Jump to content
Sign in to follow this  
Guest ZILA

Chceli vyrábať benzín z oškvarkov

Recommended Posts

Guest ZILA

Vskutku neobvyklý nápad dostali dvaja Poliaci z Brzeźna pri Torune. Zhotovili si domácu "rafinériu", v ktorej chceli vyrábať biopalivo z originálnej suroviny – bravčového tuku.

Zabránila im v tom však polícia, pretože si pozabudli vybaviť úradné povolenie. U našich severných susedov je totiž zakázaná výroba, skladovanie a predaj palív bez predchádzajúcej registrácie na úrade. Obom mužom hrozí vyše 40 tisícová pokuta a zabavenie „rafinérie“.

Poľskí "vynálezcovia", ktorí objavili originálnu receptúru, si prenajali sklad. Do neho doviezli tri tony tuku, 10-tisíc litrov rôznych roztokov a nechýbal samozrejme riadny kotol. Do výroby investovali niekoľko stotisíc korún, ale ich zámer sa nedostal ďalej ako po testovanie. Podobne ako pri prvej generácii bionafty ich prenasledoval problém kvality. :potlesk:potlesk:potlesk:potlesk:potlesk:potlesk:potlesk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spíš vypadá na výrobu nafty, než benzínu. Nedovedu si představit benzínový motor, který by to spapal... Na rozdíl od naftového...

http://automix.centrum.cz/magazin/clanek.phtml?id=9798

Ale zajímavější mi tam přijdou první odhady, jak by mohla vypadat nová 308 - oproti designově těžce nepovedené 307 docela dobře. Skoro už tak hezká jako starý typ 306, což?

http://automix.centrum.cz/clanek.phtml?id=9808

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×