec nereklamuju. Predalo sa ich na predajni hodne, a ani jedna sa este nereklamovala. Su velmi pevne, fakt vydrzia aj nejaky ten pad. Dobre sa drzia, maju dobre tlacitka.

6300 ma zase hlinikove kryty.... Ale s toho co si pisal by som tam nevidel nic ine ako 3110...

A este k FUSIONOVI.

Fusion ty ukazal telefon 6120 classic, zase, pro tvoje pozadavky telefon nevhodny... Hoc ma 262 000 fareb na display, ale ma operacny system symbian 9.1, inak povedane S60 3 generacie. To iste co ja, az na to ze to ma 2mpx fotak. Tj operacak co to spapa tej baterky. Treba povedat, ze aj ked ma 6120 classic uz nejaku tu RAMku naviac, stale je znatelne pomalsia od 3110. Pokial nebudes vyuzivat mnozstvo softwaru ktore sa tam da nahrat, tak je to zase zbytocne...

A na konec. Nikomu sem nechtel telefon obrblat, alebo povedat ze je spatny... To ne, len sa snazim najst telefon ktory bude vyhovovat jeho kryteriam, a bude lacny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste me ted napadlo, ze kdyz nemam navigaci, tak nejaky levny telefon kde by se dala navigace rozjet. Slo by to na te N70 nebo na necem jinem se symbianem? je mi jasny ze jeste potrebuju GPS modul. A otazka muzu na telefon pres BT napojit vic zarizeni najednou? GPS a HF?:myslim

jinak 6300 je sice o tisicovku drazsi, ale s tema hlinikovyma krytama mi prijde odolnejsi, no ale kdyz rikas ze ta 3110 je taky odolna... vychazi fakt za dobry peniz, tak pokud budu brat mobil bez toho aniz bych tam vymyslel navigaci, tak 3110 by mi snad i stacila.

[upravil dne 17/7/08 f3Rd@]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Jeste me ted napadlo, ze kdyz nemam navigaci, tak nejaky levny telefon kde by se dala navigace rozjet. Slo by to na te N70 nebo na necem jinem se symbianem? je mi jasny ze jeste potrebuju GPS modul. A otazka muzu na telefon pres BT napojit vic zarizeni najednou? GPS a HF?:myslim

jinak 6300 je sice o tisicovku drazsi, ale s tema hlinikovyma krytama mi prijde odolnejsi, no ale kdyz rikas ze ta 3110 je taky odolna... vychazi fakt za dobry peniz, tak pokud budu brat mobil bez toho aniz bych tam vymyslel navigaci, tak 3110 by mi snad i stacila.

[upravil dne 17/7/08 f3Rd@]

Na rozběhnutí GPS není potřeba symb. Opravdu stačí Java... Dnes jsem měl možnost vyzkoušet takový prográmek a mapy na K750i. Samo s BT GPS modulem za pár stovek. Jen... do auta je toto naprosto nedostačující řešení GPS. Když GPS do auta, tak jedině s TMC.

[upravil dne 17.7.2008 Edison]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6120 má 16mega barev a až na wifi je to nabouchanej telefon za rozumný peníze.

Mám ještě K770i, kterej používám jenom na focení protože ten telefon je jinak nezajímavej. Pak mám nějaký Samsungy, aji novější ale to sou podivný telefony.

Jinak sem jel před pár týdnama do De s N70 s TomTomem zázračně rozběhnutým s vestavěnou GPS a je to úplně na nic. Radši bych koupil normální GPSku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

EDISON tak mi prosim napis nazov tej java aplikace, kde sa da GPS ka, aspom postacujuca s nazvami ulic a aspom orientacne cisla domov da zohnat do JAVY. Fakt som taku este nevidel, okrem lacnich nahrazok ktore tam mali par hlavych ciest a nic dokopy nevedeli...

Na navigaciu by som jednoznacne vyberal SYMBIAN telefon, a to uz preto, ze aj keby nejaka java aplikace bola, bude asi jedina svojho druhu. Na symbian simozes vybrat navigaciu, aku chces. Napriklad posledny vidal GARMIN, ja som pouzival TOM TOM ale takisto velmi pekne boli navigacie i NOKIA NAVICORE a ROUT 66... Jedine co mi chyba, ze na symbiany nerobi navigacie IGO... Ten sa mi paci najviac.

TOMTOMA a GARMINA zozenes na nete ocrackovaneho hocikde, s dobrymi mapami. Cesko je tam s 99 percentnym pokrytim, slovensko na tom bolo cca 90 percent. Navigace fungovala perfektne. Mala to presne na cislo domu, mala meranie rychlosti, odhadovany dojazd pri aktualnej rychlost atd atd...

Bola jednoducha, ale stopercentna. Dalo sa vyberat ci chce po dialniciach, mimo atd.

N70 ku by som uz na navigaciu urcite nebral. Ber nieco so symbianom 9.1 alebo inak napisane S60 3rd (3generacie)...

N70 tka ma uz stary symbian, a uz nikto nevymysla software nanho. Tj tam zozenes len stare navigacie, so starymi mapami. Aj ked zozenes nove mapi, ich hladanie a podpora je zalostna....

Na to by som ty odporucal E50tku, co mam ja (pokial sa bavime o cene). Splna tvoje parametre. Ma krasny display, idu na nej mp3, ma pametove karty, hlinikove krity, 1.3 MPX fotak. bluetooth, infra a symbian S60 3rd.

Dalej by sa na to hodila 6120classic, tu ktoru ty sem hadzal FUSION, N73ka - je sice drahsia, ale ma dobre velky display.

Ine by som moc nevolil, ale mozno som na nejaku zabudol.

Je troska zaludne tam ten soft nahrat, ocrackovat a olicencovat, ale ked sa to povede, tak to fachci. S bluetooth GPS som problem nemal, mal som jeden s najlacnejsich modulov ASUS v tej dobe za 2100SK aj s puzdrom, ale ani origo nokia nebol drahy, nejakych 2700SK... Pouzity musis zohnat lacnejsie.

Bluetooth dokaze pripojit viac zariadeni, ale ako by to pracovalo, sa priznam neviem... V praxi som este neskusal mat pripojeny aj GPS modul aj Handsfree.

Pokial rozmyslas o niecom kompaktnom, rozmyslal by som na tvojom mieste aj o nejako m SMARTPHONE...

Je to sice mozno trocha nad rozpocet, ale je to luxus. Napr siahol by som asi po MIO A701. Je to sice starsi model, ale je paradny.

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=7892714

V cesku ho snad novy zozenes okolo 7000KC....

Je to uz smartphone, ma velky display, ma windows mobiel 5.0, tj tam uz idu aj navigacie ako IGO ... Ovela lahsie sa tam zhanaju crackovane navigacie, mapy atd atd. GPS modul ma zabudovany v sebe. Ma 1.3 MPX fotak, a nespocet funkcii.

Predava sa zo strasne bohatym prislusenstvom. Telefon, baterka, klasicka nabijacka, puzdro, drziak na sklo do auta, nabijacka do auta, datovy kabel do pc, cdcka zo softom, ochranne folie na disply a tusim aj jedno nahradne pero na dotykovy display.

Tj ked uz si kupis nejaky symbian telefon, tak das za pouzity v slusnom stave cca 3000kc, modul kupis za 2000kc, nejaky drziak, starosti ci pojde aj handsfree aj GPS, budes mat dve zariadenia (gps a mob) + ovela tazsie sa zhanju a instaluju softy a tie su navyse ochudobnene nez tie origo.

Takto to mas sice za 7-8, ale mas to uplne nove, so vsetkym prislusenstvom (ziadne shity, ale slusne veci) a s maximalnym pohodlim. A vsetko u sebe, v jednom pristroji, ktory navyse dokaze ovela ovela viac. Napr pozret si nejaky film atd...

S navigaciou by som uz asi siahol po smartphone. Pokial nie, tak dalsia varianta je kupit nejakou 3110 za 3000kc, a kupit nejaku lacnu navigaciu ale za 5000kc :) A mas to asi este lepsie .. :)

Ale je to na tebe :D Lebo uz si sa nejak rozsupol :)

Co sa tyka tej 6300, hlinik je dobry iba na zadnom kryte, nad tym je bohuzial plast, a v predu to ma vysunuty display o nejaky ten pol milimeter hore. Cize ked ty padne zozadu, celkom v pohode, ale ked spredu, vzdy si to schitne i display... :)

Konstrukci nepozeraj, tu ma 3110 fakt brilantni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jsem se nerozhodl, zatim se mi nejvic libi ta k550i za necele 3000Kc, ma ji kamos, tak bych aspon nemusel studovat manual a on by mi to vysvetlil. Moc se mi libi W880i, ale je trosku drazsi. Ikdyz pokud mi vydrzi zase 5 let jako moje soucasna nokia, tak proc ne, ze? :) Asi si to jeste necham projit hlavou, tenhle mesic nejak moc utracim. Jinak k tomu Miu, za 7000Kc u nas sezenes 702-ku ta 701 se uz u nas neprodava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem co na to SE vidis... Se sa reklamuju, a podstatne viac ako nokia... Ma ovela horsiu konstrukciu, horsi fotak, drahe pametove karty.

Pokial mas nokiu, nic sa ucit nemusis, vsetko to budes mat ako na starej, len par new funkcii. Nokie su postavene na tom istom principe...

Urcite by som medzi timy dvomi volil tu nokiu

+pevnejsia konstrukcia

+nereklamuje sa, nekazi sa

+lacnejsie pametove karty

+lacnejsie prislusenstvo (baterky, redukcie na sluchatka a podobne i ked o par stovie, ale ked to chces na 5 rokov)

Co sa tyka trvanlivosti, urcite zase nokia... Ta k550 i neni nic moc... Len stary telefon prezleceny do noveho puzdra...

To mio som len tipol, neviem ani aky je kurz... :D Mio sa sice nevyraba, ale este sa predava.. A v cecha ho mate urcite, nakolko som ho nakupoval s ceskeho velkoskladu AT COMPUTERS :) Mali najlepsie ceny :) Tak podla mna ho este zozenes tam...

Naschval som nehovoril o a702, ked kriteriam vyhovie aj a701 ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ked ste pri navigacii a takych prkotinach tak ja mam p990, telefon skvely na dobu v ktorej ho vydali a aj teraz sa nanho chyta dost malo fonov.. bezi to na uiq3 na ktory sa s60 teda nechyta ani zdaleka.. len aplikacii by mohlo byt troska viac aj ked dokazes si vpohode zohnat vsetko od pocasia, cez tv program az po navigaciu..

ja tam mam tom toma a frci vpohode aj ked tie mapy takych malych dedin nie su az take uzasne..

telefon vydrzi pri beznom pouzivani 4-5 dni.. pri nonstop zapnutom wif zhruba den a pol..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PnR - uiq3 ma presne ten problem, ze je nanho malo aplikacii. To je najhorsi problem... Mozno ty tam ide navigacia, mozno si ich aj par zozenes... Lenze ked si chcem nainstalovat na symbian navigaciu, tak mam navyber s xxx kusov, je tam ovela viac roznych aplikacii a podobne....

To mas presne nieco podobne ako WINDOWS a LINUX... Windows maju vsetci, ide na tom strasne vela aplikacii. Kazdy kdo sa vyzna v LINUXU povie, ze je to system rychlejsi, stabilnejsi atd atd, ale nejede na nem vela aplikacii, alebo treba hladat za ne nahrady...

(povedane len obrazne, dufam ze sa tu nestrhne bytka medzi linuxom a windowsom)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...