Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno
Původně zaslal: Hadra

250Kč za litr? Moravská slivovice si drží cenu kolem 150Kč /litr.... Je fakt, že valašská na tom bude asi lépe kvalitou....Kolikátka to je 62%?

Jak kde, tady za 230, takže 250 není přehnané.

Odesláno
Původně zaslal: Hadra

250Kč za litr? Moravská slivovice si drží cenu kolem 150Kč /litr.... Je fakt, že valašská na tom bude asi lépe kvalitou....Kolikátka to je 62%?

No dyk to výše píše: ROČNÍK 2006, VOLTŮ 50%:D
Odesláno

to Hadra:Už jsem psal kolikátka to je, 50%,:) takže akorátale to je jedno v Praze je cena 320 Kč za litr,tam se krásně rýžuje. Dovez tvou ochutnat, a kdybys chtěl 62% tak si zajeď na Vysočinu, taková Ječměňovice nebo ořechovice, to je panečku pálenka:cool:

Odesláno
Původně zaslal: Hadra

250Kč za litr? Moravská slivovice si drží cenu kolem 150Kč /litr.... Je fakt, že valašská na tom bude asi lépe kvalitou....Kolikátka to je 62%?

150 za litr?

to je asi hodně dávno, nebo od dobrého kámoše který si to pálí doma sám na černo.

když si totiž člověk spočítá, kolik vyjde nechat si vypálit litr slivovice v pálenici + flaška + nějaký ten benzín na dopravu kvasu atd, tak zjistí, že na tom pracoval zadarmo

Původně zaslal: orgacek

....taková Ječměňovice nebo ořechovice, to je panečku pálenka:cool:

bych řekl, že ořechovice se nevyrábí pálením, takže to asi nebude pálenka :mrk

Odesláno

Nezralé ořechy (před zdřevnatěním) se celé i se zelenou slupkou dají do pálenky (ne ze švestek, to by byla škoda).

Samozřejmě je rozdíl i cenový, jestli je slivovice:

jen ze švestek

ze švestek s přísadou (hrušky, jabka), ale voní švestkama

jednodruhová - hrušky nebo jabka

směs \"celá zahrádka\"

směs \"celá vesnice\" (fajnšmekři kroutí hlavou, ale i takové vesnice a pálenice existují)

[upravil dne 17.2.2007 P607Olda]

Odesláno

Poučte mě ať můžu dělat machra:aut jaký je rozdíl mezi slivovící a trnkovicí. Bylo mi řečeno že trnkovice je valašský název pro slivovici /tvrdil ogar z Kroměříža/, další názor je, že trnky jsou něco jako plané švestky a proto trnkovice není slivovice/moje maličkost/ no a další - omlouvám se za něj- že slivovica je všechno co je přepálené - názor z horních uher,

díky předem za rozšíření obzorů;)

Odesláno
Původně zaslal: lamancha

Poučte mě ať můžu dělat machra:aut jaký je rozdíl mezi slivovící a trnkovicí. Bylo mi řečeno že trnkovice je valašský název pro slivovici /tvrdil ogar z Kroměříža/, další názor je, že trnky jsou něco jako plané švestky a proto trnkovice není slivovice/moje maličkost/ no a další - omlouvám se za něj- že slivovica je všechno co je přepálené - názor z horních uher,

díky předem za rozšíření obzorů;)

No trnka je druh švestek...

A ze švestek je to slivovice,z jablek kalvádos a z meruněk meruňkovica..

Takže diskutovaný produkt je slivovice z trnek..

A pálenka se to nazývá pro to,že tyto všechny dobrůtky vznikaj pálením...:super

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...