Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

HDi 66kw


hloze-ja

Recommended Posts

Původně zaslal: tanagy

Servis naftaku je narocenjsi, navic je to komplikovanejsi motor, tak se toho muze vic vy..... U ojetych aut (najeto cca 100 tisic) je to pak z opravy do opravy.

100% suhlasim, o benzinovom motore ani nevies ze ho tam mas. nizsia poistka, nizsie naklady na servis atd., ak nenajazdis aspon 50.000km za rok tak sa ten dizel asi fakt neoplati a nie je problem s autom jazdit do 7l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100% suhlasim, o benzinovom motore ani nevies ze ho tam mas. nizsia poistka, nizsie naklady na servis atd., ak nenajazdis aspon 50.000km za rok tak sa ten dizel asi fakt neoplati a nie je problem s autom jazdit do 7l.

1. V čem se liší pojistka na naftu a benzín?? Je přece úplně stejná.

2. Ta hranice bude podstatně nižší, obecně se uvádí tak 15-25 000 km ročně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri 20 000 km rocne a rozdieli spotreby 1.5l/100 km je na palive uspora:

(20 000/100)*1.5L*39SK/L = 11 700 Sk / rok.

Servisne intervaly stoja zhruba tolko ako pri benzine (az na palivak, ten terba menit castejsie). Poistka rovnaka - poistuju aj podla vykonu.

Tak nech mi niekto povie ze diesel sa oplati od 50 000 km rocne.

Problem vznika skor ked sa poserie cerpadlo ,vstreky alebo turbo, co moze stat nemale peniaze. Preto pri HDi netreba zanedbat udrzbu. Tot vsetko a bude sluzit dlhsie ako benzin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pri standardnom poisteni je sadzobnik do 1,8l a 2.0 je niekde inde si myslim

ak mieni jazdit tych 20 km tak sa mu to neoplati, lebo sa mu to ani poriadne nezahreje

nafta je dnes uz drahsia ako benzin

v zime davas aditivka a aj tak stale riesite kvalitu nafty atd.

ja netvrdim, ze nafta sa neoplati, rok jazdim striedavo aj-aj, na oboch cca 20kkm a nejak ze by som usetril som si nevsimol. a inac 5,5 l na 2.0 HDi, mno neviem, neviem...

robil som si minule statistiku:

denne jazdim 30km do prace a 30 km z prace, tu istu trasu, je tam nejaky dialnicny usek, nejake zakrutky, nejake kopceky. cize z kazdeho rozka troska. Na P307 1.6 benzin mam priemer 6.8, na 2.0 HDi 79kW 6.3, na VW Polo 1.2 HTP 40kW 6.6(!!!), na Espace 3.0 dci 8.0. Takze tolko k dieselu.

Ferin, bavime sa o silnejsom dvojlitri, ten tvoj 1.6 HDi je niekde uplne inde, to je cool motor :mrk

mne je jedno, ci si kupi diesel alebo benzin, ja si teraz tiez kupujem nove auto a bude s dieslom, takze nic proti nafte nemam. len pri jazdenom by som asi vahal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

307 kolem 200tis. jsou HDi v prumeru o cca 11-15 tis. drazsi. Km zhruba stejne a roky taky. Kdyz je rozdil na PC 70000, tak je to jiny uvazovani. Taky zalezi na tom, jak dlouho chci auto drzet. Kdyz je navratnost treba 6 let pri najeti 10000 km, tak prece, ale kdyz ho budu mit 6 let, tak se mi to vrati, ne? Souhlasim s naftakama:-). Do tech 11 000 se mi vejde i trochu drazsi PR. Rad bych 1.6 HDi, ale asi nebudou prachy a musim mit nejakou rezervu, takze to spis vidim na 2.0 HDi. O benzinu uvazuju uz cim dal min.

Muzete mi jeste, prosim, zhruba naznacit po kolika km (je to 2.0-30tis a 1.6-20tis.?) se dela servisni prohlidka a na kolik cca vyjde? Predpokladam, ze olej, filtr, vzduchovej, palivej. Co zhavici svicky? Apod. Dekuju moc za kazdy info. Konecne se najde nekdo, kdo je spokojenej. Jinak jsem cetl skoro samy prusvihy. (Jak tady nekdo ale napsal, tady se resi hlavne problemy);)

Moc diky. H

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme doma i benzína (P206, 1.4 55kW/960kg) i naftu (Astra G 1.7TD 50kW/1050kg). A každý má svoje plusy a mínusy.

Do 1.4 benzínu sem nevrazil nic nad rámec pravidený údržby (filtry, olej, svíčky,....atd.).

Astra se vysrala motorově už dvakrát - poprvé odešla váha vzduchu (tenkrát 15 tisíc), podruhé palivový čerpadlo (před měsícem - 25tisíc), rozvody se dělaly v 60.000km. Za chvilku de z domu. To vše při spotřebě kolem 6.5l

V dýzlu častěji měníš olej (a u dvoulitru je toho oleje odosot víc, než u 1.6 benzínu) - ale to jsou prkotiny.

Zase se budu opakovat dýzl má svý výhody (toč. moment v nízkých otáčkách, nižší spotřeba), ale dražší servis a větší riziko fatální poruchy. Musíš si sakra spočítat, jestli se ti dýzl vyplatí. Navíc tyto výhody dýzli nějak nevidim u 2.0Hdi 66kW. Žere to skoro jako benzín (1.6), a moc to nejede. Pravda, že sem s tím motorem řídil SWčko a bylo to dost zhnilý (přecejenom skoro 1400kg je znát). V krátké verzi to možná bude OK.

navíc problém s koupí dýzlu. Pokud to bude z bazaru, tak to bude mít na 99procent přetočený kilometry. Lidi si kupujou dýzly, protože najezdí hoooodně kilometrů (auto do podnikání, atd.). není problém narazit na dva roky starý auto s najetýma 160.000 km (samozřejmě, že na tacháči to bude mít 60.000km).

Pokud bych šel do dýzlu, asi bych si fakt připlatil za novější 1.6Hdi (už jenom proto, že to auto chceš kupovat na delší dobu (např. na 6 let) celou tu dobu budeš těžit z výhod tohodle šikovnýho motůrku - při koupi 2.0 66kW by ses po roce mlátil do čela, že sis tenkrát něco nepřiplatil

A nebo pokud chceš mermomocí dýzl a chceš ušetřit, tak bych se poohlýdnul po jinym vozíku. Jel sem třeba v krátkým meganu s nejslabším dýzlem 1.5dci (60kw) - a to jede jak namydlený. Ještě se dělaj 1.5dci na 74kW a 1.9 na 88kW (s šestikvaltem) atd. U megana bych ale doporučoval na 100procent kombík - krátká verze je dost stísněná.

ve finále přeju šťastnou ruku - ať ti to dělá radost pokaždé se povezeš. Klidně se může stát, že člověk narazí na kazovej benzín, nebo na bezchybnou naftu :D joooo, je to dilema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JarinoRS

pri standardnom poisteni je sadzobnik do 1,8l a 2.0 je niekde inde si myslim

ak mieni jazdit tych 20 km tak sa mu to neoplati, lebo sa mu to ani poriadne nezahreje

nafta je dnes uz drahsia ako benzin

v zime davas aditivka a aj tak stale riesite kvalitu nafty atd.

ja netvrdim, ze nafta sa neoplati, rok jazdim striedavo aj-aj, na oboch cca 20kkm a nejak ze by som usetril som si nevsimol. a inac 5,5 l na 2.0 HDi, mno neviem, neviem...

robil som si minule statistiku:

denne jazdim 30km do prace a 30 km z prace, tu istu trasu, je tam nejaky dialnicny usek, nejake zakrutky, nejake kopceky. cize z kazdeho rozka troska. Na P307 1.6 benzin mam priemer 6.8, na 2.0 HDi 79kW 6.3, na VW Polo 1.2 HTP 40kW 6.6(!!!), na Espace 3.0 dci 8.0. Takze tolko k dieselu.

Ferin, bavime sa o silnejsom dvojlitri, ten tvoj 1.6 HDi je niekde uplne inde, to je cool motor :mrk

mne je jedno, ci si kupi diesel alebo benzin, ja si teraz tiez kupujem nove auto a bude s dieslom, takze nic proti nafte nemam. len pri jazdenom by som asi vahal...

Mám zato, že řeč je o 1,6 HDi. Takže pojištění je totožný. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tanagy odporucil megane 1.5 dci.

Ked som kupoval auto, bol som sa poradit s mechanikom. Ziadnu znacku mi vyslovene nedoporucil, ale dorazne ma varoval pred kupou motora Renault 1.5 dci. Tieto motory vraj zacinaju odchadzat uz po 50 000 km. Nahradne diely pre renault su extra drahe - to mozem potvrdit.

Ak diesel tak vraj aspon 1.9L, tak mam teraz 2.0 HDi a jedine co mi vadi, je ze nema 6 rych. stupen.

Ale urcite by som teraz zvazoval aj 1.6 HDi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: JarinoRS

Původně zaslal: hloze-ja

Rad bych 1.6 HDi, ale asi nebudou prachy a musim mit nejakou rezervu, takze to spis vidim na 2.0 HDi.

myslim ze sa bavime o dvojlitri :papa

To sem tedy nenašel, zato sem na šel tohle: "1,6HDi, je u nej zaznamenanej nejakej vaznejsi problem? Slysel jsem, ze u nej odchazeji setrvaky.. " Stejně jako plno dalších příspěvků k 1,6 HDi. Jestli se skutečně jedná o 2,0 HDi, tak pak je běžný povinný ručení skutečně vyšší, než u 1,6 HDi, ale dneska už de pojistit aji výkon, kerej je stejnej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jak uz jsem psal. S nejakou penezni rezervou bych mel spis na 2.0 HDi. Dle vykonu jde pojistit tenhle dvoulitr kolem 4500-5000. Moc teda ty pojistovny neznam, uz nevim, jaky to byly. Dneska to dela kde kdo. Na 1.6. Hdi se informuju taky, protoze kdybych na ni nahodou narazil, abych taky vedel. Samo, ze bych radsi 1.6 Hdi, ale.. Ted jeste zvazuju i tu Octavku a dokonce zase i benzina 307. Jsem kam vitr, tam..;). Jenze asi cim vic to promyslim, tim vetsi udelam chybu. Ja uz nevim. Ve stredu se jeste budu informovat o nejakym rozumnym dotazeni z Auslandu. U tech nasich bazarniku je toho sice dost, ale neverim jim ani ń. Na evropskym netu neco je, ale neprijde mi to zrovna vyber za rozumnou cenu. Ale pry uz staci kilometry i v Rajchu. Renaulta ne, ten se mi nelibi vubec. Zatim diky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, to znám, čím víc o tom člověk dumá, tím víc neví. ;)

Nejlepší je si něco převybrat, kdyžtak se na to poptat a pozišťovat info, ale rozhodně se nenechat znervózňovat dalšíma tipama. Uvidíš, co seženeš, když by byl malej cenovej rozdíl, asi bych trošku připlatil za tu 1,6 HDi. Štastnou ruku při výběru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...