Jump to content
Xonik

Žárovky QLUX

Recommended Posts

Potřebuji koupit nové žárovky do 406. Našel jsem na internetu značku QLUX. Jsou modré a stojí pár korun, ale nevím jestli si mám koupit H7 / 100 W nebo jen 55 W. Jestli to snesou dráty, atd... Jaký je Váš názor. A taky by mne zajímalo zda má smysl kupovat modré nebo normální. Děkuji za každou radu a tip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O žárovkách se tu už napsaly litánie....;) Osobně tuhle značku neznám a ne každá modrá žárovka pořádně svítí a myslím si, že to nechceš jen kvůli efektu. Nejsem elektrikář, ale 100w žárovky tu kluci nedoporučují, právě kvůli el.instalaci. Já osobně používám EUFABy, nejsou nejlevnější, ale svítí dobře. Určitě ti zde ještě někdo poradí.....nemyslím si že používám to NEJ zrovna já;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prvé si říkáš o spálení elektroinstalace a vypálení parabol.

A za druhé je to i proti předpisům - oslňují a neprojdeš s nima technickou.

Jestli chceš víc světla, tak si vyber některé se vzácnými plyny (dělá je víc výrobců, uvádí vždy navýšení svítivosti), ale do zvýšení Wattů bych nešel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

při 55W žárovce ti protéká drátem necelé 4 améry , u 100W se dostáváš k 8 A a to při celodenním svícení není ideální pro el.instalaci.:nevim

měl jsem je v 405 (technickou v poho prošly,paraboly už byly slabší) svítily jako prase a taky se hodně hřály, ale do 406 bych je nedával

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja je mel jeden rok v Escortu a elektroinstalace v poho.Problem je spis v tom,ze hodne hreji a pri popojizdkach ve meste jsem je ani nezapinal kvuli spatnemu chlazeni.Svetlo v pohode videl jsem pomalu jak ve dne:mrk.Ale maji velke nevyhody diky tomu,ze moc hreji ta casteji praskaji a vypaluji paraboly.Ja osobne je nedoporucuji po vlastni zkusenosti.I ty 55 se v dnesni dobe daji sehnat s velkou svitivosti:super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Měl jsem je na Favoritovi a bylo to v pohodě, svítily krásně až do doby, kdy mě zastavily policisté a měly hemzy! Ono každý auto má předepsanou svoji svítivos, kterou nesmíš překročit a 100w žárovka svítí trochu víc než je psáno! A ta el.instalace tím asi taky bude trochu trpět. Rozdíl 4A je celkem dost!

Share this post


Link to post
Share on other sites

100W nikdy!!! Levný žárovky prd vydrží. V Jeanovi mám Narvy range power blue jak H-7, tak H-1. Svítí to jak sviňa:super. Když přepnu na dálkový, tak auto zpomalí, :) protože musí překonávat \"odpor\" světelného toku.:D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×