Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chcípá při startu a na volnoběh (i za jízdy)


Georginho_cz406

Recommended Posts

Tak stále si nevím rady. Na plyn mi to jede stále dobře, ale když při zahřátém motoru cca. 80 stupňů přepnu na benzín, hapruje to. Nedostane se to vůbec do otáček. Jako bych nejel. Nedávno to byla sranda, když mi v Německu došel plyn a na dálnici se mi to přeplo. Vůbec mi to nejelo. Předjel mě i Trabi. Ale jakmile jsem se po 5 minutách sešláplého plynu přehoupl přes 4 tisíce otáček škublo v tom a jelo to jako šídlo. Jak jsem se však dostal pod 4 t. musel jsem zase čekat dlouho, než je překročím!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si nasel zase chvilku cas pro laborovani nad kolisanim a nizkyma otackama a zkusil jsem odpojit krokac no a otacky se zvedly na 850 a kolisani zmizelo z cehoz mi vyplyva ze bude asi spatnej krokac. A ted otazka: kdyz to bez toho krokace slape jak ma, k cemu tam vlastne je? Jaka ma byt funkce toho krokace?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Belmondo1

Tak jsem si nasel zase chvilku cas pro laborovani nad kolisanim a nizkyma otackama a zkusil jsem odpojit krokac no a otacky se zvedly na 850 a kolisani zmizelo z cehoz mi vyplyva ze bude asi spatnej krokac. A ted otazka: kdyz to bez toho krokace slape jak ma, k cemu tam vlastne je? Jaka ma byt funkce toho krokace?

Krokáč reguluje tlak vzduchu v sání při volnoběžných otáčkách, kdy je zavřená škrtící klapka.

To zní zajímavě. Moje logická úvaha je taková. Předpokládám, že jsi krokáč odpojil při volnoběhu, tedy byl otevřen (zasunut) na určitou hodnotu. To že jsi ho odpojil nemohla s ním řídící jednotka mrcasit takže proto to drželo volnoběh což se docela divím. Je dost možně, že řídící jednotka dostává od nějakého čidla špatné hodnoty a s krokáčem mrcasí a proto to kolísání. Nechci tím ale říct, že to krokáčem nemůže být. Jen je tady víc možností.

[upravil dne 20.8.07 MPavel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No muj krokac se otvira stylem ze tam je valec kterej je na jedny strane zkosenej a ten valec se otaci a tim padem otvira nebo zavira. Zajimavy je ze v klidovem stavu (odpojeny) je malinko pootevreny. Je to na pruzine takze at ho odpojim pri volnobehu nebo pri vypnutem motoru vzdycky se vrati do te polootevrene polohy. Jel jsem s tim odpojenym krokacem do prace a prijizde (jedu pod plynem, pred krizovatkou pustim plyn) to zase kolisalo asi 5 vterin a pak se to ustalilo na 850 ot/mim. Takze po odpojeni kolisani nezmizelo, jen se zvedly otacky na spravnou hodnotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Belmondo1

No muj krokac se otvira stylem ze tam je valec kterej je na jedny strane zkosenej a ten valec se otaci a tim padem otvira nebo zavira. Zajimavy je ze v klidovem stavu (odpojeny) je malinko pootevreny. Je to na pruzine takze at ho odpojim pri volnobehu nebo pri vypnutem motoru vzdycky se vrati do te polootevrene polohy. Jel jsem s tim odpojenym krokacem do prace a prijizde (jedu pod plynem, pred krizovatkou pustim plyn) to zase kolisalo asi 5 vterin a pak se to ustalilo na 850 ot/mim. Takze po odpojeni kolisani nezmizelo, jen se zvedly otacky na spravnou hodnotu.

Jestli už není ta pružinku kaput... Asi jedině vyzkoušet jiný nejlépe nový...

Já jsem svůj volnoběh asi tak trochu vyřešil. Nechci to zakřiknout, ale poslední dobu jede motor na volnoběh klidně jen vyjímečně se stane, že zakolísá. Začalo se to dávat do pořádku od doby kdy jsem začal brát benzín u OMW a jednou jsem vzal 30 litrů 100 oktanu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: Belmondo1

No muj krokac se otvira stylem ze tam je valec kterej je na jedny strane zkosenej a ten valec se otaci a tim padem otvira nebo zavira. Zajimavy je ze v klidovem stavu (odpojeny) je malinko pootevreny. Je to na pruzine takze at ho odpojim pri volnobehu nebo pri vypnutem motoru vzdycky se vrati do te polootevrene polohy. Jel jsem s tim odpojenym krokacem do prace a prijizde (jedu pod plynem, pred krizovatkou pustim plyn) to zase kolisalo asi 5 vterin a pak se to ustalilo na 850 ot/mim. Takze po odpojeni kolisani nezmizelo, jen se zvedly otacky na spravnou hodnotu.

Pokud se otáčí ten trn tak to je špatně. Ten má jen vyjíždět a zajíždět. Pokud se otáčí tak máš omletý vodítka a už pomalu přemýšlej o o výměně krokáče. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Jen musím počkat, až budou money a pak jdu do toho.

Před tím mě však ještě čeká: výměna výfuku, rozvody, výměna převodového oleje, utěsnění a nákup nové hadice na chladící kapalinu :-)

Asi se z toho pose.... No jo no, auto z bazoše...a to servisovaný v origo servisu poblíž Dvora...Ku...a :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave_k

Pokud se otáčí ten trn tak to je špatně. Ten má jen vyjíždět a zajíždět. Pokud se otáčí tak máš omletý vodítka a už pomalu přemýšlej o o výměně krokáče. :papa

Mam motor 3V6 a tam je ten trn otaceci a ne zajizdeci m.j. cena noveho krokace je 5800kc bez DPH fakt husty. Nicmene jsem ho vymenil a stav se vubec nezlepsil otacky mam porad 650+- a pekne se houpou. Uz nevim co mam zkusit vymenit zkousel jsem snad vsechno, nenapada vas pls nekoho jeste neco cim by to mohlo byt????

Co vse jsem menil a kontroloval:

1) diagnostika bez chyb

2) vymenena civka s kabelama a se svickama

3) vymenen krokac

4) zmereny tlaky na vsech valcich 12

5) vymenen vzduchovej filtr

6) vymenena baterie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevim jestli vam nějak pomužu chlapi,ale měl jsem podobnej problem z předešlym autem a nebyl to Peugeot ale Renault.Dělal to same co tu popisujete,chcipal při startu,chcipal při dojezdu do křižovatek,houpali otačky motoru atd.Ja snad vyměnil všechna čidla v motoru jaka jen tam byla,auto putovalo z jednoho servisu do druheho a pořad nic.Stalo to dost peněz a nebylo to k ničemu.Nakonec chybu našel jeden mladej mechanik v neznačkovem servisu,jedno malý levný těsnění na sani a vyfuk,ktere bylo propaleny přesne v prostředku toho sani a vyfuku.Tim padem motor nasaval spatky vyfukove plyny a tim se dusil.Proto nevim jestli vam to k nečemu bude,protože nevim jak to ma udělano Peugeot u benzinovyych motoru.:myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: fimima

Tak nevim jestli vam nějak pomužu chlapi,ale měl jsem podobnej problem z předešlym autem a nebyl to Peugeot ale Renault.Dělal to same co tu popisujete,chcipal při startu,chcipal při dojezdu do křižovatek,houpali otačky motoru atd.Ja snad vyměnil všechna čidla v motoru jaka jen tam byla,auto putovalo z jednoho servisu do druheho a pořad nic.Stalo to dost peněz a nebylo to k ničemu.Nakonec chybu našel jeden mladej mechanik v neznačkovem servisu,jedno malý levný těsnění na sani a vyfuk,ktere bylo propaleny přesne v prostředku toho sani a vyfuku.Tim padem motor nasaval spatky vyfukove plyny a tim se dusil.Proto nevim jestli vam to k nečemu bude,protože nevim jak to ma udělano Peugeot u benzinovyych motoru.:myslim:myslim:myslim

To me taky napadlo ze to nekde prisava, jeste to zkusim projit je pravda ze nejvic to kolisa kdyz jedu pod plynem a pustim rychle plyn a na volnobeh se to potom uz nehne, ale zas je to na tech 650 ot/min coz je taky divny :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Belmondo1

Původně zaslal: fimima

Tak nevim jestli vam nějak pomužu chlapi,ale měl jsem podobnej problem z předešlym autem a nebyl to Peugeot ale Renault.Dělal to same co tu popisujete,chcipal při startu,chcipal při dojezdu do křižovatek,houpali otačky motoru atd.Ja snad vyměnil všechna čidla v motoru jaka jen tam byla,auto putovalo z jednoho servisu do druheho a pořad nic.Stalo to dost peněz a nebylo to k ničemu.Nakonec chybu našel jeden mladej mechanik v neznačkovem servisu,jedno malý levný těsnění na sani a vyfuk,ktere bylo propaleny přesne v prostředku toho sani a vyfuku.Tim padem motor nasaval spatky vyfukove plyny a tim se dusil.Proto nevim jestli vam to k nečemu bude,protože nevim jak to ma udělano Peugeot u benzinovyych motoru.:myslim:myslim:myslim

To me taky napadlo ze to nekde prisava, jeste to zkusim projit je pravda ze nejvic to kolisa kdyz jedu pod plynem a pustim rychle plyn a na volnobeh se to potom uz nehne, ale zas je to na tech 650 ot/min coz je taky divny :myslim

To co popisuješ je přesne to co delal můj ex-Renault.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...