Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

ten zatracenej olej teče


myryn

Recommended Posts

Původně zaslal: myryn

Takže by snad stačilo vyměnit těsnění pod krytem ventilů - ale která je ta hadice od víka po nálevku - ta přímo ve středu obrázku ?? (Všechny ty hadice co na obr. co jsou zadělány igelitkama patří do chladiče vzduchu) .

Jo, ta ve středu obrázku, uprostřed víka. Ta se ti totiž při tom sundávání rozpadne nebo aspoň praskne, pokud už jí někdo neměnil - ztvrdne totiž taky, stejně jako to těsnění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: myryn

Díky za informaci "oddimu" a "hurvajzovi" - seženu si ND.

Zároveň se omlouvám za své "xté pokusy" o foto.

Soráč.

Na docela jsi nahnal příspěvky. Zkontroluj všechny hadice, jestli to taky není nafta (příp.vstřiky). Jinak z pod toho krytu to někdy dělá fakt velký nečistoty, bych ani neřekl, že to tudy tak utíká. Uvidíš sám po výměně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mám dotaz na "oddiho" teď jsem ještě byl venku s baterkou bádat - opravdu vede ze středu krytu ta hadice tej jsem jaksi nevěnoval pozornost- ale v tý tmě jsem neviděl kam vede - ve výhledu mi brání filtr nafty ??

Budu ho muset taky sdělat ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak díky všem za rady (pro Marcela 505 - je mi naprosto jedno kolik mám příspěvků - jedná se mi pouze vo to aby mi "Pažout " jezdil). Ostatní tzv. příspěvky vznikly z mé BLBOSTI.

Znovu díky "oddimu" za opravdu odborné rady !!! (tu hadici bych si opravdu dopředu nekoupil).

Přeji všem dobrou noc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
Původně zaslal: oddie

Nemusíš, dá se to tam prostrčit. Je tam sice málo místa, a budeš nadávat, ale jde to udělat v klidu. Vede do té nálevky oleje, jak je v ní měrka.

Tak jsem konečně vyměnil to zatracený těsnění včetně tý "zasraný" přepadový hadice. Je to opravdu "skvělá a vynikající" práce. Nadával a kurvoval jsem fest, hlavně při uvolňování a poté nové montáži spodní sponky přepadové hadice.

Každopádně ti "oddie" děkuji za informace, rozhodně bych si nekoupil tu přepadovou hadici - vrch se mi rozpadl pod rukama přesně jak jsi říkal.

Ještě mám blbej dotaz :

- Když jsem se chystal demontovat ten horní kryt, byl jsem za "místním profikem-garážistou", jestli by mi, když to budu mít odkrytý nemohl seštelovat vůli ventilů - poslal mě do "pryč" - prý tam jsou jakýsi hydroštely ???

Co to je ???

To se šteluje samo ??

Přikládám pár fotek

post-0-14109596680357_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hydroštely mají jiná auta ;)

Hydroštel je automatické vymezování ventilové vůle.

Ty máš na tomhle dieselu prachsprosté podložky - vačka totiž ventily ovládá přímo, nikoliv přez zdvihátka a navíc tohle je konstrukčně starý motor.

Ale ventilovou vůli si můžeš změřit sám - stačí mít dole to ventilové víko, zvednuté jedno kolo a 5. kvalt v převodovce. Tím zvedlým kolem budeš točit a jak se ti bude dotýkat vačka jednotlivých podložek, budeš měrkama měřit ventilovou vůli. Měla by být 0,15 u sacího a 0,30 u výfukovýho, přičemž 0,10-0,20 a 0,30 -0,40 jsou hranice. Možná, že ty hodnoty jsou i jinak, je to tu popsaný mockrát, já jen vím, že po 120 tkm je mám akorát na hraně. Ty hodnoty si ale najdi pro jistotu sám :D

Jinak, na nastavení ventilové vůle potřebuješ rozhodit rozvody - takže, když budeš dělat rozvody, nech vymezit vůle. Malá rada, kterou nemusíš respektovat : K tomu "odborníkovi" nejezdi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...