Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dynamické vyvážení


Rejza

Recommended Posts

Díky. Něco jsem už ze zkušenosti pochytil, ale rád se dozvím víc. To geometrické měření jsem zatím v pneuservisu vyřizovali vizuelně "to je dobrý", tak do 1 až 2 mm. Zkusím příště nějaký úchylkoměr.

Na jedné pneu Micheli Alpin se mi projevilo (na 406, vzadu), nerovnoměrné sjetí po obvodu, tak že jedna polovina obvodu je sjetá víc a druhá míň, asi o 2 mm. Pneu je taky hlučná, takové jako rázy v rytmu otáčení, tedy huk, huk. Myslíš, že je to tlumičem, nebo směsí gumy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to P607Olda:

Já myslel, že stejně na ty úchylky v mm dojde. 2mm to už způsobovaly, šly vyvážit, ale ve volantu jsem cítil chvění velmi slabě. Po výměně za nové pneu na předek nic nešlo do řízení, ani podvědomě, a auto ve všech kritických rychlostech sedělo jako přibitý.

Odpad 2 ks pneu Pirelly P7 205/16/55 se zbytkem vzorku cca 5mm - před tím výhodně koupené přes net.

Původně jsem myslel, že kamrád někde probrzdil / třeba na roletě v zatáčce/, ale protože to bylo na ploše asi 0,5 dm2, tak jsem v pátrání pokračoval a uzavřel na výrobní vadu. Disk ani pneu v tom místě stranově neházela!Zatím váhám s ohledem na vzorek pneu destruovat, ale pro jistotu i na zbývajících ze 2 ks ze zadních kol jsem ovalitu přes 1mm už zjišťoval, ale experimentovat a dát je na předek jsme nepodstoupili.Já jezdím pořád originály z výroby.

[upravil dne 10.5.07 toro]

[upravil dne 10.5.07 toro]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: toro

to hHonza:Až si ty pneu budeš kupovat, tak se zeptej, kde je vyznačená jakost pneu ....., tam je zakopanej pes. Já mám auto před faceliftem a nekmitá, přijede kamrád a naříká jakej jsem kejdař.Tak auta kompletně přezujeme /proházíme komplety, tam kam patří / a hádej komu nekmitalo a komu jo?

Asi jsi to nepřečetl pozorně, právě že pneu bych si chtěl nechat co mám (jsou ještě skvělý) ale nový chci kupovat elektrony. A v tom asi není moc věcí na co si dát pozor, prostě je koupit a uvidím, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Hhonza:

To se omlouvám, máš pravdu. Pokud kupuješ nový Al disky a se zárukou a typ určený pro tvoje auto, tak nic neriskuješ. Je to strojařský výrobek, a když nebude OK, tak ho vyreklamuješ.Těch 5 mm zbývajícího vzorku na tvých pneu vůbec není o tom, jaké máš krásné pneu, i když ta možnost je a já ti to přeji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: toro

to Hhonza:

To se omlouvám, máš pravdu. Pokud kupuješ nový Al disky a se zárukou a typ určený pro tvoje auto, tak nic neriskuješ. Je to strojařský výrobek, a když nebude OK, tak ho vyreklamuješ.Těch 5 mm zbývajícího vzorku na tvých pneu vůbec není o tom, jaké máš krásné pneu, i když ta možnost je a já ti to přeji.

Pneu si chci nechat proto, že si myslím, že min. 5 mm je ještě dost dobrá míra, tudíž mi přijde líto se jich zbavovat. Ale pokud to bude znamenat vibrace i nadále, půjdou z domu (teda z auta:D)

A k těm ALU diskům-kupovat chci nový ale nejsou origo Peugeot, je to jiná značka a jejich dodavatel (elektrony.cz) mi k tomu dají vymezovací kroužky, aby to přesně sedlo na 307. Původně jsem chtěl vybrat kola přímo na 307, ale zase v nich není takový výběr a nechci se spokojit s "obyčejnými". Tak snad pořídím dobře.

Jo a dneska jsem byl v Peugeotu tady v Plzni a řekli mi, že si nejsou jistý čím vibrace jsou ale odhadují to na disky a nebo pak pneu, v autě to prý bývá 1x ze 100 případů (řízení....). No jsou to odborníci. Jo a na dynamické vyvážení mají názor že je na prd, že hlavně záleží na kvalitním vyvážení samotných kol....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hhonza

2. V Bašce /FM/ přitáhli k autu něco, co vypadalo dost předpotopně, nicméně to vibrace skoro odstranilo.

3. v Brně si dali záležet a je to

ale to všechno bez záruky. Pěkný sváteční den:papa

Mám dotaz? Ty už jsi toho asi na odstranění vibrací vyzkoušel dost a zaplatil jsi asi slušný balík,co? Doufám že takhle to taky mít nebudu. Takže tvá poslední zkušenost je perfektní a precizní vyvážení kol a je po starostech?

ani nevíš jak rád bych věřil, že to je precizním vyvážením :D ale jo, teď nekmitají, ale jak jsem psal, měnili i brzdové kotouče ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak jsem se vrátil z delší cesty po zemi české a zaznamenal kmitání volantu při rychlosti 130 km/hod.Tento jev se projevuje jenom při této rychlosti.Je velice zajímavé, jak je přední náprava u tohoto vozidla náchylná na špatné vyvážení, které se projeví při zmiňované rychlosti.

Zítra zajedu do pneuservisu a nechám kola převážit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi ne, já mám P7 a taky vibruju. Nemám origo elektrony v Peugeot servise se na to vymlouvají. Ať už konečně přiznají chybu soudruzi z Francie. Ještě zkusím kola zout přeskládat pneu, nandat, vyvážit a uvidíme. Ať mi teda dají v Peugeotu papír, že jsou vadné disky, pneu nebo co a pak to budu moci reklamovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...