Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Guľové čapy - výmena


petertn1

Recommended Posts

Ahoj, áno menil som všetky tyčky stabilizátorov, tlmiče, horné uloženia ... horné čapy mi ani nenapadli, ale tak v servise nehovorili nič, ak by boli zlé, asi by mi to povedali.

Čo mi ešte napadá ... nemenil som dorazy tlmičov vpredu, ale neviem, či by to mohlo byť ono ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

hoj, potřebuješ klíč na matici čepu a stahovák, ten vypadá podle odkazu, ale být tebou, nechal bych si čepy vyměnit u nějakého garážníka

https://www.obrazky.cz/?q=stahovák kulových čepů řízení&fulltext&mm=2#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=hint&utm_term=stahovák kulových čepů řízení&utm_content=obrazky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 8 měsíců později...

Ahoj.

Dnes som menil spodné čapy a čakalo ma prekvapenie. Staré som dal dole a zistil som že nové idú na tehlicu ( na oboch stranách) nasunúť úplne ľahko, t.j. úplne nový čap má na tehlici vôľu cca. 1mm. Čapy som dával https://eshop.autorozvody.cz/code/SKF|SKF[spc]VKD13500|0|5123|1-88-5123-18016-100013|100211|100581-23321278. Sranda je, že staré čapy sú od rovnakej značky a z úplne rovnakým označením ako nové. Nechal som ich na aute, lebo staré som logicky pri demontáži rozdrbal. Čo s tým teraz? Zháňať novú tehlicu? Je možné že sa tehlica zbrúsila? Nejaké viditeľné poškodenie som po stiahnutí starých čapov nevidel. Alebo žeby zlé čapy z výroby. Dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Logicky, pokud jsi stare cepy z tehlice sundaval nasilim, nemuze byt tehlice obrousena. Tim myslim ze ti zustal vnitrni krouzek loziska cepu na tehlici a musel jsi ho odsekat,  nebo jinym zbusobem stahnout z trnu tehlice.

Zmer si posuvkou vnitrek noveho cepu a stareho cepu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z jednej strany som ho musel odsekať, ale nový čap tam už bol na voľno. Z druhej strany som čap voľne stiahol rukou, krúžok ložiska na tehlici neostal. Medzičasom som už zohnal tehlice za slušnú cenu, ktoré sú ok a čapy na nich držia pevne. Musel som k nim dokúpiť ešte nové tyčky riadenia, pretože som kúpil inovované tehlice a tam sú nejak vačšie diery na tie tyčky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
V 23. 4. 2014 at 1:06, JayElectrics napsal:

Na opravu jsem jel k nejlepšímu známému-kolegovi z práce na Šumavu. Od demontáže kol po sundání 1 packy nám to trvalo cca 2 hodiny. Potom už jsme věděli co a jak a druhá packa byla za 5 minut dole. Dílna byla za 3 hodiny uklizená a auto před garáží. Sepsal jsem rychlý návod, pokud si tlapky chcete vyměnit sami, ale nechci tady moc spamovat, tak ho sem hodím, jen kdyby to bylo přínosem. :blablabla

Kdo bude mít zájem, pošlu i pár fotek.

J.

Ahoj,moc rád bych ten navod. nejak si nevim rady. diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...