Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307SW 2.0 HDI Engine anti-pollution faulty


Guest Tomyc

Recommended Posts

Cestou domů z práce najednou auto přestalo jít do otáček a pochvíli se rozsvítila kontrolka závady motoru s hláškou Engine anti-pollutin faulty. Nevíte někdo v čem může být problém? Auto je asi 3 roky staré a zhruba před týdnem byly dělány rozvody a měněn olej se všemi filtry. Předem díky za radu Tomyc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc, tak jsem mohl zkusit nejdřív hledat ;) Je tu příspěvků o tomto problému mnohem víc. Každopádně zítra navštívím servis a dám vědět kde byl problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl dnes v servisu Domansky v Kyjich. Ani jsem jim nemusel rikat jakou hlasku mi to zobrazuje ten clovek mi ji rekl rovnou sam. Toto hlaseni pry muze mit asi 60 pricin a tak se obtizne hleda. Pry mam stesti ze ta zavada byla trvala a projevila se i v servisu. Udajne problem s nejakym vysokotlakym cidlem. Nicmene cidlo nemenili pouze konektor. Tak doufam ze bude ted na chvili klid

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tomyc

Tak jsem byl dnes v servisu Domansky v Kyjich. Ani jsem jim nemusel rikat jakou hlasku mi to zobrazuje ten clovek mi ji rekl rovnou sam. Toto hlaseni pry muze mit asi 60 pricin a tak se obtizne hleda. Pry mam stesti ze ta zavada byla trvala a projevila se i v servisu. Udajne problem s nejakym vysokotlakym cidlem. Nicmene cidlo nemenili pouze konektor. Tak doufam ze bude ted na chvili klid

Tak to je dobré, já mám na 406 momentálně malinko problémy s FAP. Jednoho dne mi auto kleklo tím stylem že nejdříve začal svítit FAP, poté diagnostika motoru, nakonec to napsalo tu samou hlášku co tobě a byl konec. Po odtažení do servisu mi vyměnili vysokotlaký ventil na vstřikovacím čerpadle s tím že to nemá s FAP žádnou souvislost.

Druhý den jsem s autem odjel, ujel cca. 1000km a začal svítit FAP a následně znovu antipollution fault...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BATT

Původně zaslal: Tomyc

Tak jsem byl dnes v servisu Domansky v Kyjich. Ani jsem jim nemusel rikat jakou hlasku mi to zobrazuje ten clovek mi ji rekl rovnou sam. Toto hlaseni pry muze mit asi 60 pricin a tak se obtizne hleda. Pry mam stesti ze ta zavada byla trvala a projevila se i v servisu. Udajne problem s nejakym vysokotlakym cidlem. Nicmene cidlo nemenili pouze konektor. Tak doufam ze bude ted na chvili klid

Tak to je dobré, já mám na 406 momentálně malinko problémy s FAP. Jednoho dne mi auto kleklo tím stylem že nejdříve začal svítit FAP, poté diagnostika motoru, nakonec to napsalo tu samou hlášku co tobě a byl konec. Po odtažení do servisu mi vyměnili vysokotlaký ventil na vstřikovacím čerpadle s tím že to nemá s FAP žádnou souvislost.

Druhý den jsem s autem odjel, ujel cca. 1000km a začal svítit FAP a následně znovu antipollution fault...

Pokud je motor s FAPem provozován delší dobu na volnoběh nebo jízdní styl nedovolí dokončit řádnou regeneraci, objeví se hlášení přetížení FAP. Je nutné jet s vozidlem miniálně 5 minut vyšší rychlostí než 60 km/h, aby se úspěšně dokončila regenerace. Pokud tak neučiníš, ECU motoru začne limitovat dodávku paliva = omezení otáček a je nutný servisní zákrok (vyvolání regenreace).

Chyba tedy není v čerpadle, ale v regeneraci FAP (tlak paliva úmyslně omezí ECU), tedy pokud je to tvůj případ.

Ještě doplním:

vypadá to, že v servisu vymazali chybová hlášení, proto motor fungoval normálně, pokud se ti znovu rozsvítila kontrolka FAP (přetížení), máš cca 100 km na regeneraci (jednotka se pokusí o cca 5 cyklů regenerace), poté se opět přepne motor do nouzového režimu. Doporučuji, proto zahřát auto na provozní teplotu a dát si výlet po dálnici. Pokud kontrolka FAP zhasne, regenerace se zdařila a není potřeba další zákrok, jestli ne je potřeba navštívit servis. Pak záleží na tom kolik máš najeto, jestli už měl být filtr vyměněný atd.

[upravil dne homat]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...