Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Ajpa

Výdrž motoru HDi

Recommended Posts

Guest Ajpa

Chlapi, jak je to s výdrží těchto motorů??? Platí taky že 66kW vydrží víc než 80kW??? Ale taky víc žere?? Jak je to u VW, tam se říká že 66kW, vydrží nejvíc, samozřejmě záleží i na tom jak se k tomu kdo chová.

Klidně se pochlubte kolik kdo máte kilometrů na těchto motorech, já nejvíc viděl 411tisíc na Xantii s HDI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No připadá mi to dost blbá otázka, výdrž má vliv na strašně moc věcí, zanedbanej servis udělá svý, točená za studena taky, špatná nafta taky, hlavně u HDI.

Jinak myslím, že tyhle motory vydrží podobně jako předchozí verze TD, čili kolem půlmega při slušném chování a dodržování intervalů. Samozřejmě i víc, je to o štěstí na co narazíš a pokud to máš nové, tak pokud nejsi obchoďák, tak než najezdíš takové množství tak se budeš dávno poohlížet po novém vozítku. Aspoň teda můj názor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mechanicky - spodek (klika, výbrus), i vršek (praskání hlav, těsnění atd) - je podstatně lepší než ty předchozí TD. Co se na nich se*e je vnější příslušenství. Takže mechanicky tě trápit nemusí, tam vydrží víc než ty předchozí TD a zdaleka nejsou tak choulostivé - ale bohužel to vnější příslušenství už na tom tak dobře není, a stojí na rozdíl od toho předchozího raketu. Známá bolest jsou čerpadla (nízko i vysokotlak), vstřikovače, regulace vysokotlaku, z mechanických věcí řemenice, a u 80kW verze spojka s odpruženým setrvákem. Věci okolo vstřikování hodně závisí na kvalitě nafty, na rozdíl od předchozích komůrkových TD je to na kvalitu nafty hodně háklivé.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tzn., že u 80kW verze je nějaká špatná spojka nebo jak to mám pochopit??? Že dřív odchází, výměna bude asi stát ranec, řekl bych tak aspoň 15 tisíc, je tak?? Když spojková sada na tohle auto příjde kolem osmi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×