bure Odesláno 9. červen 2008 Odesláno 9. červen 2008 mam problem, jak velky nevim proto budu rad za kazdou radu na vaze vzduchu je namontovany davkovac vzduchu a prijde mi ze z nej kape olej cca jedna polevkova lzice na cca 1000km, co to znamena pls ?, jde mi o to jestli tento lehky unik muze byt zpusoben poskozenym davkovacem vzduchu, nebo se jedna jen o nejake uz nefunkcni tesneni nebo to muze znamenat ze nedej boze zacina zlobit turbodmychadlo ? Citovat
bure Odesláno 10. červen 2008 Autor Odesláno 10. červen 2008 mno, zadna odpoved taky odpoved, tak necham dekovat !!.... a stacilo malo, treba napsat ze to muze byt zpusobeno vsim co pisu, slo mi o to, jestli se treba takhle neprojevuje jedna konkretni zavada, abych nemusel jit drazsi vylucovaci metodou ... Citovat
pastorek Odesláno 10. červen 2008 Odesláno 10. červen 2008 Ak sa nikto neozval tak to môžeš považovať za unikátny problém s ktorým sa nikto ešte nestretol. Každopádne platí že olej sa v sacom potrubí za normálnych okolností vyskytuje iba ako odpar z motora. Ak je tam také množstvo že vyteká von tak to bude najskôr netesnosťou turbíny. Váha vzduchu by nemala byť zaolejovaná. Možno si viacerých zaskočil tým dávkovačom vzduchu. Ja osobne to počujem prvý krát. Citovat
bure Odesláno 10. červen 2008 Autor Odesláno 10. červen 2008 Původně zaslal: pastorek Ak sa nikto neozval tak to môžeš považovať za unikátny problém s ktorým sa nikto ešte nestretol. Každopádne platí že olej sa v sacom potrubí za normálnych okolností vyskytuje iba ako odpar z motora. Ak je tam také množstvo že vyteká von tak to bude najskôr netesnosťou turbíny. Váha vzduchu by nemala byť zaolejovaná. Možno si viacerých zaskočil tým dávkovačom vzduchu. Ja osobne to počujem prvý krát. mno, podle toho co jsem koukal do motoru a nasledne videl na servisboxu se ta sucastka takhle jmenuje \"davkovac vzduchu\", asi to odpolko cele nafotim a zkusim to sem postnout, vizualni vjem bude patrne nejucinnejsi bo ja uz uz jsem z toho teprv zmaten jak ten goro v tokyu [upravil dne 10.6.2008 bure_406] Citovat
Leo Odesláno 14. červen 2008 Odesláno 14. červen 2008 Pokud jsem to správně pochopil, tak váha vzduchu je jinde než místo kde máš problém. Není to náhodou součástka na hadici z mezichladiče stlačeného vzduchu a na druhé straně je přišroubována na litinové potrubí (ten výčnělek dávkovače vzduchu vypadá jako ty tři udělátka na přepážce motoru z čehož jedno je ERG ventil)? Pokud ano, tak z tohohle dílu mi to kape taky (na motor a potom to teče dolů), ale po konzultaci s mechanikem to neřeším (nechci kvůli pár kapkám obětovat tisícovku). Měnil jsem už mezichladič stlačeného vzduchu (z toho mi taky tekl olej), ale jinak hadice byly čisté. Mimochodem stejný motor HDI v Citroenu to tam vůbec nemá. Citovat
HC MAREK Odesláno 8. duben 2015 Odesláno 8. duben 2015 Tiež mi tečie olej z tohto kurvítka a na 2.2 sú dva , vyriešil to už niekto čo s tým? Celý motor s predu mám zasratý od oleja. EGR aj FAP mám ON. Citovat
Leo Odesláno 9. duben 2015 Odesláno 9. duben 2015 Vyřešíš to výměnou za nový náhradní díl. Já to nakonec neřešil a 7 let jsem s tím takhle jezdil (nijak se to nezhoršovalo). Když se naplnilo žebro, tak trochu oleje steklo bokem dolů a tam se setkal s trochou oleje, který prolínal od turba . Citovat
HC MAREK Odesláno 9. duben 2015 Odesláno 9. duben 2015 Nový stojí 140e takže na to kašlem , sem tam to vystriekam s vapkou ako doteraz a hotovo Citovat
xbata Odesláno 12. duben 2015 Odesláno 12. duben 2015 neprolíná ti turbo? to nemám ze své hlavy, ale ted řeším turbo na 406 HDi a to staré bylo KO a olej byl všude. Hlavně v hadicích intercooleru, v sání, všude.. Citovat
HC MAREK Odesláno 12. duben 2015 Odesláno 12. duben 2015 Asi už trochu púšťa ,neviem či moc ale raz za rok odpojím hadicu od IC a vyteče odtiaľ za štamperlík oleja. A jak sa prejavilo že už je KO, tým olejom? Citovat
Pipos Odesláno 12. duben 2015 Odesláno 12. duben 2015 Jak jsem četl tak na 2,2 HDi to teče úplně všem, někde jsem četl že problém je když toho hodně nakape do startéru . Já už s tím jezdím léta taky a občas to utřu a dál to neřešim Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.