Jump to content
John_Ice

Filtr palivových částic(FAP)

Recommended Posts

Nevím jestli to tu už bylo rozebírané, ale nic jsem nenašel ohledně toho tady na diskusi,tak jsem chtěl přispět trochou do mlýna.

Starší modely s FAP mají životnost tohoto filtru,kterej je za katalyzatorem,80t km novější (cca2005<) mají již kolem 120t km a chtějí to dát až na 180tkm. Jelikož jsem vlastnil takový to stroj a zjistil jsem, že novej stojí nesmyslnost (cca20tkč+aditiva5t kč) jsem se toho rychle zbavil...když je to zasrany, tak auto vůbec netáhne, pomalu ani nejede. tak jsem udělal to že jsem ho vystříkal tlakem vody a doblnil aditivu a rychle pryč. Za čas jsem se bavil s kámošem od peugeota a ten mi řekl,že si mysleli, že se tam musí dávat novej,ale časem jim chodily do krámu použité(repas) no a když jel do francie na školení,jim bylo řečeno, že to opravdu stačí vystříkat a doplnit aditivum. Tak jsem vlastně přeběhl dobu a kdybych to věděl tak se auta nebudu zbavovat.

Jenom jsem chtěl upozornit, kdo má tento filtr at se neplaší...stačí ho vyndat vystříkat a doplnit aditivum,(5l nadržka u nádrže) takže to bude stát do 5t kč a ne desítky tisíc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vitej na foru :papa. Nahore vlevo je hledani,zadej FAP a ono ti to najde. Resilo se to tady dost,nebo zkus forum Citroen. Neco je tady-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Výměna/regenerace FAPu tady byla probíraná už několikrát. Stačí nebýt línej. ;) V Peugeotu se FAP rozhodně nevystříkává, nýbrž se posílá do speciálního závodu, kde provedou jeho regeneraci, což je trochu složitější proces a hlavně za splnění všech ekologických kritérií. To co z toho vystříkáš, je vysoce toxický, navíc to doma nikdy nevystříkáš pořádně, takže problém s FAPem pouze o něco oddálíš. Mikropóry totiž zůstanou ucpaný.

Jinak, pokud vím, tak těch 25 000,- to stojí pouze s novým FAPem, s regenerovaným to vynde podstatně levněj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×