Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Podsviceni tlacitek -NAVOD + FOTO


f3Rd@

Recommended Posts

Původně zaslal: miukoslav306

no ale mna by zaujimalo kolko voltove ledky si tam dal ci 1,5V alebo 12 V a kde sa nachadza ten sroubik co sa povoluje?

Nevim, jestli tenhle návod bude platit i pro tebe, páč mam dojem, že 306ky nemaj ovládání přišroubovaný a "vnitřnosti" ovladače budou asi taky jinak vypadat....:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: f3Rd@

Pod palub. PC je folie, tu vymen za modrou a pod klimou je nekolik SMD diod, ty me jeste cekaji...

Dej foto toho displeje. Já už s tím nějakej pátek laboruju, ale nedaří se mi najít vhodnou fólii která by hodila správnou barvu modrý a zároveň na ní nebylo vidět světlý body od vláken žároviček nebo diod. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. Fotky už mám připravené ale ještě jsem nepřišel jak je sem vložit a mám málo času. Zrovna jedu pryč, tak jedině takhle.

Kdyžtak mrkněte sem

http://galerie.albumfotek.cz/15796/

Ty flíčky na palubáku normálně nejsou vůbec poznat (nevím kde se tam vzali) . Asi větší citlivost foťáku.

Zítra vám sem ještě hodím fotky budíků co jsem dělal pro kamaráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel to nafocené nemám. Už to tam mám pomalu rok a zatím bez závad. Hodnoty odporů si už nepamatuju ale kdo se aspoň trochu vyzná , tak to jednoduše vypočítá. Jinak v displayi u climatronicu mám udělanej malej plošňáček se třema SMD diodama. V displayi od palubáku jsem to udělal jinak. Je tam míň místa a plošňáček se tam nevejde (bylo by to moc blízko od displaye a dělalo to body. Když odděláte první kryt toho palubáku, tak na zadní straně je samotnej plošňák , který je využit jenom pro rozvod napětí pro dvě žárovky. Napětí jsem upravil pomocí odporu na napětí odpovídající pro dvě SMD diody tak, že místo jednoho drátku kterým je propojeno 12 V pro žárovky z hlavního plošňáku kde se nachází i elektronika. No a do patic do kterých se nasazují žárovky jsem napájel SMDečka. Ty jsem natočil tak aby se svit SMD diod odrážel od stěn kvůli zamezení bodovému svitu. Je tam fakt málo místa, takže přímej svit dělá body. Jenom při tom nandavání patic se musí dodržet polarita (+ . - ) Hodiny jsou udělány obdobně jak jak palubák. Tam stačí jedna SMD dioda. Jinak na palubáku nejsou ty body svitu rozpoznat ale foťák je ve tmě citlivější než oko a tak je to poznat. Jinak si to neumím vysvětlit kde se tam ty body objevili.

Na závěr si sežeňte mléčně bílou folii. Musí být průsvitná (ne průhledná), kterou nahradíte folii červenou.

Jinak čitelnost při přímém svitu na display sluníčkem je dobrá. Kristaly jsou zobrazený bíle, protože je tam ta bílá folie. A zobrazení je provedeno pomocí lomu světla přez kristaly. Jako u starých hodinek.

Snad je to k pochopení, takhle to asi vypadá složitě ale když to rozděláte, tak pak už se vtom vyznáte. Jenom to chce opatrně kvůli těm displayum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: f3Rd@

Pekne. A podle ceho jsi nasazoval nazpatek rucicky???

vyndat ty zarážky označit a pak nastejno dát.Tak jsem to dělal já

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...