kenny456 Odesláno 8. červenec 2008 Odesláno 8. červenec 2008 ahoj, už delší dobu pozoruju, že se moje auto chová divně. Nejdříve mi turbo zpinalo az kolem 2500ot, do te doby byl motor ulpne linej. Ted z ničeho nic má snahu táhnout asi od 1800, ale ne tak jak by asi mělo. Prostě když prudce sešlápnu plyn, otáčky nelogicky rychle vyletí nahoru, ale patřičný výkon nikde. (řekl bych tak 66%). Nejvíce je to znát když sešlápnu trojku do kopce, to pak vyletí ot. až ke 3000, ale to auto netáhne, pak mírně klesnou. Je to jako kdybych šlapal při záběru trochu na spojku nebo co. Nevíte někdo, co by to mohlo dělat? že by načaté turbo? [upravil dne 8.7.08 kenny456] [upravil dne 8.7.08 kenny456] Citovat
kobr Odesláno 8. červenec 2008 Odesláno 8. červenec 2008 Určitě je to spojka. Na 5. převodový stupeň šlápni na plný plyn. Najednou na plno. Pokud otáčky motoru vyletí nahoru a rychlost se nezvyšuje, tak je na 100% ojetá lamela spojky. No, jsou to pěkné peníze. Citovat
kenny456 Odesláno 8. červenec 2008 Autor Odesláno 8. červenec 2008 musim priznat, že sem nečekal, že by to opravdu mohla dělat spojka. Ale zajímavý je, že to nedělá pořád stejně a nikdy ot. nevyletí úplně na max. a taky bych řekl, že ráno když je ještě chladněji, tak to zlobí víc. zkrátka je to trochu závislé na teplotě vzduchu. [upravil dne 9.7.08 kenny456] Citovat
kenny456 Odesláno 9. červenec 2008 Autor Odesláno 9. červenec 2008 a ještě něco, nechá se to nějak poznat, jestli je spojka opravdu v p....i, aniž bych to musel celé rozebrat? na diagnostice to asi neukáže co? Citovat
mifa Odesláno 9. červenec 2008 Odesláno 9. červenec 2008 Rada už tady zazněla dej 5 a plný plyn.Jinak zkus nějakého zkušeného řidiče,to že klouže spojka lze dost snadno poznat při jízdě.Zda ti ukáže diagnostika nevím,ale myslím, že ne. Citovat
mmmb Odesláno 9. červenec 2008 Odesláno 9. červenec 2008 a co zatáhnout ručku a zkusit se rozjet, jestli prokluzuje tak se nerozjedeš a jestli ne tak buděš smýkart zadní gumy. ??? Citovat
msoli Odesláno 9. červenec 2008 Odesláno 9. červenec 2008 Urcite spojka.Mne to robilo to iste.Skus to do neakeho strmejsieho kopca.Umna to preklzovalo uz na trojke pri prudkom zosliapnuti. A az take strasne peniaze to niesu.Komplet spojkova sada 5000sk. Citovat
Gargamell Odesláno 9. červenec 2008 Odesláno 9. červenec 2008 To bude spoječka... u těh HDi odchází celkem brzy. Už jsem měl tu čest. Otáčky vyletí a nic... co jiného by to mohlo být. Jak říkáš do kopce, kdy je vyžadována větší síla, to prokluzuje - 1. příznaky. Pak to ucítíš při předjíždění dokonce i na 5ku. Citovat
Kekros Odesláno 9. červenec 2008 Odesláno 9. červenec 2008 no na rozjetí to tak asi poznat nebude jako na ten 5 stupen, když teda ta lamela neni už moc odrbaná Citovat
kenny456 Odesláno 9. červenec 2008 Autor Odesláno 9. červenec 2008 tak nevim, zdá se mi, že na 5ku to zas tolik neklouže jako třeba na trojku. ale spojka mi zabírá až úplně nahoře, takže by to asi mohlo být ono Citovat
msoli Odesláno 9. červenec 2008 Odesláno 9. červenec 2008 Mne tiez zaberala az uplne hore.Teraz po vymene mam tak 5cm volu na pedali a potom zaber.A klesla mi aj spotreba. Citovat
kenny456 Odesláno 16. červenec 2008 Autor Odesláno 16. červenec 2008 zdravim, tak to vypadá, že spojkou to asi nebude, zkoušel sem se rozjet se zataženou ruční brzdou a nejde ani trochu. a navíc mi začaly dost divně zlobit otáčky -vyletí při volnoběhu až na 3000 a i s rychlostí mi auto samo přidává, když nešlapu na plyn. tak nevim, dneska jedu na diagnostiku, tak dám vědět jak sem dopad Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.