Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Blikání všech světel


honzasl

Recommended Posts

Mám P309, 1,4, rv. 1990

Když motor běží na volnoběh, tak mi pohasínají světla tak 2krát za sekundu. Svítivost kolísá tam mezi 80 - 100%. Když přidám plyn tak se kolísání malinko zrychlí, ale není úměrné otáčkám. Při jízdě je to dost nepříjemné. Když vypnu motor, světla svítí krásně naplno. Volnoběžné otáčky motoru jsou nepravidelné, kolísají ale v jiném rytmu, než světla, takže to možná nesouvisí.

Kde mám hledat závadu? Myslíte, že to bude regulátor v alternátoru? Nebo řízení motoru?

Navíc mi strašně moc odcházejí žárovky v předních světlech, měním je snad jednou za měsíc - ale to asi souvisí s tím kolísáním, ony jsou halogenky citlivé na snížené napětí.

[upravil dne 24.11.2007 honzasl]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi takhle

Referenční číslo Označení Množství Cena bez DPH Cena s DPH Celkem s DPH Volba

0000570590 ALTERNÁTOR NE 7 630,36 CZK 9 080,00 CZK 9 080,00 CZK

00005705HH ALTERNÁTOR EST 4 350,44 CZK 5 177,00 CZK 5 177,00 CZK

00005705K4 ALTERNÁTOR NE 9 325,53 CZK 11 097,00 CZK 11 097,00 CZK

0000570589 ALTERNÁTOR NE 6 357,94 CZK 7 566,00 CZK 7 566,00 CZK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, já se nebouřím proti ceně, nejsem z Marsu a vím, kolik co stoji.

Mě by spíš zajímalo, co konkrétně se v něm rozbilo. Já rozhodně neberu altík jako černou krabičku, která se mění celá. Přece jen tomu trochu rozumím, jen se pohybuju v malinko jiném oboru (elektrárny, vedení)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

segra ma na 309 obdobný problém, taky ji bliká elektrika sice ne tak silně ale vidět to je, sice s tím není žadný problém, auto je jinak v pořádku ale prostě to vadí.

jinak altík jsme vyměnili a je to pořád stejné. nenapadá vás ještě něco jiného krom toho altíku ???

jo ještě je jedno jaké tam jsou otáčjy kolísá to furt stehně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znáte někdo zapojení regulátoru?

Já osobně si myslím, že tam je chyba, protože žádný jiný prvek v autě nemůže mít vliv na napětí. Neboť autoalternátor se nám chová jako generátor v ostrovním režimu, kde napětí při konstatních táčkách regulujeme velikostí budícího proudu.

Tipnul bych si, že v tom regulátoru bude nějaký kondenzátor, který stárnutím změnil svoji kapacitu a regulátro je nestabilní, tj. nedokáže se ustálit.

A ještě pravděpodobnější bude, že jsou v čoudu kartáče a mají proměnlivý odpor, čímž nám kolísá budící proud atak dále. Protože mám dojem, že kartáče a regulátor jsou nedělitelný blok, tak je to vlastně jedno a musí se to vyměnit celé. A to asi nejlépe za nový kus, do konce života auta by s ním neměly být problémy......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U starý škodovky 105 mi to dělalo to samý jak popisuješ, měl jsem tam elektronickej regulátor, po jeho výměně se to srovnalo, pak to vždycky bliklo jen jednou pokud regulátor sepnul při zvýšení otáček. Takže bych se přikláněl k chybě v regulátoru, ale pokud je zabudovanej uvnitř altíku tak bych to nechal udělat komplet když to už bude rozebraný;)

[upravil dne 25/11/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Problém vyřešen!!

Koupil jsem regulátor, stál asi 500 korun. Vyměnil jsem si ho sám, trvalo to asi 10 minut. Ten starý měl úplně sjeté kartáče, takže se nebylo čemu divit.

Bohužel, to je zhovadilost výrobců aut, másto dvou kartáčů na padesátku se mění funkční regulátor. Bohužel, je to jeden celek a nedá se to asi udělat jinak.

Krásně všechno svítí, motor beží plynule, předtím kolísaly otáčky, jak se asi neustále odlehčoval a zatěžoval altík.

Doporučuji u starých trosek jako 309 si tohle zkontrolovat, je to dva roky, kde mi ze stejného důvodu (sjeté kartáče) dojel startér, tak nám to udělal elektrikář, i s vyčištěním za 500.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...