John_Ice

Filtr palivových částic(FAP)

5 posts in this topic

Nevím jestli to tu už bylo rozebírané, ale nic jsem nenašel ohledně toho tady na diskusi,tak jsem chtěl přispět trochou do mlýna.

Starší modely s FAP mají životnost tohoto filtru,kterej je za katalyzatorem,80t km novější (cca2005<) mají již kolem 120t km a chtějí to dát až na 180tkm. Jelikož jsem vlastnil takový to stroj a zjistil jsem, že novej stojí nesmyslnost (cca20tkč+aditiva5t kč) jsem se toho rychle zbavil...když je to zasrany, tak auto vůbec netáhne, pomalu ani nejede. tak jsem udělal to že jsem ho vystříkal tlakem vody a doblnil aditivu a rychle pryč. Za čas jsem se bavil s kámošem od peugeota a ten mi řekl,že si mysleli, že se tam musí dávat novej,ale časem jim chodily do krámu použité(repas) no a když jel do francie na školení,jim bylo řečeno, že to opravdu stačí vystříkat a doplnit aditivum. Tak jsem vlastně přeběhl dobu a kdybych to věděl tak se auta nebudu zbavovat.

Jenom jsem chtěl upozornit, kdo má tento filtr at se neplaší...stačí ho vyndat vystříkat a doplnit aditivum,(5l nadržka u nádrže) takže to bude stát do 5t kč a ne desítky tisíc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vitej na foru :papa. Nahore vlevo je hledani,zadej FAP a ono ti to najde. Resilo se to tady dost,nebo zkus forum Citroen. Neco je tady-

Share this post


Link to post
Share on other sites

to bude asi tím,že když jsem dal vyhledat tak mi to vždy spadlo...jo mám to tu trochu líný....takže se omlouvám

Share this post


Link to post
Share on other sites

Výměna/regenerace FAPu tady byla probíraná už několikrát. Stačí nebýt línej. ;) V Peugeotu se FAP rozhodně nevystříkává, nýbrž se posílá do speciálního závodu, kde provedou jeho regeneraci, což je trochu složitější proces a hlavně za splnění všech ekologických kritérií. To co z toho vystříkáš, je vysoce toxický, navíc to doma nikdy nevystříkáš pořádně, takže problém s FAPem pouze o něco oddálíš. Mikropóry totiž zůstanou ucpaný.

Jinak, pokud vím, tak těch 25 000,- to stojí pouze s novým FAPem, s regenerovaným to vynde podstatně levněj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.