Jump to content
martas_m

Nejde zařadit 5-ka!

Recommended Posts

Nazdárek lidi, mám takový problémek. Z ničeho nic se mě při poslední jízdě nepodařilo zařadit pětku.Ostatní rychlosti jdou úplně normálně, ale ta pětka ani za boha.Když jsem to zkoušel, tak bylo cítit že tam nezaskočila a třepala se řadící páka, taky trochu blbě to šlo dát zpátky na neutrál. Doteď žádné problémy nebyly, tak fakt nevím.Jen občas se hned na poprvé nezařadila zpátečka, nebo spíš vyskočila, ale to jen fakt někdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obávám se, že je to synchron - začal bych shánět jinou převodovku, oprava nebude určitě levná a řekl bych, že cena bude 100% vyšší než jiná převodovka z vrakárny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

spis nejaky dom*dany vidlicky, zrovna petku by tam mel dostat i bez synchronu:myslim

jestli je nejaky pristup k taklum razeni, tak bych je zkouknul, jestli neni nekde vakl, jinak si myslim, ze doma moc nevyresis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu rychlost tam nemůžeš dostat ani s vypnutým motorem? Také bych se spíše přikláněl k názoru .mycTD, a zkontroloval táhla. Kdysi jsem měl problém s Temprou, kdy trojka nechtěla zapadnout (zařadit jo, ale zapadnout ne). Místo toho aby tam šla lehce, tak jsem měl pocit, jakoby se mi někam namotal kus hadru. Byla taková pružná. Chyba byla na spojovacím členu u tyče co vede od řadící páky. Ten člen byl hliníkovej a vyčvachtanej. Oprava za 500Kč. Ale to auto mělo 15 let a 120tis.km (jo, jezdím málo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazdárek, tak teď jsem z toho jelen. Když jsem stál tak zařadit šla. Tak jsem to teď prohnal, a šla úplně v pohodě. Jen se mě jednou stalo jak sem ji vyřazoval, tak se jakoby vracela blbě, že nevyskočila hned do neutrálu, ale jako kdybytam měl nějáky mezi stupeň. Musel jsem tam tu pětku vrátit, a pak už vyskočila pěkně. Mám pocit jako by to kolem té pětky bylo nějaké vyčvachtané, a že se tam prostě občas ztratí, a netrefi tam kam má. Ale pak už to vše šlapalo jak má, tak nevím jestli to mám nechat raději omrknout u peugeota,nebo to zatím nechat tak.

Ale jinak díky za rady.

Jo, jinak to má najeto 125tis.Km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×