Jump to content
Sign in to follow this  
Dakaros

Peugeot 309 - zadní bubny a GTi

Recommended Posts

Ahoj lidi, měl bych takovej dotaz! Mam v čudu zadní brzdy. Je tam asi milimetr obložení, pakny jsou zarezlé, takže když zatáhnu ručku, tak už neodbrzdím a lanovody jsou zrezlý jak prase!

Muj dotaz je takovej! Mam doma náhradní nápravu se špatným jedním jehlovým ložiskem na kterej byla dělaná repase brzd, jsou tam nový pakny (uplně nový), nový prasátka, nový mosazný trubičky a bubny mají nulovej rantl!

Jedinej problém je ten, že náprava je z GTička a buben + pakny + plech, kterej je našroubovane j v rameni je asi o 1cm širší!

V Bubnech jsou ložiska SNR!

Jo a lanovody mam taky nový!

Má cenu se v tom hrabat a celý to přehodit? Teoreticky by to mělo líp brzdit (jak ručka tak i při běžnym brždění, otázka je jestli to nebude brzdit moc), nebo mam vyměnit pouze ty lanovody ručky a pakny se pokusit rozchodit?

Nebo se na to celý vy... a našetřit si na to co tam má bejt???

Díky za rady!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klidně bych to přeházel, jestli je to všechno nový. Akorát takhle z hlavy nevím, jestli bubnové GTI má válečky s integrovaným omezovačem, nebo jestli jej má zvlášť - pokud by byl zvlášť, musel bys je tam dodat. Kotoučové GTI je má zvlᚍ každopádně.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nad tím jsem taky přemýšlel. Myslel jsem že tuhle vymoženost má jen GTi s kotoučema, že existuje něco integrovanýho jsem nevěděl :( Jediný co vím, že prasátka jsou od LUCASe. Každopádně díky, příští týden mam dovolenou, tak popřemýšlim a případně to přehodim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×