Jump to content
Sign in to follow this  
Dakaros

Převodovka

Recommended Posts

Ahoj, tak mam opět malej dotaz. Převodovka, kterou mam v autě už pomalililinku odchází, asi tam jsou v pr ložiska na hřídeli a simeringy na poloosách už taky malinko slzej. Doma mi leží náhradní, ale je jinýho typu. Vypadá naprosto stejně, ale má jiné označení. Zajímalo by mě, zda je zaměnitelná za tu, kterou mam v autě.

Nerad bych kecal, ale mam pocit, že v autě mam typ B3F, nebo tak nějak. Nahrada, kterou mam ve sklepě je 2CA88. Vyznáte se v tom někdo? Co to mam za ND?

Díky moc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
mio    0

Převody by měly být stejné liší se pouze stálým převodem.Jsi si jistý že ta jak máš doma je v pohodě.Jednou jsem měnil "zaručeně stejnou převodovku" na 1,9 d a peugeot měl potom maximálku 100 km na 5 stupeň.Tak jsem ji rozebral a do původní jsme namontovaly jen kolečka se synchronem co byly v háji.Myslim že jakmile máš jiné označení je to asi v háji!Kup nové simerinky vyměn ložiska a ušetříš si spoustu práce.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No, já jsem jednou slyšel, že tyhle převodovky se kazily tak, že když začali rachtat, tak se vymlátilo celý ložisko, a to je pak prej v háji blok a i když se to ložisko vymění, tak to pak stejně rachtá.

Navíc, tohle jsem nikdác nedělal, tak se do toho nechci hrnout.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×