Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vrzání na nerovnostech


Ticcino

Recommended Posts

Ahojda,

Při jízdě po nerovnostech (kočičí hlavy, kostkatá silnice) slyším (asi zepředu zprava) takové vrzání I-I-I-I-I. Krátké rychlé vrzy, asi jakoby člověk kmital rychle zubařskou kovovou špachtlí o sklo. Při brždění to slyšet není, při akceleraci trošku, ale při jízdě bez plynu nebo na neutrál je to slyšet dost.

Osobně to tipuji na silentbloky motoru nebo přední tlumiče nebo nějaké uchycení péra. Nemá někdo podobnou zkušenost? V létě to myslím tolik nedělalo. Vím, že se tu vyskytl problém s vrzáním od zadku a byla to sjetá plastová krytka, ale tohle je odpředu. Pružit s autem na místě jsem ještě nezkoušel a mám obavu, že ani nic nezjistím, neboť anomálie se neprojevuje při táhlých zhoupnutích auta, ale právě při rychlých krátkých výchylkách.

Díky za tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

Ahojda,

Při jízdě po nerovnostech (kočičí hlavy, kostkatá silnice) slyším (asi zepředu zprava) takové vrzání I-I-I-I-I. Krátké rychlé vrzy, asi jakoby člověk kmital rychle zubařskou kovovou špachtlí o sklo. Při brždění to slyšet není, při akceleraci trošku, ale při jízdě bez plynu nebo na neutrál je to slyšet dost.

Osobně to tipuji na silentbloky motoru nebo přední tlumiče nebo nějaké uchycení péra. Nemá někdo podobnou zkušenost? V létě to myslím tolik nedělalo. Vím, že se tu vyskytl problém s vrzáním od zadku a byla to sjetá plastová krytka, ale tohle je odpředu. Pružit s autem na místě jsem ještě nezkoušel a mám obavu, že ani nic nezjistím, neboť anomálie se neprojevuje při táhlých zhoupnutích auta, ale právě při rychlých krátkých výchylkách.

Díky za tipy.

Muže vrzat kastle, někam nateče voda zmrzne a pak to povrzává, třeba se oteplí a bude klid, vždycky v zimě je to horší, všechno je ztuhlý a pak vrže i těsnění na dveřích
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muže vrzat kastle, někam nateče voda zmrzne a pak to povrzává, třeba se oteplí a bude klid, vždycky v zimě je to horší, všechno je ztuhlý a pak vrže i těsnění na dveřích

Asi takhle by se ten problém dal pojmenovat.

Na zimní období je dobré ošetřit gumové těsnící profily silikonovým olejem .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jeník

Muže vrzat kastle, někam nateče voda zmrzne a pak to povrzává, třeba se oteplí a bude klid, vždycky v zimě je to horší, všechno je ztuhlý a pak vrže i těsnění na dveřích

Asi takhle by se ten problém dal pojmenovat.

Na zimní období je dobré ošetřit gumové těsnící profily silikonovým olejem .No pomuže to ale jen na chvilku:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...
Původně zaslal: Ticcino

Ahojda,

Při jízdě po nerovnostech (kočičí hlavy, kostkatá silnice) slyším (asi zepředu zprava) takové vrzání I-I-I-I-I. Krátké rychlé vrzy, asi jakoby člověk kmital rychle zubařskou kovovou špachtlí o sklo. Při brždění to slyšet není, při akceleraci trošku, ale při jízdě bez plynu nebo na neutrál je to slyšet dost.

Osobně to tipuji na silentbloky motoru nebo přední tlumiče nebo nějaké uchycení péra. Nemá někdo podobnou zkušenost? V létě to myslím tolik nedělalo. Vím, že se tu vyskytl problém s vrzáním od zadku a byla to sjetá plastová krytka, ale tohle je odpředu. Pružit s autem na místě jsem ještě nezkoušel a mám obavu, že ani nic nezjistím, neboť anomálie se neprojevuje při táhlých zhoupnutích auta, ale právě při rychlých krátkých výchylkách.

Díky za tipy.

Tak presne toto vrzanie som mal aj ja bol to silentblok na motore na lavej strane

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já toho mám trochu víc, tak to rozepíšu a kdyby jste někdo věděl co by to mohlo být, byl bych moc vděčný!

Mám 307 1.6 16V 2002

1) Zadní náprava, něco tam bouchá. Když najedu do nějaké nerovnosti ozve se zvuk, jako bych vezl dvě těžká prkna a poskočí, takové tupé buch, buch.

Tuším, že se to již řešilo, že by to prý mohl být kryt tlumiče nebo tak, ale až takhle hlasitě, to se mi nějak nezdá. - k tomu by mě zajímalo, jak na to přijít? Zvednout auto na hever a pohýbat s krytem?

2) Ze přední nápravy se mi při zatačení ozývají křupavé zvuky, zjistil jsem, že to dělá poloosa, přesněji homokinetický kloub. Pomohla by repase??? Popřípadě nevíte kdo by jí dělal ve středočeském kraji?

3) Když vyřádím a dojíždím, tak se mi opět ze předku ozývá takový zvuk, jakoby vibroval plech, dělá to při určitých otáčkách, anebo právě, když vyřádím a dojíždím, to je to nejvíc slyšet.

4) Ještě se mi ozývá divný zvuk zřejmě z motoru, nebo možná někde za kaslikem u spolujezdce, zvuk má podobu jakoby něco klapalo. (rozvody i klíňák=nový)

Předem mockrát děkuji za rady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...