Jump to content
Sign in to follow this  
Guest MMMMM

Asi uložení tlumiče

Recommended Posts

Guest MMMMM   
Guest MMMMM

Když na místě točím volantem doleva a nebo mírně jedu a točím volantem doleva tak slyším křupnutí někde na podvozku. Nedělá to vždy jen někdy. Vše jsme zkontrolovali a tyče stabilizátorů a čepy jsou dobré.

Prý by to mohlo být pridrene lozisko horniho ulozeni tlumicu. Prý stačí promazat. Jak se k tomu dostat? Musím pod auto nebo se k tomu dostanu zezhora od motoru? Musím rozebrat celý tlumič?

Kdo    0

Pokud je to axiální ložisko (dá se to zkontrolovat tak, že někdo bude na místě točit a druhý bude nahoru do podběhu koukat, ev. držet horní misku a pokud se zadrhává, tak se při plynulém zatáčení jakoby zadrhne a pak nejednou doskočí, jak tlačí otáčejicí se pružina), tak to se nedá promazat. Je konstruováno a těsněno tak, aby do něj nemohla voda a proto se nedá ani přimazat, není kudy. Pro vyndání, ev. výměnu se musí zvednout auto vepředu (je lepší mít ve vzduchu obě strany) a jsou potřeba dva stahováky, kterými se stáhne pružina, aby se uvolnil její tah na matku, která je na pístnici a kouká v motoru uprostřed gumového uložení tlumiče. Po stažení pružiny se tato matice povolí (je potřeba imbus č.7, který se zasune do horního otvoru v pístnici, aby se neprotáčela při povolování matice. Pak se povolí tři šrouby (13) po obvodě gumového uložení v motoru a celá noha i s uložením se spustí dolu do podběhu. Pak stačí jen sundat gumové uložení s ložiskem. To se z uložení vyloupne, nasadí nové a montáž je opačný postup.

ano, pokud je v háji, tak pouze výměna.

"promazáním" se to sice trochu "akusticky" spraví, ale stále bude vadné.

Původně zaslal: Kdo

Pokud je to axiální ložisko (dá se to zkontrolovat tak, že někdo bude na místě točit a druhý bude nahoru do podběhu koukat, ev. držet horní misku a pokud se zadrhává, tak se při plynulém zatáčení jakoby zadrhne a pak nejednou doskočí, jak tlačí otáčejicí se pružina), tak to se nedá promazat. Je konstruováno a těsněno tak, aby do něj nemohla voda a proto se nedá ani přimazat, není kudy. Pro vyndání, ev. výměnu se musí zvednout auto vepředu (je lepší mít ve vzduchu obě strany) a jsou potřeba dva stahováky, kterými se stáhne pružina, aby se uvolnil její tah na matku, která je na pístnici a kouká v motoru uprostřed gumového uložení tlumiče. Po stažení pružiny se tato matice povolí (je potřeba imbus č.7, který se zasune do horního otvoru v pístnici, aby se neprotáčela při povolování matice. Pak se povolí tři šrouby (13) po obvodě gumového uložení v motoru a celá noha i s uložením se spustí dolu do podběhu. Pak stačí jen sundat gumové uložení s ložiskem. To se z uložení vyloupne, nasadí nové a montáž je opačný postup.

co mi to připomíná?:myslim:myslim:myslim

:D:D:D

Kdo    0
Původně zaslal: Pe.Tr

co mi to připomíná?:myslim:myslim:myslim

:D:D:D

Jak to mám vědět?? Že bys něco podobného už četl?? :P:papa:D

No to samé jsem řešil teď u mého auta ! Vrchní uložení mi dělalo to, že když jsem točil tak to strašně vrzalo a praskalo tak jsem ho vyměnil a krásně ticho :-)

Guest MMMMM   
Guest MMMMM

A nevíš jestli to bude pravé nebo levé? Dělá mi to jen když točím do leva.

Kdo    0
Původně zaslal: MMMMM

A nevíš jestli to bude pravé nebo levé? Dělá mi to jen když točím do leva.

To chce právě vyzkoušet s tím pomocníkem. Jeden točí z rejdu do rejdu a druhý sleduje (je lepší ji držet v rukou - zadrhávání je líp cítit) tu horní misku pružiny v podběhu, jestli se nezasekává. A vyzkoušet obě strany. Na kterékoliv straně mohou při zatáčení nastat síly, které se projeví jen na jednu stranu. Nelze apriori říct, když doleva, tak je to např. levé kolo. Vyzkoušej a uvidíš.