Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vůle v řízení - cena a náročnost opravy?


Mitja

Recommended Posts

Už jsem to řešil také. Volant neměl vůli, ale nešlo s ním v celém rozsahu otáčet stejnou silou. V praxi se to projevovalo tak, že při jízdě přímým směrem pohoda, před zatáčkou posilování jak hrom , volant přešel přes úvrať a okamžitě šel lehko. Nejezdilo se s tím nic extra.

Měl jsem to na autě s tím ležícím monoblokem , nechal jsem to mechošovi , udělal mi to včetně manžety, oleje , filtru a vzd. filtru za 4000. Měnil jen dolní část hřídele s jedním kloubem, je úplně mrtvej, ještě bych ho našel. Byly dva modely, měl je oba . jeden díl nepoužitý druhý den vracel.

Do opravy kloubu jsem se nepustil. Soused si takto zrepasoval řízení na 7-mi tunovém NISSANu a ušetřil 15 000. Následně odepsal auto za 1,5 mega. Někdy je momentální výhra strategická prohra. A naopak !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nojo, no, když ti křupne kloub v poloose, tak "dojedeš", auto odstavíš, dáš si cigáro a sháníš odtah.

Když ti křupne kloub řízení, tak se modlíš, aby sis to cigáro ještě někdy dal ...

.. a přitom díly na P205 jsou za hubičku (v porovnání s pořizovací cenou auta jsou sice závratné, ale to nic nemění, že jsou za hubičku)

... mmch, 205 je skvělej skleník - hezky se s ní couvá (poznatek, který do jisté doby nedoceníte) :xvul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik vsem za reakce, jeste jsem se do toho nepustil.. asi se na to vrhnu az opadne snih a budou penize :-), ale asi s nejakym mechanikem.

Couvani ocenuju porad.. obzvlast na extremne malych a extremne preplnenych parkovistich. Oproti couvani s nejakym kombikem s malickym sklem vzadu je to uplna pohodicka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Uz je teplo tak se chystam na vymenu, chapu spravne ze vymenim tu cast co jsem vyznacil na fotce? (fotku jsem si vypujcil z jineho prispevku autor promine)

A jeste dotaz, nahore i dole mam tisicihran = novy model? Nebo jsou tam jeste nejake odlisnosti? At si pak neprivezu dom neco co mi tam nebude pasovat :-/

post-0-14109600402729_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Zánovní kloubek řízení pro 205 - 309 BEZ serva se zakončením tisícihranem mám v garáži, kdybys nechtěl kupovat úplně nový. Ale budu až po 11.5...

Poslal jsem ti e-mail at to zbytecne nepisu tady na forum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Můj kloub řízení by už taky potřeboval vyměnit. Nový ale kupovat nechci. Snažím se sehnat nějaký použitý v dobrém stavu na vrakovištích, jenomže mám posilovač řízení a všude mají klouby z modelu bez posilovače. Napadlo mě ale, jestli by ten kloub neseděl z jiného auta. Třeba jiný model Peugeotu, nebo z Citroënu (ty přece mají některé stejné díly). Nevíte o tom někdo?

Předem díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...