Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

FAP filtr


Smety

Recommended Posts

dizzi - v CR stoji aditivum na prvni verzi(na 80tis.km) asi 3600Kč je toho 5l a na druhou (120tiskm) 2450Kč 3l. tak jde o to kterou mas. Jsou to velky baleni,pri nakupu po litrech se to trochu prodrazi.

- vyplachovat fap jde jen poradnou vapkou a ne doma hadici, a protoze tam je pres 500C tak bych to nejdriv vypalil opatrne autogenem(spalej se saze) a pak vapka. Ale jak se doctes vysledek neni vzdy zarucenej.Me to uz par tis km slouzi,ale vyplach jsem ho driv nez se ozval. A kdyz aditivum dolejes driv tak ti pocitac nenahlasi nizkou hladinu a nemusis na diagnostiku,jen to oddalis protoze pri idealnich podminkach filtr vydrzi vic.

Pokud jde o ekologii,tak je to asi jako kamna na vyjetej olej.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

p406b-nechapem preco tu na Sk stoji aditivum 8500 sk!!!Ja mam HDi 307 r.v. 11/2001 motor 79 kw.Tak aku mam verziu?Viem si to aditivum objednat odniekial z CR??

Este mi v peugeote hovorili,ze ked vyberiem Fap tak potom musim menit nejaku trubku ktora stoji dalsich 2500sk.Je to asi potrubie cez ktore prechadza to ADITIVUM do Fap nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty by jsi mel mit tu prvni verzi,presne ti reknou v servisu podle vin. Rozdil cen v CR a SK je bezny. Koupit to u nas neni problem ,ale musej ti to poslat.

-ta trubka bude asi misto filtru na vyfuk, protoze to aditivum se vstrikuje do naftovy nadrze po natankovani (mnozstvi urci pocitac). Primo do filtru to vstrikuje Ad blue u nakladaku,ale to je uplne jinej system. Dej si hledani a pocti,neco tady o tom uz mame,jsou tady i fota, moje,toho aditiva.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Motor 1.6hdi 80kw,do provozu září 2004.Tak jsem si chtěl zkontrolovat Oiles v nádržce.Při tom jsem zjistil že kapaliny mám dost ale chybí mi právě zmiňovaný FAP.Mám typ motoru 39HZ var,E.Takže by tam měl být.Nejsou vydět ani známky jeho odstranění.

[upravil dne 19.11.2007 sekaj]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sekaj

Motor 1.6hdi 80kw,do provozu září 2004.Tak jsem si chtěl zkontrolovat Oiles v nádržce.Při tom jsem zjistil že kapaliny mám dost ale chybí mi právě zmiňovaný FAP.Mám typ motoru 39HZ var,E.Takže by tam měl být.Nejsou vydět ani známky jeho odstranění.

[upravil dne 19.11.2007 sekaj]

Tak se podívej do servicebox, tam máš vše o autě:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sekaj

Zkusim ještě kluci oživit toto téma.Chci se zeptat.Po vypnutí motoru (1.6hdi) mi nepravidelně sepíná ventylátor.Prý při tom dochází k regeneraci filtru pevných částic.Je to tak?Může mi někdo poradit?

Chladí sa ti chladič klímy alebo medzichladič turba. Mne to robí pri dlhšej jazde do kopca. On sa zopne aj minútu po vypnutí motora a beží aj dve min.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pyžik

Původně zaslal: sekaj

Motor 1.6hdi 80kw,do provozu září 2004.Tak jsem si chtěl zkontrolovat Oiles v nádržce.Při tom jsem zjistil že kapaliny mám dost ale chybí mi právě zmiňovaný FAP.Mám typ motoru 39HZ var,E.Takže by tam měl být.Nejsou vydět ani známky jeho odstranění.

[upravil dne 19.11.2007 sekaj]

Tak se podívej do servicebox, tam máš vše o autě:roll

Všude jsem četl že tam má bejt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sekaj

Původně zaslal: pyžik

Původně zaslal: sekaj

Motor 1.6hdi 80kw,do provozu září 2004.Tak jsem si chtěl zkontrolovat Oiles v nádržce.Při tom jsem zjistil že kapaliny mám dost ale chybí mi právě zmiňovaný FAP.Mám typ motoru 39HZ var,E.Takže by tam měl být.Nejsou vydět ani známky jeho odstranění.

[upravil dne 19.11.2007 sekaj]

Tak se podívej do servicebox, tam máš vše o autě:roll

Všude jsem četl že tam má bejt.

Já FAP nemám ale mám černou nádobu vedle nádrže,když do ni

bouchám tak se zda že je prázdna.Nevím jestli je na FAP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pyžik

Původně zaslal: sekaj

Původně zaslal: pyžik

Původně zaslal: sekaj

Motor 1.6hdi 80kw,do provozu září 2004.Tak jsem si chtěl zkontrolovat Oiles v nádržce.Při tom jsem zjistil že kapaliny mám dost ale chybí mi právě zmiňovaný FAP.Mám typ motoru 39HZ var,E.Takže by tam měl být.Nejsou vydět ani známky jeho odstranění.

[upravil dne 19.11.2007 sekaj]

Tak se podívej do servicebox, tam máš vše o autě:roll

Všude jsem četl že tam má bejt.

Já FAP nemám ale mám černou nádobu vedle nádrže,když do ni

bouchám tak se zda že je prázdna.Nevím jestli je na FAP.

Já na 307 jí mám bílou lehce průsvitnou a Oilesu tam mam tak 1/3,ale právě ten Fap mi tam nejspíš chybí.Podle mích informací by měl bejt někde ve třeťině vífukovýho potrubí a tam neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já FAP nemám ale mám černou nádobu vedle nádrže,když do ni

bouchám tak se zda že je prázdna.Nevím jestli je na FAP.

Já na 307 jí mám bílou lehce průsvitnou a Oilesu tam mam tak 1/3,ale právě ten Fap mi tam nejspíš chybí.Podle mích informací by měl bejt někde ve třeťině vífukovýho potrubí a tam neni.

Ten FAP údajně musí byt přírubou spojeny s kataliztorem,někde uprostřed auta:myslim

[upravil dne 19.11.2007 pyžik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doporucuji procist i forum citroen ,tam je toho taky dost http://www.citroeny.cz/forum/viewtopic.php?t=3839&start=25 i foto http://wytek.borec.cz/C5/c5_FAP/P7051608.JPG

- fap a katalizator tvori jeden celek,je mezi nima tesneni,vypada to jako tlumic,ale pred a za jsou privedeny hadicky na snimani tlaku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám 2004 a turbo je před (u chladiče). Foto nemám, zatím... Ale už jsem sehnal "horkou"wapku, tak až bude chvilka zkusím filtřík pořádně vystříkat. :D

Ale jinak stačí sundat kryt motorem a FAP se nedá přehlídnout, takovou rouru by snad viděl i slepej :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...