Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Shell hlídá svým zákazníkům stav opotřebení oleje ve vozech


mares

Recommended Posts

Tak jsem dneska byl v Olmiku na Velkomoravské, panáček mi z "Pažouta" vycucl krapek oleje, kápl ho na měřák a prohlásil, že je vše OK.

Jak by taky né, když jsem si olej měnil 30/6.

Bylo to grátis a dokonce se mi ani nepokoušel vnucovat nějaké jejich výrobky.

I když stejně takové měření je zřejmě pouze informativní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Nazdárek :papa:papa

Tak jsem včera jel kolem Shellky kde tuto službu poskytují a schválně jsem byl zvědavý jak dopadnu. Mám na oleji naježděné 23 000 km a výsledek - začátek žlutého pole, tak si myslím že ten olej do 30 000 km by měl vydržet tvrdil mi to i ten člověk který zkoušku prováděl, jak udává servisní interval. Sice nevím na jakém principu to může vyhodnotit, když se olej nalel na nějaké sklíčko měřáku, ale nějaké podfuky si myslím nemůžou dovolit :myslim.

A obsluha ? Byli ochotní, a hlavně nic mi nevnucovali :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kulíšek

Sice nevím na jakém principu to může vyhodnotit, když se olej nalel na nějaké sklíčko měřáku, ale nějaké podfuky si myslím nemůžou dovolit :myslim..

Předpokládám, že je to čistě vizuální kontrola - přístroj pozná, jestli je přes ten bordýlek v oleji ještě něco vidět a když ne, nabídnou ti novej olej....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A když tam zajedu, musím u nich natankovat, nebo tam můžu jen přijet a žádat kontrolu bez ničeho??

BTW: po kolika máte předepsanou výměnu oleje. U 605 jsem ho měnil po 10k a 406 jsem koupil hned po výměně a mám na štítku po 15k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

A když tam zajedu, musím u nich natankovat, nebo tam můžu jen přijet a žádat kontrolu bez ničeho??

BTW: po kolika máte předepsanou výměnu oleje. U 605 jsem ho měnil po 10k a 406 jsem koupil hned po výměně a mám na štítku po 15k.

Ne nemusíš natankovat, zajdeš za obsluhou a to je vše :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusíš nic - pouze požádáš obsluhu o kontrolu oleje - viz. moje kontrola :

Původně zaslal: myryn

Tak jsem dneska byl v Olmiku na Velkomoravské, panáček mi z "Pažouta" vycucl krapek oleje, kápl ho na měřák a prohlásil, že je vše OK.

Jak by taky né, když jsem si olej měnil 30/6.

Bylo to grátis a dokonce se mi ani nepokoušel vnucovat nějaké jejich výrobky.

I když stejně takové měření je zřejmě pouze informativní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě včera jsem se stavoval natankovat v Prostějově a při té příležitosti jsem si ten test nechal udělat taky.Benzinka narvaná k prasknutí technikovi chvíli trvalo než přišel ale asi za 2 minuty mi řekl že můj olej po 15000km je opotřeben pouze z 15 procent.Jedná se o 2.00 hdi a olej Total Q 9000.Myslíte že mám brát ten výsledek vážně.Právě jsem přemýšlel jestli ho mám výměnit a toto mě trochu zviklalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče výměny oleje už toho tady bylo napsáno dost. Stačí hledat. Obecně lze říct, že plná syntetika (pokud mohu soudit podle T9000) vydrží delší intervaly, ale neuvádíš s čím jezdíš, taky to záleží na tom, jak jezdíš, apod. Takže ti asi nikdo jednoznačnou radu "měnit - neměnit" nedá. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja vam reknu, jak tahle kontrola funguje - presne jak tu uz nekdo psal. Kazdy auto bude mit spatnej olej. Kolega tam jel rovnou ze servisu, kde mu pred jeho ocima delali olej a filtry. Natankoval a nechal si jen tak z hecu zmerit stav oleje. A vyskolenej technik mu rekl, ze olej ma najeto minimalne 10 tisic a doporucuje tedy vymenu za novy olej Shell Helix, kterej je tisickrat lepsi. Takze asi tak ..

Trochu mi to pripomina testovani tlumicu u hypermarketu od Stangla. Pred lety jsem tam byl se 306kou, zhoupli se mi na tom ctyri frajeri a pristroj zahlasil, ze jsou vsechny tlumice v haji (tj. ucinnost cca 30 %). Dostal jsem vizitku na nejblizsi servis a navic mi dali rovnou cenu novejch tlumicu. Ha! Hned tam odtud jsem jel na regulerni testovaci stolici v servisu a hadejte, jak to dopadlo...je mozny, ze dodnes na nich Vitty jezdi ;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdí s tím většinou žena do práce asi 20km.To auto s ní za volantem nejelo snad rychleji než 80km za hodinu.Já ho občas trošku proženu na delší trase.Ještě mě napadlo že příští týden musím do Olomouce tak zkusím ještě jejich měření co to ukáže.Pojíždění po městě se nás vesničanů moc netýká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem se tam o víkendu zastavili a požádali o tu jejich super kontrolu oleje.....za chvíli se přišoural nějaký človíček co uměl líp rusky než česky v ruce papírovou utěrku. Vyndal měrku, otřel, zasunul, vytáhnul a zahlásil, že oleje tam je dost...... Chvilku jsem si myslel, že si ze mě dělá srandu, ale on to myslel naprosto vážně. Tak jsem řekl, že množství oleje si dokážu také zjistit, ale že mě jde o trochu jiný test oleje. Chvíli koukal jak když mu nadloube, poté řekl aha a zmizel do zázemí shellky. Za chvilku se ale vrátil s vítězoslavným úsměvem na tváři, přístrojem v jedné ruce a návodem k použití v druhé. To co následovalo by stálo za natočení skrytou kamerou......ale nakonec jsme se dozvěděli, že olej je úplně v pořádku. :mrk:mrk ale nevím nevím :roll:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se odhodlal a podstoupil test mého oleje.Nepovedlo se mi to na první pokus, ale až na třetí zastavení.Poprvé tam byla pumpařka sama, podruhé byl přístroj mimo provoz a potřetí se na mne usmálo štěstí a test byl proveden.

Výsledek oleje Total Quartz 9000 po najetí cca 10 000 km podle přístroje

NEVYHOVUJÍCÍ ,

ale byl jsem ujištěn, že to bude v pořádku, prý se to naučil vyhodnocovat sám a zatím nedostal odborné školení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...