Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Potkávačky a dálkovky u 306ky


Stifler

Recommended Posts

Původně zaslal: kobra

Původně zaslal: Stifler

Původně zaslal: kobra

Podle mně to musí chodit zvlášť , jak přepneš na dálku, potkávací zhasnou. Něco jiného je , pokud svítí potkávací a použiješ světelnou houkačku, to pak svítí všechno.

Světelnou houkačku??? Jestli myslíš problikání, tak to je stejně všechno stejnym směrem na páčce a mam dojem, že u XSička mi právě normálně svítily obě H7ičky najednou při přepnutí na dálkovky.

tak pak je to rok od roku jinak , kus od kusu jinak a taky jinak podle toho , jestli se v tom vrtal jen frantik v fabrice , nebo ještě nějakej kutil TIM. Tak jak je to ale správně ?

zadnej kutil, na new model byly bud H4 a nebo H7.. H4 byla jedno parabola s prepinanim vlakna a jestlize tam je 2x H7 tak se k potkavackam pridava dalka..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, copak si myslíte, že výrobci aut dělaj dvouparabolový světla jenom kvůli tomu, abyste (abysme) museli kupovat dvě žárovky do jednoho světla místo jedný?

Logicky vemte v úvahu to, že ta parabola pro dálkovou žárovku má menší plochu (někdy i poloviční nebo třetinovou) oproti potkávací parabole a tudíž při přepnutí musí svítit obě žárovky. Ty dvě dálkovky samostatně (bez potkávaček) udělají dohromady míň světla, než samotný potkávačky.

Mám to tak já (H4+H1) a má to třeba i kolega na Fóbii (tušim H1+H1) a plno jinejch aut, ať už jsou v těch světlech jakýkoliv žárovky.

Stifler: Buď máš blbou páčku nebo zpřeházený dráty cestou ke světlům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po hrátkách s výměnou volantu a jiných věcech na autě jsem asi zjistil problém dálkovek a potkávaček. Mlhovky jsem už přepojil, aby fungovaly tak, jak maj a problém s dálkovkama bude ten, že páčka je stavěná na starý světla s H4...Dálkovky a potkávačky se mi rozsvítěj najednou, jen když přecvakávám páčkou zpět z dálkovek, nebo když je zapínám, to už nevim, ale jen v jedný poloze toho mezistupně. Takže problém bude asi v tom, škoda jen, že to nemam jak vyzkoušet. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa

u lampy na H4 svítí samosebou potkávací a dálková zvlášť, u lampy s H7 svítí při dálkových obě žárovky najednou. Pokud to tak není, máš opravdu páčku pod volantem pro H4 a světla pro H7, pomoc je velmi jednoduchá, stačí vsadit do systému relátko, které podrží spolu s dálkovejma i potkávačky. už jsem to dělal, jestli chceš, tak ti to sfouknu :roker No a nebo si sežeň páčku pro H7, ale to nebude za pár kaček:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když máš ve světle 2 žárovky, většinou H7, MUSÍ svítit vždy obě najednou při zapnutých dálkových, to by pak neměly takový smysle a dávaly by se H4 jen. Já u 306 mám jen H4 jednu žárovku, tam při přepnutí na dálkový logicky svítí jen dálkové vlákno, jinak by řárovka odešla brzy. Ty máš světla která se dávala bud do lepších modelů(nevím ejstli u faceliftu se nedávaly už všud), tam při dálkových svítí i potkávačky, to je proto aby to lépe svítilo, je to takhle řešený u většiny aut které mají 2 paraboly a 2 žárovky ve světlometu. Je to tak aby to lépe svítilo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa
Původně zaslal: Kelfik

Když máš ve světle 2 žárovky, většinou H7, MUSÍ svítit vždy obě najednou při zapnutých dálkových, to by pak neměly takový smysle a dávaly by se H4 jen. Já u 306 mám jen H4 jednu žárovku, tam při přepnutí na dálkový logicky svítí jen dálkové vlákno, jinak by řárovka odešla brzy. Ty máš světla která se dávala bud do lepších modelů(nevím ejstli u faceliftu se nedávaly už všud), tam při dálkových svítí i potkávačky, to je proto aby to lépe svítilo, je to takhle řešený u většiny aut které mají 2 paraboly a 2 žárovky ve světlometu. Je to tak aby to lépe svítilo ;)

jojo, rozdíl už je dávno jasný, co Stiflerovi jasný není, proš když tam má dvě H7 mu přo dálkových nesvítí obě. No důvody jsou dva, buďto někdo ulomil páčku a dal tam jinou a nebo někdo měnil světlomety (z důvodu bouračky, nebo jiného) a špatné zapojení a rozdíl mezi H4 a H7 neřešil:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: minimaxa

Původně zaslal: Kelfik

Když máš ve světle 2 žárovky, většinou H7, MUSÍ svítit vždy obě najednou při zapnutých dálkových, to by pak neměly takový smysle a dávaly by se H4 jen. Já u 306 mám jen H4 jednu žárovku, tam při přepnutí na dálkový logicky svítí jen dálkové vlákno, jinak by řárovka odešla brzy. Ty máš světla která se dávala bud do lepších modelů(nevím ejstli u faceliftu se nedávaly už všud), tam při dálkových svítí i potkávačky, to je proto aby to lépe svítilo, je to takhle řešený u většiny aut které mají 2 paraboly a 2 žárovky ve světlometu. Je to tak aby to lépe svítilo ;)

jojo, rozdíl už je dávno jasný, co Stiflerovi jasný není, proš když tam má dvě H7 mu přo dálkových nesvítí obě. No důvody jsou dva, buďto někdo ulomil páčku a dal tam jinou a nebo někdo měnil světlomety (z důvodu bouračky, nebo jiného) a špatné zapojení a rozdíl mezi H4 a H7 neřešil:roker

Minimaxa má pravdu. Podle VINka na serviceboxu mi to píše, že z výroby tam nemaj bejt přední mlhovky, takže si myslim, že si původní majitel sehnal mlhovky a páčku s přepínačem mlhovek i dopředu, ale nedomyslel, že musí rozlišit starý a nový modely, kde jsou jiný světla. Jinak samozřejmě že vim, proč musej svítit obě žárovky...hlavně má dálkovka menší parabolu, takže je taky potřeba, aby potkávačky \"vypomáhaly\". Vidim to tak, že se stavim u Minimaxy a dáme to dohromady s tim relátkem. Páčka je jinak jako nová, tak je škoda ji dávat pryč. :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cauec, řešil jsem ten samý problém, fakt je ten, že potkavačky by měly svítit zaroveň s dálkovýma světlama. předělával jsem z H4 na H7 a svítí mi to zvlast..vyřeším to novou páčkou na přepínání světel...je to asi nejrychlejší a pačka vyjde cca na 600kč zánovní..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: matesx

cauec, řešil jsem ten samý problém, fakt je ten, že potkavačky by měly svítit zaroveň s dálkovýma světlama. předělával jsem z H4 na H7 a svítí mi to zvlast..vyřeším to novou páčkou na přepínání světel...je to asi nejrychlejší a pačka vyjde cca na 600kč zánovní..

Mě to výjde u Minimaxy na 100,- Kč za relé a hodinku jeho práce. :D:P

Edit: ale práce taky nebude samozřejmě zadarmo. :roll

[upravil dne 4/3/08 Stifler]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...