Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

fap


polpot

Recommended Posts

Tak mi pc oznamil nedostatek aditiva, kontaktoval jsem nekolik koncesionaru a co servis to nazor (prevladal tan ze musim vymenit i FAP filtr) tak jsem kontaktoval primo peugeot.cz a zde je odpoved:

Vážený pane Slaufe,

jsme potěšeni Vaším zájmem o vozy značky Peugeot. Zasíláme Vám odpověď na Váš dotaz ze dne 12. ledna 2007 zadaný do formuláře na internetových stránkách www.peugeot.cz.

Po ujetí 80 000 km (u nové generace motorů 120 000 km) je nutné provést údržbu filtru pevných částic, popřípadě jeho výměnu. Po ujetí uvedeného počtu kilometrů palubní počítač řidiče rovněž upozorní na nutnost doplnění aditiva, které je možné provést ve všech autorizovaných servisech Peugeot.

S pozdravem

Roman Basel

Kontaktní centrum Peugeot

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Tak mi palubka taky zahlásila minimum aditiva u mého P 307 sw 2,0l 79kW r.v.2004 najeto 93tis. a jal jsem se to řešít. Moje dotazy u autorizovaných servisů: v Autospolu mi chtěli měnit komplet FAP:bojim, ve Fed. Cars doplnění:myslim. Vyhrál Fed.Cars:potlesk,kde mi dolili 4l aditiva a nakonfigurovali počítač. A cena: 4l aditiva 2967,- + práce,použití diagno přístroje,konfigurace,zkouška 2021,- Takže nic zas tak hroznýho. Jo a ještě malý info nakonec: Dle sdělní technika poté co ti poč zahlásí diesel aditive low můžš ještě dvakrát natankovat u pumpy než ti dojde aditivum úplně a tím pádem ti odejde i FAP do věčných lovišť.:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pravdu měl bohužel Autospol! ;)

Tahle generace FAPu měla eště životnost 80 000 km, tudíž po této době by se měl vyměnit. Tuším 7000,- kč, takže taky žádná hrůza. Rozhodně to nevyřešíš tak, že budeš neustále dolívat aditiva. Filtr se zkrátka zanese a buch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou výměnou to není tak jednoznačné. Jde o to co si servisy pod pojmem \"údržba filtru pvných částic a doplnění nádržky aditiva\" myslí. Dále respektuji názor mého palubního počítače, který žádá doplnit aditivum a prozatím nehlásí nebezpčí zanesení filtru. Je mi jasné že nebube FAP sloužit věčně ale proč ho hned měnit, když ještě dělá co dělat má:super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšu to tady pravidelně, už si připadám jako dispečer FAP.

Když máš málo aditiva, tak je potřeba dolít aditivum (anebo blbne čidlo hladiny aditiva). Aditivum se jmenuje Eolis, je to něco se čpavkem, ale vůbec nesmrdí, stojí asi 500 za litr, vejde se ho tam asi 4,5 litrů a spotřeba je asi 1 litr na 25000 km.

Když se ucpe FAP (mně se např. ucpal až po 180 000, ale to je asi vyjímka), tak to hlásí anglicky něco jako \"čistit filtr pevných částic\". Hláška se objeví při velkém zatížení motoru. Dá se vyměnit (neznačkový za 7000 kč dobře slouží), anebo snad promýt (je to tady někde popsáno, nezkoušel jsem).

Pak může ještě blbnout čidlo diferenciálního tlaku, které měří tlak před a za FAP. Tehdy je hláška nepravidelně, hned po nastartování.

Ta hlášení lze dobře rozeznat, i když jsou anglicky, takže není třeba měnit filtr FAP, když je málo aditiva.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem nevěděl, že ten za těch 7 000,- je neznačkovej. :nevim

Jinak promýt se nedá, pouze EKOLOGICKY zlikvidovat. Sice se to člověk může dočíst, ale je to nanic (za chvilku se hlášení začne objevovat znovu), a hlavně, pokud to někam vylejete, tak to je eště horší, než kdybyste celou tu dobu jezdili bez té FAPky. :bojim

Už sem četl docela dost příspěvků majitelů Peugeotů popisujících jak to dotyční doma drhnou saponátama. :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Píšu to tady pravidelně, už si připadám jako dispečer FAP.

Když máš málo aditiva, tak je potřeba dolít aditivum (anebo blbne čidlo hladiny aditiva). Aditivum se jmenuje Eolis, je to něco se čpavkem, ale vůbec nesmrdí, stojí asi 500 za litr, vejde se ho tam asi 4,5 litrů a spotřeba je asi 1 litr na 25000 km.

Když se ucpe FAP (mně se např. ucpal až po 180 000, ale to je asi vyjímka), tak to hlásí anglicky něco jako \"čistit filtr pevných částic\". Hláška se objeví při velkém zatížení motoru. Dá se vyměnit (neznačkový za 7000 kč dobře slouží), anebo snad promýt (je to tady někde popsáno, nezkoušel jsem).

Pak může ještě blbnout čidlo diferenciálního tlaku, které měří tlak před a za FAP. Tehdy je hláška nepravidelně, hned po nastartování.

Ta hlášení lze dobře rozeznat, i když jsou anglicky, takže není třeba měnit filtr FAP, když je málo aditiva.:D

Malé upřesnění pro dispečera:

- nádrže na aditivum mají pouze snímač minimální hladiny

- aditivum se jmenuje Eloys

- aditivum neobsahuje čpavek, ale Cerin /možná proto nesmrdí :-)

- obsah nádrže neznamená, že se tolik musí dolít

- spotřeba je cca 1 litr na 50.000 km (dle motoru a generace FAP)

- rozsvícení \"hlášky\" je způsobeno rozdílným tlakem před a za FAP = ucpaný FAP

- za cca 7.000 Kč je repasovaný FAP originálně dodaný od Peugeot

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: homat

Původně zaslal: P607Olda

Píšu to tady pravidelně, už si připadám jako dispečer FAP.

Když máš málo aditiva, tak je potřeba dolít aditivum (anebo blbne čidlo hladiny aditiva). Aditivum se jmenuje Eolis, je to něco se čpavkem, ale vůbec nesmrdí, stojí asi 500 za litr, vejde se ho tam asi 4,5 litrů a spotřeba je asi 1 litr na 25000 km.

Když se ucpe FAP (mně se např. ucpal až po 180 000, ale to je asi vyjímka), tak to hlásí anglicky něco jako \"čistit filtr pevných částic\". Hláška se objeví při velkém zatížení motoru. Dá se vyměnit (neznačkový za 7000 kč dobře slouží), anebo snad promýt (je to tady někde popsáno, nezkoušel jsem).

Pak může ještě blbnout čidlo diferenciálního tlaku, které měří tlak před a za FAP. Tehdy je hláška nepravidelně, hned po nastartování.

Ta hlášení lze dobře rozeznat, i když jsou anglicky, takže není třeba měnit filtr FAP, když je málo aditiva.:D

Malé upřesnění pro dispečera:

- nádrže na aditivum mají pouze snímač minimální hladiny

- aditivum se jmenuje Eloys

- aditivum neobsahuje čpavek, ale Cerin /možná proto nesmrdí :-)

- obsah nádrže neznamená, že se tolik musí dolít

- spotřeba je cca 1 litr na 50.000 km (dle motoru a generace FAP)

- rozsvícení \"hlášky\" je způsobeno rozdílným tlakem před a za FAP = ucpaný FAP

- za cca 7.000 Kč je repasovaný FAP originálně dodaný od Peugeot

Jo, s tím i/y jsem si nebyl jistý. Ale ELOYS snad ne... když tak EOLYS

Tu spotřebu jsem napsal z praktické zkušenosti (vím kolik mi dolívají:aut).

S tím čpavkem jsem to popletl, cerin ano.

[upravil dne 2.2.2007 P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Původně zaslal: homat

Původně zaslal: P607Olda

Píšu to tady pravidelně, už si připadám jako dispečer FAP.

Když máš málo aditiva, tak je potřeba dolít aditivum (anebo blbne čidlo hladiny aditiva). Aditivum se jmenuje Eolis, je to něco se čpavkem, ale vůbec nesmrdí, stojí asi 500 za litr, vejde se ho tam asi 4,5 litrů a spotřeba je asi 1 litr na 25000 km.

Když se ucpe FAP (mně se např. ucpal až po 180 000, ale to je asi vyjímka), tak to hlásí anglicky něco jako \"čistit filtr pevných částic\". Hláška se objeví při velkém zatížení motoru. Dá se vyměnit (neznačkový za 7000 kč dobře slouží), anebo snad promýt (je to tady někde popsáno, nezkoušel jsem).

Pak může ještě blbnout čidlo diferenciálního tlaku, které měří tlak před a za FAP. Tehdy je hláška nepravidelně, hned po nastartování.

Ta hlášení lze dobře rozeznat, i když jsou anglicky, takže není třeba měnit filtr FAP, když je málo aditiva.:D

Malé upřesnění pro dispečera:

- nádrže na aditivum mají pouze snímač minimální hladiny

- aditivum se jmenuje Eloys

- aditivum neobsahuje čpavek, ale Cerin /možná proto nesmrdí :-)

- obsah nádrže neznamená, že se tolik musí dolít

- spotřeba je cca 1 litr na 50.000 km (dle motoru a generace FAP)

- rozsvícení \"hlášky\" je způsobeno rozdílným tlakem před a za FAP = ucpaný FAP

- za cca 7.000 Kč je repasovaný FAP originálně dodaný od Peugeot

Jo, s tím i/y jsem si nebyl jistý. Ale ELOYS snad ne... když tak EOLYS

Tu spotřebu jsem napsal z praktické zkušenosti (vím kolik mi dolívají:aut).

S tím čpavkem jsem to popletl, cerin ano.

Ano překlep, správně EOLYS, tak ještě dodám pro ty co dolévají, že jsou dva druhy, které jsou nezáměnné a jejich použití vychází z generace FAP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo a mam ted taky zajimavou zkusenost s FAP , prvni generace vydrzel 120 (mel vydrzet 80)Peugeot 406 2,2 HDi , Ted mam jine auto(Citroen C5 2,2 0,4) a FAP druhe generace tedy zivotnost kolem 120t, ted mam 75 t na vine bylo poskozene cidlo teploty v fapu a ten dostavl casty impuls na gereneraci , vysledek predcasne opotrebeni . Jeste jsme zkusili nastavit nove hodnoty udelat velkou regeneraci a uvidime.Zajimave je zjisteni ze Citroen nema zvlast kontrolku na FAP jako Peugeot , ale diagnosticky program je u nej prehlednejsi .

A cena EOLYS pro FAP II je 2300 za 3l .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no a este sa ja opitam ked uz sa tu tolko toho popisalo o FAP ze ako zistim ci mam v mojej 406 80kw r2002 m02 FAP filter???

viem ze 2002 80kw maly FAP ale mne sa nezda ze by som ho mal aj ked auto som este nevidel zahulit z vyfuku takze???? poradite niekto ako to zistim ci mam FAP alebo ee??? a co taka vymena FAPu v SR a dotankovanie aditia???CENA??? :myslim:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem teď volal do Auto Vašenda kde mi řekli že to zatím nikdy neměnili ale vždy pouze čistily, tak jsem z toho jelen. Ještě minulý týden jsem měl informaci že to tam mění úplně normálně a teď se dozvím že to pouze čistí.

To tedy nevím jestli mám obětovat dalších 2500,- za čištění + za další peníze za aditivum když už jsem to měl min. 3x na regeneraci po 2500,- a stejně to za chvíly svítí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...